Bylo by hezké, kdyby se to tu opět rozproudilo, ale moc v to už nedoufám. Oněměly i navštěvovanější weby a s univerzálnějším obsahem. Např. na Oldgames.sk jsem si často vedl monolog, popř. jsme si navzájem odpovídali s Richmondem a Ringem. Jen málokdy se zapojil někdo další. Kvůli tomu ale na Oldgames nemusím přeci chodit Na druhou stranu to chápu, omílat řadu let ta samá témata a k tomu ne každý se dodnes ještě věnuje hraní.
Zůstala tak podstatně mainstreamovější Databazeher.cz (DH), ale na ní mi několik věcí nesedí a tou podstatnou věcí je právě ten širší záběr. Vystupuje tam dost exotů, které vídat opravdu nemusím. Pro někoho, kdo nechce být permanentně přihlášený a filtrovat si témata, je to pak nepoužitelné. Dříve jsem snahy o univerzální platformu kvitoval, proto jsem byl z uzavření RPGHry.cz docela nešťastný, ale DH je něco, kde kvantita začala převažovat nad kvalitou.
Léta po přihlášení jsem tam kvůli jednomu svému výstupu ani nekoukal, ale loni v prosinci nebo tak nějak tam začala nějaká soutěž či co (přišlo oznámení emailem), tak jsem DH zase chvíli sledoval a to jsem neměl dělat Opět jsem musel smáznout všechny odkazy a našeptávání z prohlížeče a mám klid. Někdo to ignorovat dokáže, někomu to třeba ani nevadí, ale mě to jen utvrdilo v tom, že mi to za to nestojí. Nějak už nemám ani důvod se dohadovat o věcech k tématu, nebo kohokoliv o čemkoliv přesvědčovat. Vlastně proto jsem tak nějak rezignoval na možnost, že se to i tady ještě někdy oživí  |