Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 24. 7. 2018, 22:30:43 delete
e-mail:
 
Ve vězení jsem zprvu dal jen 2 souboje - ten hned za dveřmi a pak ten hned v první tmavé oblasti. Poté jsem raději vždy odešel do hospody. Mezitím jsem vlezl do podzemí a pokud jsem nepotkal více jak 3 ohnivé mravence, tak to šlo. Vyjímkou tedy byla ta čtveřice přepadovek v JZ chodbě, kde to mravenci končí, to jsem na levelu 1 prostě nedal. Na levelu 2 se mi pak začali objevovat démoni.

Aréna se mnou drží krok, jen málokdy se mi stalo, že tam bylo něco snadného, byť dobře zkušenostně ohodnoceného, ale snadného. A pak jsem měl přesně stejné dilema, protože cestou do hospody mě kolikrát přepadlo něco, co jsem nedal, takže zkušenosti z Arény byly hned v tahu Aréna je pro mě tedy pořád dost sázka do loterie.

Na levelu 1 pro mě bylo město a podzemí skoro rovnocenné, na levelu 2 jsem se začal ve městě konečně více chytat. Na levelu 5 je město legrace a podzemí je stále ještě nevyzpytatelné (90% bojů dám, ale těch 10% mě někdy překvapí nepřipraveného).
Jméno: Ali 24. 7. 2018, 22:03:31 delete
e-mail:
 
Moje parta zatím zvládla podzemí města a několik vítězství v aréně. Pokud se nemusí mapovat, jde to svižněji. Jsem zatím na 3 levelu a obcházím místa respawnu, abych si nasyslila dostatek expů. Jen mi připadá, že mi místní aréna nabízí poměrně průměrné soupeře.

V Mac verzi jsem po prvním souboji v aréně sotva došla do hostince, pokud mě ovšem cestou neskolila nějaká potulná skupinka, a tady dám i dva souboje za sebou. Naopak se zdejším Jail jsem měla problémy. Trvalo dost dlouho než jsem dostala potvory ve skryté cele. V Mac jsem na první silnější soupeře narazila až v podzemí.
Jméno: Elemir 24. 7. 2018, 19:43:10 delete
e-mail:
 
Jj, jsem zvědav, jestli to téma o MMI skutečně nějak oživí Je škoda, že to tam takto skomírá.

Mě po dnešních pokusech se savy zas čeká postup vpřed. Víc jsem toho už asi objasnit nemohl a konečně mám jasno v tom, že moje družina bude pokračovat i ve dvojce, byť tentokrát už asi zvolím IBM/Tandy verzi hry. U MMII už to bude podle mě čistě jen o grafice, ten herní základ bude stejný všude.
Jméno: rengo 23. 7. 2018, 23:26:55 delete
e-mail:
 
Ok, tak jsem to tam hodil
Jméno: Elemir 23. 7. 2018, 23:03:29 delete
e-mail:
 
Kdepak, chyba to není. Fire Ball a Lightning Bolt opravdu potřebují gem, je to přesně jako v manuálu. DJ tam má chybu, ale ono těch chybek je v těch tabulkách více. Klidně napiš na Oldgames přímo do komentářů k jedničce, alespoň se to tam zas trochu oživí
Jméno: rengo 23. 7. 2018, 22:27:02 delete
e-mail:
 
Jinak kouzla 3-1 a 3-4 u kouzelnika potrebují gem

http://www.oldgames.sk/docs/Might-and-Magic/1/spel ...

