Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 17. 7. 2018, 18:03:31 delete
e-mail:
 
Nevím.
Jméno: rengo 17. 7. 2018, 17:29:04 delete
e-mail:
 
Elemir: Nedavno jsi tu postoval herní deník MM1.. nevis i ojinych deníkach z teto hry?
Jméno: Elemir 17. 7. 2018, 16:28:08 delete
e-mail:
 
Já pokračuji v nabírání zkušeností. Každou hodinu a 3/4 si dělám pauzu, protože to už je docela úmorné. Dokud nedosáhnu na 16 000 xp, tak se zatím nikam nehnu. Docela čekám nějakou zradu, ale zatím se mi hra nadále nepřizpůsobuje. Jakmile však ty levely zvednu, tak to asi bude zábava. Pořád ale tak nějak doufám, že pak se ten přísun zkušeností zlepší a už se to konečně rozjede.
Jméno: rengo 17. 7. 2018, 15:45:00 delete
e-mail:
 
Na 4. levelu jsem se aktivně rozhodl jít do Erliquinu a celkem pohoda to byla až do cesty zpět. Ta mi dala hodně zabrat, ale nakonec jsem to zvládl .... do Dusku asi chvíli počkám radši
Jméno: Elemir 16. 7. 2018, 20:48:54 delete
e-mail:
 
U první trilogie je to jasné, je to přímo koncipované jako posloupnost, takže to by asi udělal málokdo, protože vlastní přenesené postavy k tomu prostě patří. Dvojkou bych určitě nezačal.

Po cizích postavách bych taky nesáhl, ale občas jsem se v různých diskuzích setkal s žádostí o nějaký závěrečný save s tím, že dotyčný už kdysi díl nějaké n-talogie dohrál, ale už se k tomu nechce kvůli importu vracet. Takže si dokážu představit i lidi, co ty savy využijou, byť v řadě případů mi v tomto ohledu přijde snazší sáhnout po save editoru
Jméno: StriderCZ 16. 7. 2018, 20:32:16 delete
e-mail:
 
Taky bych Wizardry nezačínal od dvojky.... to by mně vážně nas*alo...
Jméno: Richmond 16. 7. 2018, 20:18:55 delete
e-mail:
 
Aha, tak to jsem asi nějaké video viděl, ale přišlo mi, že to jsou vesměs nové hry, takže jsem ten kanál pustil z hlavy.

Knight of Diamonds - to je vlastně pravda, když má save z jedničky, můžeš hrát dvojku. Ale zase tohle bych třeba já moc nedoporučoval, protože to je prostě...jak to nazvat Neúcta!
Jméno: StriderCZ 16. 7. 2018, 19:01:20 delete
e-mail:
 
Ruda je fajn, mám ho rád. V podstatě, když sleduji youtube, tak Rudu, Vortex, Hudbu s jazzem, nebo blues (jako pozadí při práci s PC) a pak (pochopitelně) Elemirovy videa.
Ruda je čistokrevný nadšenec, srandista, i když při hraní není zrovna "profík", ba dalo by se řici, že je mnohdy levý jak šavla. Ale aspoň to není vlezdoprodelista. Nadšenec do novějších konzolí. Prostě: bude mu čtyřicet, a baví ho po večerech dělat streamy (retro, Kindgdom Come, God of War). Zrovna dneska v osm začne Flashpoint. Zatím má 1500 odběratelů.
Jméno: Elemir 16. 7. 2018, 18:12:42 delete
e-mail:
 
Richmond: sakriš, já měl za to, jsme tu Rudu už společně probírali hned to napravím, viz https://www.youtube.com/channel/UCEMpTkAQ9gv7svSEp ... ... ale doporučuji něco ze starších her, popř. počkat, včera jsme ho trošku nahlodali k nějakému poctivému dungeonu Netuším, jestli ho opravdu sledují lidé proto, že nikdo jiný nemá tendenci ke starším hrám odbíhat, já tohle normálně nesleduji, ale je to v češtině a bere to opravdu poctivě. Akorát je ještě ukecanější než já

Zmínka o Knight of Diamonds padla tuším v té souvislosti, že se mu z těch starších dílů líbil nejvíce. Ten import mě napadl, ale už jenom že vystřelil název hry bylo překvapující. Navíc ten livestream akorát končil, takže víc už jsme si popovídat nestihli. I když ono by to teoreticky možné bylo, pamatuji si na stránky, kde někdo vystavoval savy z jednotlivých dílů.

FB je pro mě taky tabu. Občas jsem někam nakoukl, když mě na něj něco nasměrovalo, ale používat ho nehodlám. Pro mě jsou diskuse, mail apod.
Jméno: rengo 16. 7. 2018, 16:50:15 delete
e-mail:
 
Ja jen koukam a ziram ... vubec jsem netusil ze jeste nejaka komunita existuje
Jméno: Richmond 16. 7. 2018, 16:37:53 delete
e-mail:
 
Jinak taky vím o některýc lidech, kteří stále hrají ty nejstarší rpgčka a také nejsou "organizovaní" na DH, Oldgames. Nebo třeba tam dříve působili, ale postupně se stáhli. Ringo mi zase doporučoval některé skupiiny na Facebooku (kde působí třeba i Červ nebo Andrew), ale já ten FB prostě nemám rád
Jméno: Richmond 16. 7. 2018, 16:35:24 delete
e-mail:
 
Skoro vůbec netuším, o čem (pořad?) je řeč Kdo je Ruda, kdo je Lukáš
Že by někdo jiný v ČR pokořil Wizardry 1-3 jsem hodně uvažoval. Dospěl jsem k názoru že skoro určitě někdo takový existuje. Je otázka, zda také jel dle vlastních map nebo podle internetu.
Tak mi napiš, kam se mám podívat )
jo a doporučovat Knight of Diamonds?? Jako začít druhým dílem? To přece ani nejde bez dohrání toho prvního ne?
Jméno: Elemir 16. 7. 2018, 13:58:22 delete
e-mail:
 
Já neviděl úplný začátek, takže jsem netušil, o čem to je. Gabriel Knight mě v tom dokonale zmátl Jakmile došlo na oznámení, že to bude pokračovat dalšími adventurami, tak jsem plánoval jít sledovat něco jiného, ale nakonec jsem u toho vydržel. Ostatně mě včera začala dovolená, takže jsem shovívavější Ono se to navíc dobře sledovalo.

