Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 6. 7. 2018, 22:04:26 delete
e-mail:
 
Koukl jsem na televizi a zrovna Belgie zaskórovala, takže si jdu otevřít pivo a než ho dopiji a dopíšu další část do deníku k Dungeon Masterovi, tak Brazilci jedou domů ... Tak to má být, tak je to správné

rengo: přesně to jsem myslel. Udělej třeba tu tvorbu postav a pak nějakou ukázku ze Sorpigalu. Když už mě Richmond tak vychválil , tak kdyžtak koukni ke mě na gameplaye z MM3 nebo Wizardry 6. Ono to není až tak perfektní, pořád je co se učit a hlavně se mi kolikrát stává, že v průběhu té nahrávky přijdu na něco, co jsem do té doby netušil. Ale je to přesně to, co máme s Richmondem na mysli. Přesně tenhle formát je mnohem poutavější a divákovi to dá více. A zvládneš to i bez nějaké velké úpravy videí.
Jméno: Richmond 5. 7. 2018, 21:40:48 delete
e-mail:
 
Ano, na vyšších level už může kouzlit.
Jméno: rengo 5. 7. 2018, 21:25:01 delete
e-mail:
 
Jeden dotaz pro ty, kteří v MM1 pronikli dál. Čtu si teď manual a pro Archera doporučují vysoký intelekt? K čemu, v MM1 přece nekouzlí ne? Nebo na vyšších levelech ano?
Jméno: rengo 5. 7. 2018, 20:12:02 delete
e-mail:
 
Je pravda, že v češtině to bude mít hodně nízkou sledovanost a dost času by mi zabrali i sestřihy. Můžu zkusit natočit 1. díl "vytvoření party" a 2. díl "procházku po Sorpigalu" a uvidím jak moc času mi to sežere(myslím to stříhání)

Anglicky se mi ten letsplay už ani dělat nechce
https://www.youtube.com/watch?v=9F_jifGaC3s&index= ...

Toto totiž stejně nepřekonám a jeden ENG letsplay na MM1 bohatě stačí
Jméno: Richmond 5. 7. 2018, 19:40:53 delete
e-mail:
 
regno: Nechci ti brát iluze, ale na LP z MM1 v češtině se podívá max 7 lidí (včetně mě) Nic ve zlém, ale v ČR pro 99% lidí začala série MM šestým dílem a vše předtím je pro ně zahaleno neprostupnou tmou a oni nemají absolutní zájem tu tmu rozhánět. Věř mi. Mrkni na různé diskuse u článků k MM. Lidi tam byly úplně šokovaný, když MM10 přišel s krokáčem. Podle nich to kazilo tradici MM )

Druhá věc je samotná hra MM1. Tohle upřímně na LP moc není. Já sám jsem zmapoval každičký čtvereček, což znamenalo tuším 52 lokací 20x20! Nevím, jestli má člověk, co to nedělal, představu, kolik mi to vzalo času Jedině, že by udělal takovej hodinovej LP jako průřez, ukázku, jak vypadají města, hory, postavy, souboje, pasti a smrt Zejména v počátku to je peklo. Určitě bych doporučoval podobně jako Elemir ukázku z připraveného, případně sestřihaného hraní, protože jinak budeš často umírat.

Když jsem hrával Wizardry 1, měl jsem drobné cukání udělat LP z prvního patra např. Pak ale naštěstí zvítězila moje realistická část osobnosti A udělal jsem dobře. Když jsem viděl, jak má Elemir svoje videa připravený, napěchovaný informacema, má to nějakou štábní kulturu...

V každém případě Tě nechci odradit, spíš jen poradit, abys ses specikálně u MM1 zamyslel, jaký koncept zvolit, protože fakt není hra na typický LP.
Jméno: Elemir 5. 7. 2018, 16:09:50 delete
e-mail:
 
Nejspíš jen na první, po odehrátí MMI možná i na další.
Jméno: rengo 5. 7. 2018, 10:09:06 delete
e-mail:
 
Tak to mě asi nejvíc zaujala možnost s tím střihem. Akorát to zřejmě bude celkem pracný. Protože při procházení nové lokace se budu muset třeba nejmíň pokaždé po 3 políčkách zastavovat abych to zakreslil.


