Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: rengo 22. 7. 2018, 14:19:13 delete
e-mail:
 
Jinak pobavil mě boj holýma rukama ... to by ty moji moulove asi spatne dopadli
Jméno: rengo 22. 7. 2018, 14:18:29 delete
e-mail:
 
Tak já taky chodím po C-2 a mám cca 14000 expů, chci se dostat na 16000 a pak vzhuru do Dusku.

Zajímavej port ve východní části C-2, nechtelo se mi to pak obcházet přes D-2, protože jsem měl našetřený nějaký expy zrovna, takže jsem chodil dokola chvili a narazil na nepřítele, pak utekl a vykoplo me to krasne pred vchodem do Sorpigalu ... Radostně jsem se rozběhl a v sorpigalu mě přepadly Spirites .. ale zvládl jsem to, takže to skončilo uspechem

Nemate nekdo tuseni co delaji fontany na 4,7 a 4,9?

Jinak bych se chtel zeptat, je ve hre neco, ceho bych se mel vyvarovat, myslim tim neco co by mi zamezilo pokracovat v hrani a musel bych zacit znova?..... Vím jen o tom že mám umet letani nez zavitam do Dusku
Jméno: Elemir 22. 7. 2018, 11:27:06 delete
e-mail:
 
Hrál jsem si s těmi save pozicemi od rána, ale napadlo mě to už v době, kdy jsem četl Ringovo pokusy o import z IBM/Tandy jedničky do Amiga verze dvojky. Nakonec se mi před chvilkou podařilo vytvořit použitelný save, který IBM/Tandy verze v pohodě načte. Postup není zrovna triviální, důvodem je běžná nečitelnost chráněných obrazů Apple II disket, ale podstatné je, že to jde. Otázkou ovšem je, jestli to obsahuje opravdu vše, co je třeba, ale to budu muset nejprve otestovat.
Jméno: Elemir 22. 7. 2018, 10:50:50 delete
e-mail:
 
Hm, holýma rukama ... tak o tom bych si mohl nechat leda tak zdát Rozdíly v rámci Second Edition napříč platformami jsem tak nějak čekal. Při té konverzi mohlo dojít k různým opravám nebo nepřesnostem, takže úplně identické nebudou.

PC verzi jsem zkoušel jen tenkrát při úplně první rozehrávce a už si to moc nevybavuji. Škoda, že nemůžu z Apple II vytáhnout save, protože jde stále o ten samý soubor, co se používal u celé řady her a byl platformně nezávislý. Určité pokusy ukázaly, že se k těm datům dostanu, ale mám poté problém je převést zpět do PC souboru (nějaký úspěch jsem zaznamenal, ale "importovaná" postava není úplně identická).
Jméno: Richmond 22. 7. 2018, 10:00:29 delete
e-mail:
 
Ali: No vida! MM1 se výborná hra, akorát je možná až moc dlouhá (pokud člověk chce projít úplně vše). Boje holýma rukama je celkem klasická úvodní chybka. Já tedy se jí vyhnul, protože jsem se nadrtil manuál
Jméno: Ali 21. 7. 2018, 22:03:45 delete
e-mail:
 
Nedalo mi to a rozehrála jsem dneska MM1 pc verzi. Hned zpočátku jsem řešila, jak zpomalit text, protože jsem nestíhala číst. Proto jsem poprvé také hrála mac verzi. Nakonec se mi to podařilo.

Postavy jsem si navolila jako v mac, pro porovnání verzí hry. Po vstupu do hry jsem byla tak nedočkavá, že jsem zapomněla vyzbrojit postavy a vyrazila do města. Kupodivu zcela bez potíží zvládli skupinku Vampir Bat a v chrámu, ve skryté místnosti, porazili i tři Sprite. Kdybych si to nenahrála, tak tomu neuvěřím. V hostinci jsem pak zjistila, že ti moji pašáci bojovali holýma rukama.