Já jsem ani nějak nečekal, že někdo na ten můj příspěvek zareaguje, jak od Ondry tak i od Lukáše. Zároveň jsem nechtěl nijak okatě dávat najevo, že rady moc nepotřebuji, protože se oba opravdu snažili. Po těch úvodních radách jsem ovšem nečekal, že mi někdo z první poloviny Wizardry doporučí The Knight of Diamonds. Ale Ruda už u mého jména zbystřil, až se děsím toho, jestli jsem u Indiana Jonese nenapsal něco nepatřičného, protože toho jsem odsledoval s pivní baterií po ruce Já ty adventury opravdu moc nemusím, ale když to hraje někdo jiný, tak se klidně kouknu.
Jméno: StriderCZ 16. 7. 2018, 09:47:11 delete
e-mail:
 
Taky mi jméno Lukáš K. nic neříká.

Ruda překvapil tím, že si pozval Ondru (21 let, nick na databázi her jones1240)... a pořad začne druhým dílem Gabriel Knighta...
Docela jsem se u toho Indie salónku pobavil (byť druhou půlku jsem prakticky prospal- měl jsem třetí noční v řadě, a klížily se mi oči)
Jméno: Elemir 16. 7. 2018, 08:42:39 delete
e-mail:
 
Tak jsem včera Richmonde narazil na týpka, co taky dohrál první trilogii Wizardry, ke všemu na tom nejméně pravděpodobném místě I když on to možná projel i celé. Upřímně mě to překvapilo, protože první Wizardry považuji na rozdíl od MMI už za mnohem méně skousnutelné. Kromě Tebe vlastně nikoho dalšího neznám, podobně jako byl StriderCZ před lety unikát v dohrání MMI. Jeho jméno mi ale vůbec nic neříká.

Šel jsem se podívat, co má představovat Rudův nový pořad a na četu jsme narazili na RPG, tak mi dotyčný začal radit, co bych měl asi tak odehrát (vždycky jsem říkal, že tyhle pořady jsou pro mladý ). Začalo to opatrně u Baldur´s Gate a skončilo právě u Wizardry.

Ale proč to hlavně píšu, mě na tom Rudovo kanále už několikrát překvapilo, kolik se tam mihne přinejmenším vrstevníků, přitom to nejspíš nejsou lidé ani z DH ani z Oldgames. Takže ona ta generace hráčů není zas tak mrtvá, jen se opravdu stáhli z těch klasičtějších míst. Formát klasických webových diskuzí už je asi opravdu za zenitem. Když poslední dobou kouknu na Oldgames, tak si říkám, že RPGHry by to bývaly asi nepřežily o nic déle. Skoro mě to vždycky až demotivuje tu něco tvořit
Jméno: Richmond 15. 7. 2018, 21:36:43 delete
e-mail:
 
Finale povedené, druhé nejlepší, které jsem viděl naživo (po tom mexickém z 1986). Playoof zápasy rozhodně pozvedly úroveň, protože ve skupinách to bylo kolikrát hrůzné
Jméno: Adam23 15. 7. 2018, 21:32:36 delete
e-mail:
 
Moc fajnovej fočus, žejo?
Jméno: Elemir 15. 7. 2018, 20:26:00 delete
e-mail:
 
Hm, tak Chorvati nevyhráli. Otevřel jsem flašu a v hraní pokračuju až zítra
Jméno: Elemir 15. 7. 2018, 07:18:11 delete
e-mail:
 
Ještě pak budu pár věcí ověřovat, ale spíš to nechám jen jako místní zajímavost Ona je to svým způsobem náhoda, protože ty novější ripy jsou z roku 2015-2017. Poprvé jsem na jeden narazil na Archive.org v sekci věnované hrám. Dříve byl rozdíl mezi First a Second Edition nejspíše obecně známý, ale do dob Internetu se tyto informace asi moc nedochovaly. Zajímavá je třeba i struktura cluebooků k jedničce a dvojce, kde nejsou seznamy monster vůbec.

Apple II verze asi nebude v dnešních dobách zrovna nejhranější a v 90. letech byla stále doménou skutečných Apple II počítačů. Jestli ten rip vznikl opravdu někdy okolo roku 1996, tak to byla možná zrovna odpověď na "nedávno" vzniklý emulátor Applewin (1994-95). V téhle době bylo ovšem jednodušší sáhnout po IBM/Tandy verzi hry. Navíc majoritní prodeje se týkaly zcela určitě Second Edition. Na tomhle příběhu je zajímavé hlavně to, jaká náhoda stála u počátku výběru té edice pro rip a co to všechno způsobilo
Jméno: Richmond 14. 7. 2018, 21:34:37 delete
e-mail:
 
Tedy klobouk dolů před tou investigativní prací! Tohle být Tebou bych skoro i někam na nějaké servery (mobygames?) napsal. To je fakt hodně zajímavý rozbor.