Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 27. 6. 2018, 22:04:17 delete
e-mail:
 
já mám pocit, že jsem to hrál s mazzy, janem, pak ten paladin a klerik z řádu a pátej byl asi ten nigga stopař, ale krk za to nedám... já byl lušičtník...
Jméno: Yuyana 27. 6. 2018, 21:34:34 delete
e-mail:
 
Já jsem to po dvou větách nějak přestala číst, neříká nic zajímavýho. Já od ní celkem nic nečekám, vidim že je to přebarvenej Imoen klon. Navíc trolly nenávidim a ani nemaj tu hezkou iwd grafiku na kterou jsem zvyklá.
Jméno: Elemir 27. 6. 2018, 20:50:38 delete
e-mail:
 
Sakriš, jsem si odklikl odeslání ...

jenomže ten její questík s pevností mě spíš naštval, tedy ty její kydy.

Poprvé jsem dvojku dohrál s paladinem, byla to druhá postava, se kterou jsem šel jedničku (s mágem jsem skončil tenkrát těsně před finále). Jaheiru a Minsca jsem měl určitě, pak to byla Aerie, Imoen a teď bych kecal, ale asi ještě Mazy.
Jméno: Elemir 27. 6. 2018, 20:48:01 delete
e-mail:
 
Myslí Nalii. Od té jsem původně čekal více,
Jméno: Yuyana 27. 6. 2018, 18:38:20 delete
e-mail:
 
Taková Imoen s jinou barvou vlasů co po mě chce abych pro ní osvobodila nějakou pevnost od trollů.
Jméno: JCMurphy 27. 6. 2018, 18:18:42 delete
e-mail:
 
do hospody? koho?
Jméno: Yuyana 27. 6. 2018, 17:44:12 delete
e-mail:
 
Vlezla jsem do hospody a dostala jsem novou Imoen s lepšíma statama.
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 22:33:12 delete
e-mail:
 
No my na něj právě nemyslíme, preferujeme ocel :-D. To chcípání je demence, přeci v tý hře jde resovat? Pamatuju si jak mě to štvalo. Na druhou stranu některý lidi jsou tak šílený, že to namódovali do Icewind Dale. Vážně, někdo má pocit že BG systém je lepší? Jako já jsem smířená s tim že některý lidi nepřemejšlej logicky, ale.

Archer je strašný prase, no. V IW měl 40%, ale v prvním aktu asi 70, protože mulťáci netrefili ani vlastní zadek. Tu partu fakt držela ta bardka. Postava co nedělá nic a je tim nepostradatelná :-D. Jenže kdo si udělá jako hlavní a jedinou postavu supporta, že.
Jméno: JCMurphy 26. 6. 2018, 22:27:43 delete
e-mail:
 
Elemir dostává enchant k hodům +1

jinak už nevím s čím jsem poprvé dohral baldura dvojku, ale mám pocit, že jaheiru s minscem jsem si nechal, jenže když jde ta hra dohrát za cokoliv solo, tak je to stejně jedno (no fajn, roguna mohla používat svitky... bez toho by to asi nešlo, jenže jsem stejně většinou lenom sekal...) a jinak když jsem to hrál poprvé, tak jsem si vzal právě lukostřelca, přestože jsem neměl tucha jak je to nemožné epický povolání jenom jsem si říkal aby pořád nechcípal a nekončila hra... mno... a pak měl 50% zabití ve hře... a co se týče šípů, tak napřed mít mega zásoby a pak mám pocit, že v prvním patře té datáčové pevnosti je unlimited toulec, takže cajk... a vy myslíte mága jako hlavní postavu!? nevr!
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 22:16:57 delete
e-mail:
 
Chápu, jak má člověk na výběr jen jednu postavu, tak maj některý povolání horší šance. Horší až úplně nulový. Navíc pak prostě musíš doplňovat některý role NPCčkama a tam pak hraje roli ta snesitelnost. Dokážu si představit, že bych si vytvořila základ ze tří postav a k tomu brala NPCčka na questy a dialogy. To by podle mě bylo výrazně přijatelnější. Myslim, že NPCčka by měly bejt pouze dobrovolná záležitost.

Navíc je tu ta drobná věc, že musíš partu přizpůsobovat tomu, jak se oni snášej a dbát na to, aby se ti nepozabíjeli. NPCčka v partě co se vzájemně zabíjej? No kde to jsme? Jako by nestačilo že hra mi občas sebere/zabije postavu. Ráda tvořim sehraný týmy a tady teda nevim jak na to.
Jméno: Elemir 26. 6. 2018, 22:06:39 delete
e-mail:
 
Lučištníka jsem už kolikrát taky plánoval, ale do dvojky jsem zatím ani jednou rangera neprotlačil. Už si 2x jsem jedničku za něj dokončil, ale vždycky jsem dal nakonec přednost někomu jinému. Mágové jsou doporučovaní hlavně kvůli datadisku, kde je to s nimi snazší, ale jelikož sám magii moc neholduji, tak zrovna mág bude povolání, které tou sérií asi nikdy neprotáhnu Není nad pořádný kus oceli
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 21:36:04 delete
e-mail:
 
Já jsem to samozřejmě pochopila . Ale.