To si myslel že se podíváš na první díl a nebo na všechny co vytvořím ?)
Jméno: Elemir 5. 7. 2018, 06:31:52 delete
e-mail:
 
Slepé mapy se dají nalézt k řadě dungeonů, v principu jde o mapy, kde jsou již zakreslené stěny a např. schodiště. Všechno ostatní už si ale doplňuješ sám. Ušetří to nějaký čas, ale má to i tu nevýhodu, že na těch mapách mohou být vidět běžně skryté místnosti nebo vstupy/výstupy.

Druhou, ale časově právě náročnější možností je, že si každou lokaci projdeš nejprve nanečisto a vytvoříš si mapku. Podle té to pak sjedeš naostro. Další možnosti pak spočívají v přímé úpravě videa (hlavně střih). Zkus třeba projet a natočit Sorpigal, se Striderem na to určitě koukneme. Dál už je to vždycky horší, protože tu máš přinejmenším 2 skupiny diváků. Ti, co MMI nijak extra nezajímá, zkouknout max. část jednoho dílu, ty, které to zajímavá, se pak rozdělí ještě na skupinu zajímá, ale hrát nebudu (nebo mám dohráno) a skupinu zajímá a hrát budu ... no a ti to logicky taky sledovat nebudou, ti si to prostě zahrajou. Určitě alespoň jedno video vyzkoušej, abys viděl, co to bude obnášet.
Jméno: Rengo 4. 7. 2018, 21:44:47 delete
e-mail:
 
V angličtině je to asi blbost. Jeden takový uż je a asi fakt kvalitní.

U toho českého je opravdu otázka, jestli by na to vůbec někdo koukal. Mám o tom trochu pochybnosti, jestli by jsi to sledoval vůbec ty se Striderem
Jak jsi myslel to používání slepé mapy?
Jméno: Elemir 4. 7. 2018, 21:09:24 delete
e-mail:
 
Upřímně, mě stále uniká smysl Let´s Playů u podobných her, obzvláště když to časem leze přes 100 hodin a budeš to hrát prvně. To má smysl jedině tehdy, pokud tu hru už znáš a chodíš alespoň tak nějak po zpaměti. Jednou z možností je samozřejmě použít slepé mapy a někde bokem si do toho zakreslovat.

Mnohem smysluplnější je ukázat připravený gameplay, kam nastrkáš jen to podstatné a koukatelné. To by podle mě slavilo mnohem větší úspěch než nějakých 160 dílů kreslení čtverečků Navíc si u toho musíš zodpovědět otázku: "kdo na to bude koukat?" Ať čeština nebo angličtina, tohle rozhodně neosloví ani pár stovek diváků, takže vždycky natáčíš s tím, že to takhle dopadne, tudíž z tvého pohledu vždy narazíš na otázku: "zda-li to má význam?" A s tím ti asi nikdo neporadí. Já bych stejně jako Strider za české vide

Pokud jde o návod k MMI, u toho platí v podstatě to samé. Na první zahrátí těžko překonáš i jen oficiální cluebook. Leda bys do toho chtěl investovat opravdu hodně času, ale v takovém případě bych doporučil nějakou ne-PC verzi a využívat v emulátorech snapshot paměti namísto klasického ukládání, protože u toho budeš mít častější load kvůli různému testování. Podle mě bys měl nejprve začít pořádně hrát, ať vidíš, jestli u toho vůbec vydržíš déle jak týden.
Jméno: rengo 4. 7. 2018, 20:31:37 delete
e-mail:
 
zřejmě, ji kreslit nějak do PC, ale jak to udělat aby to odsejpalo, v mm1 člověk musí oblízt každou zeď a tak
Jméno: rengo 4. 7. 2018, 20:10:27 delete
e-mail:
 
Strider-
ale jak by si to udělal s kreslením mapy?
Jméno: Yuyana 4. 7. 2018, 18:14:07 delete
e-mail:
 
Prosím, mluvme o tom jako o "wowku", protože už to nemá s původní hrou nic společnýho :-D. Poslední co jsem ochotná přijmout je Cata, který má plusy a mínusy, který se navzájem skoro, skoro vyrušej, když zavřu oči a ignoruju co mi udělali s huntem a blood DKčkem.

