Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Richmond 19. 7. 2018, 14:52:22 delete
e-mail:
 
Elemir: to video o retro (nesnasim to slov!) hrach skouknu, ale aktualne na dovolene mam 100MB na tyden s rychlosti pripominajici vytaceny internet v 90.letech

Save/load trenink - vy to fakt pouzivate? V te inflaci levelu jsem toto opravdu nepraktikoval. Ono se to opravdu celkem zlomi v momente, kdy budete vyhravat souboje se silnzmi priserami. Tam uz pak sly expy do desitkach tisich az milionu
Jméno: Elemir 19. 7. 2018, 14:10:27 delete
e-mail:
 
Jj, rytíři mají max. 12 HP, lučištníci a paladinové 10 HP, zloději a klerici 8 HP a kouzelníci jen 6 HP.
Jméno: Yuyana 19. 7. 2018, 14:03:43 delete
e-mail:
 
To vypadá jako že mágové maj 50% HP rytířů, což je tak nějak mm norma, ne?

No, jinak, já žiju, více méně, hraju nějaký wowko. Můj mág má kolem dvaceti tisíc HP, kdyby to někoho zajímalo :-D.

Myslim že o víkendu budu trucovat u Dragon Age. A nebo budu číst. Ještě se mi teď otevřela třetí možnost, chovat na klíně bílou kočku, hladit jí a tvářit se zákeřně.
Jméno: Rengo 19. 7. 2018, 13:32:01 delete
e-mail:
 
Tak to je opravdu obrovský rozdíl, nečekal jsem, že to bude až tak velký. Uvidím, ještě nevím jestli budu stíhat přes saveload... I když, jak jsi říkal, tak postupem času asi bude to sbírání zkušeností čím dál tím těžší, takže nevím co si ještě vyberu
Jméno: Elemir 19. 7. 2018, 13:05:23 delete
e-mail:
 
StriderCZ: přesně tak. Akorát je potřeba ještě dávat pozor na bonus z odolnosti. Já mám u kleričky penalizaci, takže nedostanu max. 8 bodů, ale jen 7 bodů. Naopak paladinka získává +2 body navíc.

Rengo: příště si dáš větší pozor a bude to U čarodějky a kleričky je to opravdu důležité.

Já to mám teď na levelu 5 třeba takto:

Rytířka 63 HP
Paladinka 57 HP
Lučištnice 47 HP
Zlodějka 38 HP
Klerička 35 HP
Kouzelnice 30 HP

Jméno: rengo 19. 7. 2018, 12:33:37 delete
e-mail:
 
No, ja to nejak nechal být, ale zapisuji si to o kolik mi to skáče... No a na 4 levelu mám života tolik
Rytir 33
paladin 30
lucistnik24
zlodej 30
klerik 15
carodej 13
Jméno: StriderCZ 19. 7. 2018, 12:24:22 delete
e-mail:
 
Save/load před tréninkem jsem dělal, protože zejména u postav s nízkými HP, tam je to hodně znát. Mám takový dojem, že v manuálu je popisováno, jakými kostkami se háže na HP u jednotlivých postav při zvýšení levelu.
Jméno: Elemir 19. 7. 2018, 07:53:11 delete
e-mail:
 
Rengo: Tak to byla zrovna první věc, které jsem si všiml Zajímalo mě právě, jestli jsou ty přírůstky konstantní nebo je to náhodný hod, a když jsem nedostal to, co jsem očekával, tak bylo jasno. Cokoliv, co se moc odlišovalo od maxima, jsem nebral (třeba 5 vs 12 HP). Asi to nebude zas takový problém, když to necháš na náhodě. Jak jsem včera psal, v okolí se jakoby nic nezměnilo, takže hra s tím počítá. Já to ovšem nechtěl ponechat náhodě, protože vyšší zdraví mi alespoň zajistí možnost podstoupit vícero tužších soubojů v řadě.
Jméno: rengo 18. 7. 2018, 23:22:04 delete
e-mail:
 
Elemir: Tyjo to mě nenapadlo save/loadovat trénink
S tímhle přistupem tu hru asi budu hrat dost dlouho
Jméno: Elemir 18. 7. 2018, 21:21:27 delete
e-mail:
 
Tak jsem zhlédl začátek ze záznamu a dobré to bylo. Hezká vzpomínka na minulost, byť u toho 3D bych ne ve všem souhlasil. Ale zase je pravdou, že záleží na tom, kdo do toho co zahrne. Opravdu jen škoda té poslední třetiny s problémy se zvukem, ale jak vidno, stejně jako u Mafie, ani tady nás to nerozhodilo
Jméno: Elemir 18. 7. 2018, 20:50:32 delete
e-mail:
 
Nakonec to opravdu stálo za to Jednak se mi nerefreshla obrazovka, takže jsem 3/4 hodiny koukal na statickou upoutávku, zatímco ostatní už koukali, a když mi to docvaklo, tak jsem přišel ve chvíli, kdy se rozsypal zvuk
Jméno: Elemir 18. 7. 2018, 19:14:55 delete
e-mail:
 
Kdyby někdo chtěl vidět tak, třeba Richmond ...