Co se týče postav, tak máš pravdu, ty zlý se zdaj psychicky normálnější.

Ranger/Archer má hned po vytvoření THAC0 5 a pět bodů zaměření na zbraň. Vypadá jako docela prasátko. K tomu bardku co zlepšuje šanci na zásah... Akorát nevim, kdo to bude živit. Po mojí zkušenosti z Icewind Dale se bojim postavy schopný vystřílet 80tkovej stack šípů během jednoho boje.

Lidi na Baldura doporučujou mágy, ale všichni víme jakej je můj vztah ke kouzlení v tomhle typu her. Jsem z toho taková trošku přiotrávená.
Jméno: Elemir 26. 6. 2018, 21:22:50 delete
e-mail:
 
Ale kdepak, JC myslel, že máš Minsca nechat umřít, nachystat koření a křečka sežrat Bude to koooosmický zážitek

V principu nic extra proti Aerii, ale třeba v NWN 2 je tuším Kaelin, podobný typ elfky, ale rozhodně osobnost, která v družině nemohla chybět. V BG2 mi přijde jen pár postav normálních a ke všemu jsou to samí záporáci.
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 21:05:16 delete
e-mail:
 
Elemire... každej se obloukem vyhne Aerii :-D.
A urýpaná nebude, protože moje postava je druid a je lepší než ona. Pá pá! :-D Minsk každopádně poletí jen co se dostaneme ven.

Sílu... třeba na to, aby mohla nosit věci? Střílet ze slušnýho luku? Nesnášim když s postavou nesmim nic sebrat. Moji mágové maj běžně 18. Sakra, všechny moje postavy maj 18, snad krom toho druida, ale to je vlkodlak, tam se to vsákne. Mám nějakej patch na vlkodlaky a vypadá to velmi zajímavě.

Jinak, křečky mám ráda. Samozřejmě že mám. Už proto si myslim, že křeček není zvíře, který by měl někdo někam takhle tahat. Chceš říct že mám nechat Minska umřít a křejdu osvobodit? :-D
Jméno: Elemir 26. 6. 2018, 20:48:33 delete
e-mail:
 
U Imoen je to jedno, beztak na konci dungeonu zmizí, navíc já si jí držím spíše kvůli jedničce a tomu osudu (Imoen má docela vysokou loajalitu). Na Minsca je potřeba si zvyknout, ale pokud jde o Jaheiru, ona bude časem dost urýpaná, takže pokud tě k ní nic neváže, tak jsou s Minscem prvními kandidáty na vyřazení. Já osobně pro příště hodlám oba vynechat a vzít si k sobě Viconii. Tím se alespoň vyhnu konfliktům reputace a přesvědčení. A samozřejmě se obloukem vyhnu Aerii
Jméno: JCMurphy 26. 6. 2018, 20:46:50 delete
e-mail:
 
tak je to roguna s mágem... na co sílu? a navíc vyrůstala ve stejným prostředí jako ty to že seš nadupaná sviňe je jiná... Minsc být dobrý... ale Boo je největší křeček na světě ty nemáš ráda křečky?... s pepřem a dobrou omáčkou jsou k nezaplacení stačí jenom nechat Minsca umřít... škoda, že tam není na tohle quest, ale já ho měl stejně rád... a ta druidka je v pohodě... no já je taky nebrával, ale kvůli těm osobním questům to není špatný...
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 20:37:35 delete
e-mail:
 
Jinak, spustila jsem ten Baldurs gate 2 a říkala jsem si, že zkusim ty přiložený postavy přeci jen vzít. O deset minut později jsem jich měla až po krk. Ukňučená Imoen se silou 9 a charismatem až někam, neuvěřitelně uřvanej retard s křečkem... a druidka/bojovnice se kterou trošku nevim co dělat. Ta alespoň nemá nijak dramatickou povahu. Nebo se alespoň zatím neprojevila. Člověk nikdy neví.

Je to legrační, protože si myslim že jsem celkem tolerantní člověk. Dohrála jsem DA2 alespoň desetkrát s Andersem a Fenrisem v jedný partě, a to je přeci celkem slušnej výkon.

Odpustim si uraženou přednášku o tom jak maj ženský postavy v DnD hrách tendenci mít charisma na úkor statů, který jejich povolání reálně využije. Ale vážně, síla devět?
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 18:02:22 delete
e-mail:
 
Vidíš, ještě že jsem ti to prozradila předem, jinak bys mohl bejt v ošklivym šoku :-p.
Jméno: JCMurphy 26. 6. 2018, 16:53:23 delete
e-mail:
 
v datáči už ne? v origo to šlo...
Jméno: Yuyana 26. 6. 2018, 14:12:33 delete
e-mail:
 
Nefunguje.