Casto tady pise o oldgames, tak pokud tam nekoho znate, tak jim napiste ze tam maji chybu, nebo tam klidne napisu ja, ale nevim moc komu

PS: Kdyztak to Elemire nebo Ali prosim otestujte, jestli to neni jen treba nejaka chyba v me verzi
Jméno: rengo 23. 7. 2018, 22:21:46 delete
e-mail:
 
Tak jsem si zahral tak cca 1,5 hodiny... No a Dusk není sranda Nasbíral jsem asi 2000exp ale dalo mi to celkem zabrat... Po Telegronovi zatim ani stopy :(
Jméno: rengo 23. 7. 2018, 17:51:27 delete
e-mail:
 
Ja jsem v te jeskyni byl na 3. levlu a to dvakrát. Porpvé mě zabili nějaky acidic neco a podruhý mě to poslalo skluzavkou někam a taky mě něco zabilo ... Na to první bych si ted na 5. levelu věřil, ale na to druhé jeste urcite ne
Jméno: Elemir 23. 7. 2018, 09:28:15 delete
e-mail:
 
Když jsem začal v C2 šmejdit, tak to bylo hodně opatrné. Nejprve jsem chodil okolo vstupu do Sorpigalu a testoval místa s respawnem, kterých je tu zrovna docela dost. Později mi pomohl teleport s náhodným přesunem družiny po lokaci, kdy jsem se z nového bodu snažil urychleně najít cestu zpět. Nakonec se ukázalo, že na cestách je jen jedno místo s trvalým respawnem. Pak už jsem musel počítat jen s náhodnými přepadovkami a začalo se mi po oblasti chodit mnohem volněji

A to jsem byl vlastně jen v okolí města, tedy v dosahu hospody. Mnohem více se obávám okolních oblastí. S kouzlem Fly se dá dostat poměrně snadno zpět k Sorpigalu, ale bude to mnohem více pendlování. Už v C2 mě napadaly i dost nevyrovnané jednotky, takže to bude mnohem dobrodružnější.

Není to úplně prvek, který bych vyhledával, ale představoval jsem si to mnohem horší. Podobně to bylo s RoA: Blade of Destiny, kde uložení mimo chrám stojí každou postavu zkušenosti. Nakonec se ukázalo, že to není žádná krvavá penalizace. A u MMI si představuji přesně to, že časem tyhle úvodní lokace přeleveluji, takže je to přesně jak má být - tuhý začátek a viditelný progress.

Rengo: Díky, akorát se nějak nemohu dokopat k tomu, abych psal průběžně. Myslel jsem, že bych to bral čtverec po čtverci, ale nejsem si jistý, jak to v té hře půjde realizovat. V C2 mi zbyla ještě jeskyně, kam bych se měl asi taky vydat.
Jméno: Richmond 23. 7. 2018, 08:51:24 delete
e-mail:
 
Tyhlety dilemata mezi rozhodnutím vrátit se do města a uložit hru ANEBO zkusit ještě prozkoumat kousek další oblasti, podle mě tu hru správně oživují. Ta tenze jasně přispívá k tomu, že je člověk více vtažen. U MM1 to sice později už platilo jen na pár místech, ale stejně to považuju za skvělý designérský nápad.
Jméno: Rengo 23. 7. 2018, 01:04:34 delete
e-mail:
 
Vím přesně o čem mluvíš ... Jinak ted jsem zjistil že na foru pises pomerne detailni popis ... Pekna prace
Jméno: Elemir 23. 7. 2018, 00:24:13 delete
e-mail:
 
Gemy zatím nepoužívám, vždycky je zapomenu rozdělit a jediná, která by je někdy využila, je zrovna kouzelnice s 0 gemy Ale už na počátku jsem si řekl, že magii za gemy si budu preventivně šetřit a zatím je to v pohodě.

Můj největší souboj byl za nějakých 333 xp, byla to skupina Minor Demons a ještě něco. Nečekal jsem, že to vyhraji, tak jsem to ledabyle odklikával a ono to vyšlo Hlídky se Sprites apod. se mi už vyhýbají, nebo potom z boje utíkají. Nejhorší je odhadovat, kdy ještě pokračovat a kdy se raději kvůli uložení vrátit. Párkrát jsem si takto naběhl, kdy poslední souboj v řadě jsem prostě už nedal.
Jméno: Rengo 22. 7. 2018, 23:53:57 delete
e-mail:
 
No to není takivý rozdíl, to je fakt... Jinak sprites uz me tolik netrapi, ted je nejvetsi problem skupina minor demons... Jinak muj rekordni zisk z bitvy je zatim 400 expu ....

