Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 14. 7. 2018, 17:28:29 delete
e-mail:
 
Asi si můžeme pogratulovat, vskutku jsme společnými silami vyřešili jednu letitou záhadu V soupisu monster jsem se dostal na nějakých 28 druhů, co jsem v Sorpigalu a pod ním zatím našel. Většina monster má předefinované množství xp za zabití, ale něco málo dokonce sedí.

Pak jsem si opět vzpomněl na diskusi na Oldgames a DJ, který před lety Apple II verzi rozehrál a znovu jsem se vrátil ke komentářům k jedničce. Našel jsem tam odkaz na DJovo online tabulky a u tabulek byla zmínka o Andrew Schultzovi, který je autorem několika walkthrough (už jsem na něj dříve narazil). V tabulkách monster jsem našel u těch svých 28 potvor totožné hodnoty, takže jsem byl doma Andrew navíc odkazuje na obrazy disket k MMI na web Asimova, tedy ten samý zdroj, který jsem našel a ověřil já.

V době, kdy Andrew tvořil svoje walkthrough pro Apple II a NES verzi hry, tak byl k dispozici jen ten původní rip z roku 1996 od Talismana. Tabulka monster je tedy platná jen pro First Edition, pro PC verzi hry tudíž neplatí, protože ta je postavená na Second Edition, kde došlo k výrazným změnám. Je zajímavé, že si toho nikdo dříve nevšiml, protože zrovna u Spritů je dost velký rozdíl (100 vs 250 xp!). Asi by stálo za to, to ještě jednou na PC ověřit.
Jméno: Richmond 14. 7. 2018, 14:44:55 delete
e-mail:
 
Jo je to přes 2 hodiny
Jméno: Elemir 14. 7. 2018, 13:39:25 delete
e-mail:
 
Chvilku jsem koukal, ale budu si na to muset udělat více času.
Jméno: Richmond 13. 7. 2018, 23:52:19 delete
e-mail:
 
51 inter (nebo jak se to používá v množném čísle v čestině) z DOS her. Od toho se fakt nejde ostrhnout, to jsou umělecký skvosty prostě. A začíná to mistrama z Westwoodu
https://www.youtube.com/watch?v=heuOVrt7Oq8
Jméno: Elemir 13. 7. 2018, 19:32:27 delete
e-mail:
 
Budu jí muset ještě trochu otestovat, abych se pak nedočkal jiného překvapení. Ta novější verze je upravená jiným způsobem, pak to popíšu přímo v topicu k MMI. Na druhou stranu docela váhám, ona ta první verze má něco do sebe. Přepadovky jsou zase takové pestřejší. Možná by to stálo za to, abych vydržel Ale zase to pak nebude určitě na 100% porovnatelné.
Jméno: Richmond 13. 7. 2018, 17:24:02 delete
e-mail:
 
Hra je pekelně dlouhá, šel bych do druhé verze
Jméno: Elemir 13. 7. 2018, 15:43:54 delete
e-mail:
 
Tak jsem to nevydržel a musel jsem nakouknout, co jsem si to stáhl Save jsem do jiného ripu MMI přesunul s pomocí celého obrazu diskety a nestačil se divit. Jednak mi to generuje jiné typy potvor, ale hlavně mi to vychází podle Fanderovo tabulky. Vrátil jsem se tedy zpět ke své rozehrané verzi a zkusil ještě pár pokusů, abych měl jistotu. Boj, za který jsem měl dostat 137 xp, mi byl započten za 51 xp! Přitom jsem v obou verzích v tomto konkrétním případě měl většinu stejných potvor, takže jsem věděl, že to musí vyjít jinak.

Vysvětlení bude asi poměrně jednoduché. Podle mě jde skutečně o rip 1st Release, kdežto ta druhá verze bude až 2nd Release. Od první verze, co JVC prodával ještě z domova asi došlo k pár úpravám, které jsou pak společné všem verzím v 2nd Release. To by totiž mimo jiné vysvětlovalo, proč je v jinak stejných manuálech poznámka o jiném Release hry.

