Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 12. 7. 2018, 01:12:21 delete
e-mail:
 
Kdyžtak jde o tu dvojici dveří v čase 17:20.
Jméno: Elemir 12. 7. 2018, 01:03:38 delete
e-mail:
 
Rengo: no, čekal jsem, že si pamatuješ, co si na tom videu ukazoval Měl si tam přinejmenším dvojici zamčených jednopolíčkových místností, moje reakce byla, že v Apple II verzi je zamčené jen vězení a uzamykají se místnosti za bodem respawnu. Bod respawnu snad vysvětlovat nemusím ... nebo ano? Místnost [0,11] jsem si pak proklepl ještě jednou. Ona je dostupná skrze iluzorní zeď místnosti [0,12], ale odtud je iluzorní zeď ještě na sever, kde jsem se omylem zamotal, takže v [0,11] je bod respawnu, v [0,13] nikoliv.
Jméno: Rengo 11. 7. 2018, 23:49:32 delete
e-mail:
 
Richmond, Strider : Já teď chodil po pdozemí v Sorpigalu a seaechem mimo boj jsem nic nenašel. Budu věřit Richmondovu testu a dál na to kašlu .. jinak mám kolem 5000 expu a už mě ani v podzemí nic moc nezaskočí. Do hospody spis chodim jen tak pro jistotu.


Elemir; teď nevím jestli je to reakce na mě nebo na někoho jiného. Ten bod respawnu funguje tak, že se respawne celá mapa, nebo jak? Ta 0,11 jak to myslíš, že tě tam něco přepadlo až po chvíli? Celkově tu situaci a dveřma nějak nechápu
Jméno: Richmond 11. 7. 2018, 18:29:11 delete
e-mail:
 
V MM1 jsem prošel opravdu snad všech několik tisíc políček a všude jako magor dával Search Nedám sice za to ruku do ohně, ale nikde jsem nic neobjevil. Vše, co tam bylo (nápisy např.) se objevily poté, co jsem se natočil tím správným směrem. Takže dle mého není nutné stále Search (mimo situace po boji) používat. Zato na každém políčku se pěkně otočit do všech 4 směrů ANO!
Jméno: StriderCZ 11. 7. 2018, 08:02:12 delete
e-mail:
 
Co se týče Search.
Koukl jsem do manuálu, kde se doporučuje Search po boji (klasika). V tipech na kreslení mapy Search není zmíněn. Netuším, zda se za pomocí Search dá najít něco i na políčkách (snad na nějaké zajímavé lokaci), kde neproběhl souboj.
Zkusil bych Search na jedné, dvou mapách- spíše pro zajímavost, ale jinak mi přijde, že by Search na každičkém jednotlivém políčku zbytečně zpomaloval hru.
Dej vědět, jestli má Search nějaký smysl i mimo boj.
Jméno: Elemir 11. 7. 2018, 00:43:51 delete
e-mail:
 
Nj, stane se ... samozřejmě si to budu pamatovat

Večer jsem se schválně vrátil ke své loňské rozehrávce MMI pod emulátorem Applewin a zjistil jsem nějakou tu odlišnost. Neplánoval jsem, že bych v tom nějak pokračoval, takže v tom mám nastřelené ne zrovna promyšlené charaktery, ale přežít tak nějak dokážou Během hodiny a půl jsem prošel většinu Sorpigalu a zmapoval jsem, co šlo. Zbylo mi akorát neodemknutelné vězení.

Našel jsem i ten bod respawnu, který je na souřadnicích [0,15] v tajné místnosti. Na [0,11] je sice také tajná místnost, ale v ní mě přepadlo něco až po chvíli. Po úspěšně vyhraném souboji se za mnou vždy zamkly dveře. Jenomže krom vězení jsou to jediné zamčené dveře, všechno ostatní bylo odemčené, tedy i ty dvě místnosti, co jsi odemykal.

Docela zvažuju, že bych pokračoval, ale nemám moc důvěru v ten emulátor a verzi hry, co pod ním spouštím. Je to samozřejmě "upravený" obraz z originál diskety, takže během té 1,5 hodiny jsem zažil i neočekávané chování hry/emulátoru a to mě od toho právě odrazuje.
Jméno: rengo 9. 7. 2018, 21:07:33 delete
e-mail:
 
za odezvu děkuji též Elemirovi, předtím jsem pozapomněl
Jméno: rengo 9. 7. 2018, 19:26:38 delete
e-mail:
 
Richmond, Strider díky za odezvy cením si toho.

Chtěl bych se zeptat ohledně toho Search jak už o tom mluvil Elemir.

Searchem tedy můžu něco najít i jindy než po boji? Takže kromě klasické otočky a testování zdí bych měl dát ještě ten Search? Po boji když odejdu z toho pole, tak už tam nic nenajdu, platí to i pro normální pole, kde je neco schovane?
Jméno: Richmond 9. 7. 2018, 17:35:33 delete
e-mail:
 
rengo: Taky jsem shlédnul a chválím! Na úvod si myslím, že jsi ukázal podstatné. Ono asi je těžké tzv. se "udržet", aby člověk nezabředl do přílišních podrobností, protože ono to svádí říct tohle a tamto.