Dnes jsem zvládla třicítku soubojů a postupně trochu vyzbrojila postavy. Co nevidět je můžu potrénovat na druhou úroveň. Ještě nevím zda hru vůbec dokončím, ale zatím mě to neskutečně baví.
Jméno: Elemir 21. 7. 2018, 15:35:32 delete
e-mail:
 
Právě jsem prolezl komplet sektor C2 a další 3 a 3/4 hodiny v tahu Na úvod jsem čekal přehlednější mapu, ale Pleasant Valley je docela slušné bludiště s několika překvapeními. Zbyl mi akorát jeden jediný čtverec, kam se nedá dostat. Boje už taky výrazně přituhly. Jednak je potvor mnohem více a více jich na mě dosáhne. Navíc potvory v nevýhodném postavení mění pozice. Zkusím zamířit do Erliquinu pořešit úkol ze Sorpigalu.
Jméno: Richmond 21. 7. 2018, 10:02:44 delete
e-mail:
 
D&D to není určitě. I kouzla jsou tam taková, která nikde jinde jsem neviděl. Z Wizardry si hra bere i to, že v soubojích mohou útočit fyzicky pouze první 3 postavy v pořadí. Jakmile některá z postav zemře, posune se úplně dozadu a bojuje ten původně čtvrtý v pořadí.
Zvláštní opravdu je ten výhled. Ve městě vidíš o políčko přes tebou to políčko, na kteérm stojíš. V dungeonu pak je už výhled klasický. Ovládání už jedu čistě klávesnicově, myš nepotřebuju (i mi ten kurzor překáží).
Jméno: Elemir 21. 7. 2018, 09:55:24 delete
e-mail:
 
Teď si mě tou podobností s Wizardry překvapil, já žil v domnění, že staré díly Bard´s Tale jedou na D&D (ani nevím proč a kdy jsem k tomu dospěl), ale hned na Wiki je poznámka, že na některých platformách bylo možné do hry importovat charaktery právě z Wizardry nebo Ultimy III Možná před zkouškou starších Wizardry zkusím tedy spíše Bard´s Tale, protože to pro mě bude asi přeci jen schůdnější.
Jméno: Richmond 21. 7. 2018, 09:45:01 delete
e-mail:
 
Já zas jsem skoro jen na starý hry. A musím se pochlubit, že jsem si prošel malým kataklyzmatem v Bard´s Tale 1 a že ted už mi skoro nic nemůže ublížit. Pod jedníčk políčkem s hospodou se skrývá sklípek o velikosti 21x21 polí a překvapivě to má i další patro (možná i víc). Ale vývoj party je hodně uspokojující. Mám v družině Monka, který na sobě nemá nic a bojuje holýma rukama. Nicméně s každým levelem se mu snižuje AC a stává se z něj pěkná mlátička Mám 2 magické charaktery (Conjurer a Magician) a jakmmile dosáhnou na kouzla všech 7 úrovní, tak jim změním class na Sorcerer a Wizard. Hodně se chlapci inspirovali z prvních dílů Wizardry
Jméno: Elemir 20. 7. 2018, 21:37:47 delete
e-mail:
 
Vím, že to asi málokdo sledoval, ale kupodivu se blíží zřejmě úspěšná premiéra Pathfinder: Kingmaker - Explorer Edition. Oproti Pillars of Eternity to nemá takový hype, ale Infinity hrám by to mohlo být mnohem blíže než PoE.
Jméno: Elemir 20. 7. 2018, 20:25:39 delete
e-mail:
 
Tak jsem to ještě v rychlosti prolítl, ale jak jsem na ten záznam koukal podruhé, tak už jsem některým věcem nakonec více rozuměl i bez titulků

Na pojem retro a retrohráč už si začínám pomalu zvykat. Ostatně byl jsem tak hned na začátku označen a už se tomu asi nemá smysl bránit
Jméno: Adam23 20. 7. 2018, 20:25:15 delete
e-mail:
 