Pokec s redaktory Games.cz o retro hrách | Pavel Dobrovský a Jan Olejník | Livestream | CZ 1440p
Jméno: Elemir 18. 7. 2018, 18:47:44 delete
e-mail:
 
Postavy jsem zaběhl potrénovat na level 5 a zatím to na nějakou změnu v chování okolí nevypadá. Po tom ránu však nemám sílu pokračovat, tak to nechám zase na zítřek. Během levelupu jsem se snažil vyhýbat hodně malým číslům, ale maxima HP jsem taky vysloveně nevyhledával. Nejhůř se mi v tomto ohledu vychytávala klerička. Kouzelnice jela třeba hned na první dobrou při maximu 6 HP za level a bojovnice byly taky v pohodě.

Level 6 by býval určitě lepší, ale jak jsem během levelupu pochopil, tak kouzelnice a klerička získávají další level magie každé 2 levely, takže 4. level magií stejně získám až při levelu postav 7. Teprve v té době budu dobře uzpůsoben volnému průzkumu.

Vrtá mi hlavou akorát jedna věc, a to jak je to se zkušenostní křivkou? Zatím je následující levelup každý dvojnásobek předchozích zkušeností, ale to by časem vedlo k dost šíleným číslům. Napadlo mě, že by se to mohlo u 1 mil. xp zastavit a pak to asi půjde po konstantních přírůstcích.
Jméno: rengo 18. 7. 2018, 10:34:41 delete
e-mail:
 
Richmond, Elemir - díky za odkazy

Ali- o čem přesně tam hovoří, jestli si to mam poustet
Jméno: Richmond 18. 7. 2018, 08:34:25 delete
e-mail:
 
Jo to je on!
BT - já bych právě, pokud to půjde, bral ibm/tandy verzi
Jméno: Elemir 18. 7. 2018, 06:26:59 delete
e-mail:
 
Richmond: tím rusem myslíš Nikolu?

Už jsem ti chtěl poradit, ať vezmeš Bard´s Tale od lonely-george, ale ona je to c64 verze.
Jméno: Richmond 17. 7. 2018, 22:53:22 delete
e-mail:
 
Elemir: Jo mám to podobně. Jakmile se objeví nějaku zpráva o těhle 2 připravovaných hrách, je počet diskusních příspěvk většinou menší než počet prstů na jedné ruce
Mimochodem, stále nemám doma krabičku Bard´s Tale! (alespoŇ toho prvního dílu - špatně se mi spí)
Jméno: Richmond 17. 7. 2018, 22:51:29 delete
e-mail:
 
rengo: O MM1 denících v češtině nevím. Když jsem tenkrát začal hrát MM1 a strhnul k tomu i Ringa, tak jsme to docela komentovali na Oldgames.sk, ale v žádném případě to není deníková forma. V angličtině jsem četl (krom crpgaddicta) ještě tento "deník" jednoho ruším Rusa, ale za boha to nemůžu teĎ najít :(
Jméno: Ali 17. 7. 2018, 21:30:17 delete
e-mail:
 
Chat: Matt Barton a Jon Van Caneghem
Docela zajímavé povídání o sérii Might and Magic. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.

https://www.youtube.com/watch?v=Ue2EvW-0oTU
Jméno: Elemir 17. 7. 2018, 20:53:26 delete
e-mail:
 
Hm, začal jsem s mírnými obavami sledovat možný hype okolo Underworld Ascendant a Bard´s Tale IV, ale začínám být v klidu Zrovna jsem preventivně zhlédl kus Fight Clubu, konkrétně část Na co se těšíme, a mainstream očividně o tyto tituly nemá zájem Vzbuzuje to ve mě naději, že to nakonec dobře dopadne. Byť mě upřímně překvapilo, že takový kobkař jako je Pavel se o nich ani náznakem nezmínil