Jen poznámka k jedné věci u kouzla Location. Surface ukazuje souřadnice na povrchu. Čili pokud jsi byl v Sorpigalu a ukazovalo to Surface 10,10 a sektor C-2, takže to znamená, že město se nachází v sektoru C2 na 10,10.
Jméno: StriderCZ 9. 7. 2018, 15:23:06 delete
e-mail:
 
To rengo: díky za video, každý takový počin se počítá. Velice rád se vracím ke starším hrám, ale už nemám tolik času hrát a dohrát vše co bych chtěl... navíc momentálně řeším osobní a pracovní potíže...
Ale velice rád se tak na hoďku, dvě kouknu na zajímavé retro na youtube, zavzpomínám.
Hry jako je MM I jsou skvělé tím, že přímo nutí pracovat tvoji představivost, v duchu si dotváříš příběh, domýšlíš si, to co je pouze naznačeno.
Proto, když vzpomínám na to, jak jsem hrál jedničku, tak si spíše připomenu, jak jsem se těšil na setkání s lordem Kliburnem, jak jsem srovnával Sorpigal s Novým Sorpigalem, jak jsem celý připosraný bloudil prvním dungeonem a divočinou.

Přikládám odkaz na "moje stránky", ten odkaz na prázdné mapy už ale nefunguje...
http://www.old-games.estranky.cz/clanky/might_magi ...

Jméno: StriderCZ 9. 7. 2018, 14:34:53 delete
e-mail:
 
V Levelu č. 287 je vyjma jedné plné hry i kód na měsíc Game Passu od MS.
https://www.youtube.com/watch?v=0CejSzAVniA
Jméno: rengo 9. 7. 2018, 12:00:48 delete
e-mail:
 
Rozumim, asi to pozdeji natocim jeste jednou.
To se searchem mě zaujalo. Projel jsem teď celý Sorpigal ještě jednou a nic nenašel. Nevím, jestli to nemohlo zmizet už proto, že jsem tam jednou byl a ten search nedal, jak to platí u boje..
Jméno: Elemir 9. 7. 2018, 10:31:44 delete
e-mail:
 
Dobré, nějaké drobnosti by se v tom našly, ale podstatné je si to právě takto natočit, pak zhlédnout a posoudit, kde co mohlo být jinak a jestli z toho něco podstatného nevypadlo. Např. funkce Search, pokud si to dobře vybavuji, tak tu lze použít obecně kdekoliv, třeba v těch odemčených místnostech, kdy to pak ukáže skryté předměty. Vliv přesvědčení mi přijde dost podstatný, když to rozhoduje o nošení konkrétních předmětů a omezuje to vstup do některých lokací. Z počátku u toho mohlo být klidně obecné povídání o sérii a vývoji jedničky. Zasazení do kontextu jiných RPG té doby by také nebylo od věci, ale to už by bylo dost náročné. Zkrátka mi v tom chybí ten bonus navíc.
Jméno: rengo 8. 7. 2018, 11:12:41 delete
e-mail:
 
No, mohlo to být daleko lepší

https://www.youtube.com/watch?v=f-ChBNpv8Jw

Asi to dohraju a pak to zkusim natočit jeste jednou a vic si s tim pohraju
Jméno: Adam23 8. 7. 2018, 10:28:28 delete
e-mail:
 
Mi se zase ekluje ten zbytnelej ruskej nacionalismus, jako jak volali Rasija pri kazdym utkani na sampionatu...
Jméno: Richmond 8. 7. 2018, 07:12:04 delete
e-mail:
 
Jo Rusku jsem nepřál, přeci jen jejich defenzivní fotbal moc nemusím Semifinálový utkání pro mě atraktivní.
Jméno: Elemir 7. 7. 2018, 23:43:54 delete
e-mail:
 
Hm, Chorvati postupují, nakonec to přeci jen začne být zajímavé
Jméno: Elemir 7. 7. 2018, 21:24:54 delete
e-mail:
 
Abych pravdu řekl, mě u těch pojmů kolem videí přijde, že je to zas další zbytečné škatulkování. Já těm jednorázovým ukázkám říkám gameplay, protože pod Let´s Play si představím právě něco na pokračování. Navíc se to liší i obsahově, ukázka ze hry by podle mě měla obsahovat řadu informací kolem, kdežto Let´s Play by se měl věnovat už jen samotnému hraní, možná u toho vysvětlit volbu postavy/postav a nic více.

Každopádně video o ovládání hry asi není zrovna to pravé ořechové, pokud to nebude obsahovat třeba i tvorbu postav. Takový jakoby hutnější úvod do hry. Protože já třeba nevidím důvod koukat na video o něčem, co si mohu v pohodě přečíst v manuálu. Video by mělo přinášet nějaký bonus. Ale v pohodě, beru že to budeš zatím jen zkoušet, jak to bude vypadat. Jen pozor na podobné věci, jako jsou otázky na inteligenci vs archer Tohle už ti u tvorby videa musí být jasné, protože právě to je smysl těch videí, aby to mělo nějaký přínos. Proto jsem psal, že videa se tvoří spíše až poté, co už hru znáš.

Když jsem třeba tvořil video k popisu herních mechanik a tvorby postav v sérii Realms of Arkania, tak jsem taky řadu věcí opomněl, ale ten systém je natolik komplikovaný, že si z patra prostě na řadu věcí nevzpomeneš, ale v tom základu si už musíš být naprosto jistý. Nedokážu si představit, že bych takové video natočil předtím, než bych odehrál alespoň pár desítek hodin. Proto jsem také zvědavý, jak se ti to vydaří.
Jméno: Elemir 7. 7. 2018, 13:21:54 delete
e-mail:
 
Na fóru je k mojím videím samostatné vlákno, viz http://www.svetmightandmagic.cz/forum/index.php?to ...
Jméno: rengo 7. 7. 2018, 12:45:05 delete
e-mail:
 
Elemir : posli mi odkaz prosimte, nejak jsem to nenašel

Ještě jsem dost o tom přemýšlel a asi to tak nějak udělám. Nějaký půlhodinový video, kde budu hovořit o základech ovládání a tak. Kdyby se ti to pak líbilo, tak budu potěšen, když hodíš odkaz na stránky

Jinak jak se tohle vlastně nazývá? Žejo není to lets play ale?