Ja na tyhle stary hry moc nejsem.
...
Rozehral jsem Diablo II.
Jméno: StriderCZ 20. 7. 2018, 16:40:50 delete
e-mail:
 
Koukal jsem na facebook Pařanského ráje a Ruda do vysílání s Pavlem a Honzou doplnil titulky v místech, kde blbnul zvuk...
Jméno: Elemir 20. 7. 2018, 10:45:50 delete
e-mail:
 
Nový levelup

Rytířka 46 HP
Paladinka 50 HP
Lučištnice 28 HP
Zlodějka 29 HP
Klerička 20 HP
Kouzelnice 27 HP

S levelupem na level 2 už nic neudělám, to bych musel hodit za hlavu haldu odehraných hodin, takže ten jediný zůstane ovlivněný metodou save/load. Nicméně ani ten nebyl tvořen z většiny jako maxima, lučištnice při něm třeba získala "jen" 7 bodů apod. Největší rozdíl tak činí hlavně klerička a kouzelnice, kde jsem si to opravdu pohlídal.

A důkaz místo slibů

video - levelup a věci kolem
Jméno: JCMurphy 19. 7. 2018, 22:29:08 delete
e-mail:
 
já se trendy neřídím... nainstaloval jsem zase gw2, do toho hraju hots a jako bonus jsem opět do dohrání datadisku zabalil gothica mno a jako bonus v pondělí nastupuju do práce a začal jsem dýmit závodním tempem...
Jméno: Yuyana 19. 7. 2018, 21:32:07 delete
e-mail:
 
Nah.
Jméno: rengo 19. 7. 2018, 21:25:47 delete
e-mail:
 
Yuyana: Mela by jsi taky zacit hrat MM1. To je ted trend!
Jméno: Elemir 19. 7. 2018, 20:29:11 delete
e-mail:
 
Vlastně ono je to zvláštní, pořád jsem přemýšlel nad tím, proč takový postup vyvolává pochyby a je pravdou, že opravdu dost záleží na konkrétní hře a mechanice levelupu. Pokud mi hra umožní něco obejít, tak si prostě vyberu tu schůdnější cestu.

Krom Realms of Arkania bych mohl uvést Wizardry 6-7, kdy mi bishopka postupovala po 1-2 HP. Obcházení by znamenalo zbytečné peripetie a značné protahování hry, přitom jsem jasně věděl, že levely postav půjdou do desítek a jednou se to zlomí. Druhá věc byly souboje. Jasně jsem věděl, že jakmile bishopka a kouzelnice přesáhnou 50 HP, tak mi to zcela postačí. To byla hodnota, která vyplynula ze sledování hry.

Správně bych asi měl nechat pracovat náhodu i u MMI a možná bych měl nyní argumentovat pár stovkami hodin hraní Wizardry 6-8 a neochotou se dále mořit, ale dobrá Richmonde, beru to jako výzvu Já mám samozřejmě save před levelupem a jelikož jsem se ještě nikam výrazně nepohnul, tak hned zítra si levelup zopakuji a nechám to na náhodě
Jméno: Elemir 19. 7. 2018, 17:12:03 delete
e-mail:
 
Save/load? Jasně, že jo Pokud nevím, do čeho jdu a hra se netváří, že by na tom nezáleželo, tak si to hlídám. Pokud by mi to hra vysloveně znepříjemnila, jako třeba u Realms of Arkania, tak to nechám být, protože pak je jasné, že hra s tím naprosto počítá a max. se mi jen někde něco ztíží. A pokud naopak zjistím, že jsem hře někde utekl, tak přestanu levelovat, což je výhoda her, které mají manuální levelup. Mě na tom nic zvláštního nepřijde. Buďto si teď pohlídám minimální hodnoty, pod které nepůjdu, nebo si to později upravím grindem a levelupem, který mi navíc přihraje další kola útoku. U mě to ovšem zatím na nějakou inflaci levelů nevypadá