A teď samozřejmě přišlo klasické dilema Mám pokračovat v tom načatém, nebo se mám "přeimportovat" do druhé verze? Očividně dostávám přinejmenším o polovinu zkušeností méně
Jméno: Elemir 13. 7. 2018, 13:47:44 delete
e-mail:
 
Sprites jsem se dlouhou dobu vyhýbal, obzvláště jak je jich 4 a více. Hodně blbě se zasahují a to jejich prokletí je opravdu síla (nejde to kompenzovat). Poprvé jsem je dal, když byly jen 2 a obklopené pár jinýma potvorama. Ideální bylo nechat si je na konec, ale pak to bylo několik kol bez zásahu apod. Fire Ant je pro mě něco podobného, akorát ten souboj je mnohe rychlejší - dříve zemřu
Jméno: Richmond 13. 7. 2018, 12:56:57 delete
e-mail:
 
Sprites...naprosto nechutná stvoření! Čím delší souboj trval, tím byla moje parta bezmocnější. Neměl jsem je rád a vždy jsem na používal veškerou možnou sílu a všechny útočná kouzla
Jméno: Rengo 13. 7. 2018, 11:52:23 delete
e-mail:
 
Elemir: vim o tom, to byl jen takový malý geht na jabka ..... Jinak ty expy ja dostavam stejne jako v tom deniku co si tu ted hodil

Strider: ale zas zvladnout se to da i s tema clubama a neprijde mi to dozacatku takova ztarata a mam z toho lrpsi pocit .... Spis je ted ubijejici kdyz se treba dve kola za sebou trefim jen kouzlama:/
Jméno: StriderCZ 13. 7. 2018, 11:32:09 delete
e-mail:
 
Ono na začátku hry jde si vzít předefinovanou partu- obrat je o všechny penízky a přenést je na vytvořené hrdiny...takový malý neškodný cheat do začátku
Jméno: Elemir 13. 7. 2018, 09:55:27 delete
e-mail:
 
Zrovna si prohlížím MMI deník na lparchive.org z MAC verze a koukám na boj proti 5 Spritům. Skóre 208 xp. Ani náhodou, 2 Spriti + několik Vampire Bat a měl jsem stěží okolo 100 xp! Nějakých 40 xp za Sprita u mě prostě nehrozí. Přitom Vampire Bat jsou docela dobře hodnocené, takže by to skóre muselo jít hodně přes 100 xp. Takový výsledek bych si totiž zcela určitě pamatoval. Vůbec tam dostává více xp za boje. Já si to snad začnu u sebe psát
Jméno: Elemir 13. 7. 2018, 06:41:55 delete
e-mail:
 
Rengo: Apple II je stroj, pro který byla hra tvořena, tudíž je to verze, která přímo odpovídá záměru JVC. Nečekal jsem, že se konverze budou držet originálu do puntíku, ale s takovými rozdíly jsem vskutku nepočítal. S c64 verzí bych si tedy možná taky nepomohl, protože ta jí bude zřejmě asi nejbližší.

Richmond: Default partu jsem komplet odmazal, takže už ani nemohu kouknout, jak na tom byla. Předpokládám však, že bude přinejmenším stejná jako u Ali. Ali v deníku popisovala, že si tam šlo přehodit vybavení, což by mohly být jak zbraně, tak i zbroje. Moje postavy dostaly club a tím to haslo (peníze 0).

Jaký je rozdíl mezi Apple II a MAC verzí netuším, podle mě se na tom skóre nejvíc podepsalo používání savestate, čemuž já se vyhýbám (mimo jiné právě i kvůli tomuhle). Sám jsem na výsledek zvědavý. Mohl jsem samozřejmě rozehrát PC verzi, ale apoň budeme mít širší porovnání napříč verzemi Navíc si říkám, že MAC verze už je taky konverze. Já se totiž neshoduji ani s Ali Ona tam má jiné ceny za trénink a jiné rozpětí zkušeností z bojů.

Mě u toho pomalejšího levelování napadlo, že je to možná záměr, abych se nedržel jen v Sorpigalu a pustil se pomalu i do okolí. Večer schválně zkusím město opustit. Pokud se ty potvory budou držet na podobné úrovni, tak to pro mě bude schůdné. Je taky dost možné, že právě tohle bylo u konverzí upraveno záměrně, aby to nebylo takhle zdlouhavé. Vylevelování družiny přihraje některým postavám dost užitečná kouzla, která pak průzkum okolí zjednoduší, což mě bude dost chybět. Sice budu mít třeba lehčí souboje, ale o to více budu jak na trní, abych si dobře rozplánoval návraty do hospody.
Jméno: Rengo 13. 7. 2018, 00:23:00 delete
e-mail:
 
Tak apple no ... Co by jsi chtel
Jméno: Richmond 12. 7. 2018, 21:55:33 delete
e-mail:
 
No tím, že hraješ tu AppleII verzi se nebudeme moci porovnat...vis co...skore! Když jsem totiž koukal na to, kolik bodů dosáhla Ali, tak to bylo o spoustu řádů úplně mimo, takže tam se to musí počítat jinak.