Platit měsíčný nájemný je skutečně vadný, zvlášť když s hrou můžou autoři udělat kdykoliv cokoliv. Navíc nemám ráda ten princip že odměňujou hráče za to, že tam denně tráví čas. Prostě když mě baví hraju, když mě nebaví nesáhnu na to měsíc, a chci aby to hry respektovaly.

Teď jsem v práci na noční a budu zas číst Holmese... možná. Už ho mám otevřenýho. Je to hodně náročný čtení, jsem zvyklá číst jen fanfikce a když nemaj postavy na desátý stránce sex jsem nervózní... :-D Česky by mi to asi odsejpalo líp, ale já chtěla originál. Heh, ta angličtina je fakt hodně jiná než to s čim se člověk potká na netu.
Jméno: JCMurphy 4. 7. 2018, 18:00:45 delete
e-mail:
 
tak známí začali hrát wowko na ofi serveru (v srpnu bude další datadisk... dafaq!? kde jsou ty časy, kdy říkali, že wowko je stará značka a chtějí novou onlinovku? ) a já na ně, že neplánuju platit za hru a měsíčně za hraní a že bych si dal stejně jenom cataclysm... ale tak stáhl jsem si legion a zkusil free server... a o5ovný dafaq!? jak zvládli za těch několik let totálně překopat hru? já tam bejval ještě během druhýho datadisku... to je origo, burning crusade, wrath of the lich king, cataclysm, mists of pandaria, warlords of draenor, legion a teď bude battle for azeroth ale jak říkám, tak jsem zkusil hrát cca hodinu legion a byl jsem těžce ztracenej... pak jsem zkusil rozehrát cataclysm... tam se mi to celkem líbilo... stejný principy jako ve wotlku, akorát talenty jsou seříznutý na poloviční počet, ale nemusí se tam cpát tolik bodů a mají zajímavější ability... no a pak jsem si řekl... hej... srát na všecko... a zase jsem stáhl guild wars 2... ofi server bez placení, ultimátní rpg systém, teď si jenom obnovit číslo na telefon a pak to o5 rozjet ve velkým...
Jméno: StriderCZ 4. 7. 2018, 16:10:28 delete
e-mail:
 
Za mně - lets play MM1 v češtině...PLEASE
Jméno: Yuyana 4. 7. 2018, 14:48:11 delete
e-mail:
 
Ne, to je narážka na tuhle republiku, klid .
Jméno: Rengo 4. 7. 2018, 14:32:23 delete
e-mail:
 
Yuyana, pokud to ne narazka na me nejake pravopisne chyby, tak se omlouvam
Jméno: Yuyana 4. 7. 2018, 14:20:01 delete
e-mail:
 
V češtině toho nemá význam víc.
Jméno: rengo 4. 7. 2018, 13:37:17 delete
e-mail:
 
Aha, tak ENG letsplay je udělaný, a vypadá i celkem podrobně..... CZE letsplay asi nemá význam na takovouhle hru
Jméno: rengo 4. 7. 2018, 13:30:39 delete
e-mail:
 
Gothic mě zas tolik nezaujal a dám se ke svému původním plánu a zapnu MM1. Mám ale dilema...

Původně jsem myslel že budu točit letsplay v angličtině, protože ten je pouze jeden a nedodělaný. Angličtinou sice nehovořím plynně, ale nějak by se to překouslo. Jenže z hlediska toho, že u MM1 se musí kreslit mapa, tak mi to přijde nepraktický. Nevím jak to udělat, aby to dané video moc nezdržovalo a zároveň i divák(pokud by nějaký byl) z toho něco měl :/

Druhá možnost hrát to normálně a zkusit vytvořit nejaký pořádný návod v češtině jako má třeba Elemir k MM6....

Nějak se nemůžu rozhodnout, tak mi sem třeba někdo napíše něco co mě bude inspirovat