Co se tyce tech veci, tak mam asi trochu smulu, casto mi pada small shield +1 a taky luky... A to jsou zrovna veci co nepotrebuju uplne ... Se zbranema jsem celkem spokojen az na zlodeje, horsi je to se zbroji, tam by se nejaky to plusko hodilo....
Pouzivas gemy? Ja si je zatim setrim, mam jich asi 150-200, rikam si jestli se nebudou hodit pozdeji
Jméno: Richmond 22. 7. 2018, 23:31:35 delete
e-mail:
 
Jsem se vrátil z pekla divočiny, kde jsem mohl tak maximálně opatrně projíždět emaily pres htlm verzi gmailu a konečně v pohodlí domova si pustil toho Rudu a jeho hosty v tem Pařanským ráju! Jako ty problémy se zvukem mě fakt pobavily ) Ale pár informací jsem se od dua Re a Tro dozvěděl. Asi tam možná při nějaké další zajímavé hře nakouknu live...ehm..
Jméno: Elemir 22. 7. 2018, 21:38:02 delete
e-mail:
 
Máš jen o 3 HP méně než já, to ještě jde Spíš mě překvapuje, jak málo máš očarovaných věcí. Mě to padá docela často (nejdřív +1 a teď začínají +2). Hlavně už máš kouzlo Fly, takže tím se něco málo zjednoduší
Jméno: rengo 22. 7. 2018, 21:26:58 delete
e-mail:
 
Tak jsem se prave dostal do hospody v Dusku 5.lvl
Rytir 47/0 Battle axe +2, splint mail, silver shield
Paladin 33/0 bardiche +1, chain mail
Lucistnik 31/0 bardiche, great bow +1, scale armor
Zlodej 38/0 short sword, crossbow +1, large shild +1, scale armor, robbers tools
Klerik 17/30 staff, chain mail
Carodej 15/30 staff

neni to idealni, hlavne klerik ma malo hp, coz je nekdy problem:/...
Jméno: Elemir 22. 7. 2018, 20:21:47 delete
e-mail:
 
Díky, to bude sedět. Mají k tomu dokonce přiložené obrázky z původní krabicovky Second Edition (zřejmě z nich je ten image). Tohle balení si pořídil Ringo a ten tam má na disketách datum 1986-88, což by bylo dobře, 1988 je rok výroby Second Edition MAC verze. Je klidně možné, že tu bude podobná úprava jako mezi First Edition z 1986 a Second Edition z 1987, kdy došlo k úpravě některých vlastností hry. Je to zase rok navíc, takže se určitě sešlo několik připomínek, které mohly být ve hře zohledněny. Každopádně je dobře, že jsme se každý pustili do jiné verze hry a máme tu teď díky tobě ještě další porovnání DOS vůči MAC. Ještě by to chtělo nějakého dobrovolníka na c64 verzi Jinak držím palce, třeba to s námi dotáhneš do zdárného konce
Jméno: Ali 22. 7. 2018, 18:37:51 delete
e-mail:
 
Jedničku a dvojku jsem stáhla z macintoshgarden.org, je tam uvedeno Year released: 1987
http://macintoshgarden.org/games/m?page=8
Jméno: Elemir 22. 7. 2018, 17:39:12 delete
e-mail:
 
Vampire Bat u mě nesesílají nic, tedy nic, čeho bych si nějak všiml. Byl to však první nepřítel, který byl zkušenostně lépe ohodnocen. Na Pegase jsem ve vězení narazil tuším až na 2. levelu, společně s menšími démony apod. Nepamatuješ si Ali, jestli si hrála to původní MAC vydání z roku 1987, nebo to byla jednička z kompletu I+II z roku 1992?
Jméno: Ali 22. 7. 2018, 15:11:02 delete
e-mail:
 
Nebylo to zas tak zlé. Vampir Bat jsou slabší tvorové a (5-3) v chrámu je nemagický prostor, takže žádné sesílání prokletí. Ale oproti mac jsou v pc verzi mnohem silnější potvory. Např. v Jail jsem narazila na harpyje, gargoyly a pegase, takřka nemožní soupeři pro první level.