Co se týče levelování na začátku, tak já šel do podzemí asi taky někdy kolem 3.levelu, alespoň nakouknout, podstoupit souboj a mazat zase nahoru do hospody uložit hru. 8,5 hodin na první 2 levely?? šílenost! Sice tam to nejde moc rychle, ale takovejhle progres je divnej.

Ono totiž předdefinovaná parta má pěknou výhodu, protože mám nějaké zlatáky navíc (možná i základní zbroj+zbraně?). Vytvořené charaktery jsou z chudobince, nemají nic.
Jméno: Elemir 12. 7. 2018, 20:59:21 delete
e-mail:
 
Mě to moc rychle nejde, 8,5 hodiny a jsem teprve na levelu 2. Vypadá to, že Apple II verze má těch odlišností více. Za většinu soubojů mám nějak málo zkušeností. Znovu jsem koukl na Olgames, kde Ringo popisuje svůj postup, a on tam jasně popisuje, jak v Sorpigalu dosáhl na level 4 a ještě nebyl v podzemí. Mě by to bez toho podzemí trvalo na ten svůj level 2 ještě déle, protože v podzemí bylo přeci jen o něco více lépe ohodnocených soubojů. Výzbroj mám už o trochu lepší, ale spíš jen přiměřenou k současné situaci ve hře.
Jméno: Richmond 12. 7. 2018, 19:37:15 delete
e-mail:
 
V každém dungeonu (ve městěch možná ne) jsou políčka, kde bude vždy fixní souboj. Ten se "zresetuje" po opuštění mapy. Takže poprvé na tom políčku bude bitka, ale pak už ne, dokud nedojde k opuštění lokace a pak ke znovuvstoupení na políčko. Krom toho jsou ještě náhodné střety, které ale se řídí nějakou svou logikou.
Jméno: Rengo 12. 7. 2018, 19:35:26 delete
e-mail:
 
Ty náhodný souboje můžou být podle mě kdekoliv, přepadli mě už i v hospodě a tak ...... Já jsem teď na šachovém turnaji tak toho asi moc neodehraji, ale jinak se mi teď celkem dařilo. Podzemím procházím bez peoblému a i nějaký itemy jsem našel
Jméno: Elemir 12. 7. 2018, 14:05:17 delete
e-mail:
 
Jj, je to tak, jde přesně o tahle místa, kde se cyklicky objevují potvory (je na ně vázaný příslušný trigger v podobě té hospody). Co si vybavuju poznámky z jedné mapy na Might and Magic Grove, tak kromě těhle tvrdých bodů jsou ve hře ještě místa, kde dochází k přepadovkám na základě náhody. Potvory by tedy družinu měly přepadat jen na určitých místech, ale těžko říci. Možná to bylo myšleno jinak, protože já jsem krom takových bodů zaznamenal i celkem volné přepadání kdekoliv. Možná na tu mapku ještě nakouknu, protože v Sorpigalu už mám objevené vše, takže mi to nic nového nevykecá

Taky jsem v noci sledoval jednání z PS a do toho jsem si klikal souboje Já byl naštěstí po noční, takže dobře vyspalý.
Jméno: rengo 12. 7. 2018, 11:22:37 delete
e-mail:
 
Elemir: Aha, tak to jsem ten text špatně pochopil, už jsem byl unavený z toho jak jsem sledoval dění v PS a emocionálně vyčerpaný z Chorvatsko-Anglie

Ty místnosti kolem 0,11-0,15 u mě fungují stejně. Ale zamknuté dveře jsou třeba ty naproti Jailu a nebo v místnosti 3,6

Pojem bod respawnu jsem nikdy neslyšel Nejsem tak zběhlý hráč. Zřejmě se jedná o ty místa kde se nepřítel po načetení z hospody znovu objeví?