Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 19:00:23 delete
e-mail:
 
Popisy zbraní taky využívám z poznámek, protože to je podobné tomu, co je v 3. - 5. díle a dělat si znovu výtah mi přijde zbytečné. Myslím tedy to, co kdo smí nosit apod. Síla zbraní nebo AC zbrojí mě zrovna netrápí, u toho se řídím těmi plusy. Chvilku mi trvalo akorát pochopit některé věci jako jsou třeba čichací sole, to jsem musel kouknout do hintbooku, ale jinak tyhle předměty rovnou prodávám. Místa je málo.

Po transferu save pozice jsem se pustil do oblasti B1 ještě jednou a je to hned něco jiného Řada míst je nyní průchozích skrze iluzorní zdi, ale hlavně je tu dost tužších hlídek. Úplně jinak se chová i Wizard Cave. To musela být fakt hodně raná verze hry.

Jako studijní materiál to není špatné, ale v principu je to nepoužitelné i pro stránky. Možná to dohratelné je, ale opravdu nechci riskovat, že bych se po těch 100 hodinách dostal do patové situace. Ono by to asi šlo dodatečně zachránit přes transfer do Second Edition, ale ta lokace B1 bylo jasné varování. Ta hra by klidně mohla takto pokračovat dále a měl bych ten postup ještě pomalejší. Teď už mi ty zkušenosti konečně naskakují rychleji a není to tak jednotvárné.
Jméno: Richmond 25. 7. 2018, 17:56:58 delete
e-mail:
 
Finální postavy jsem měl mezi 16-19. Ovšem takovej Ringo, který mám pocit někde dokázal grindovat, tak je vytáhnul mnohem výš (míněno tak někdo přes 50?)
Jméno: rengo 25. 7. 2018, 17:51:23 delete
e-mail:
 
No hru chci pouze dohrát, ale zaroven ji chci dohrat bez nejakych napoved, takze toho projdu asi dost ... Jedina napoveda co pouzivam je popis zbrani(to si nejsem jist jestli je v manualu) a mozna po case zacnu koukat do map, co jsem uz prosel, jestli jsem neco neprosel

Na jakem levelu jsi hru dohral? Kdysi jsem koukal do deníku a Strider byl tusim nekde u 15 a Ali tesne lehce pres 20
Jméno: Richmond 25. 7. 2018, 16:38:02 delete
e-mail:
 
Rengo: Jak jsi daleko? To záleží na tom, jestli chceš to nějak rychle dohrát nebo projít vše Jak jsem psal, celá hra je více jak 50 oblastí, to fakt není málo

Elemir: Moudré rozhodnutí, teď už ti to bude odsejpat
Jméno: Rengo 25. 7. 2018, 15:09:48 delete
e-mail:
 
Ta wizard cave, tam je problem predevsim v tech skluzavkach do kyselin ... Ty souboje jsou na 6 levku uz pomerne vpohode zvladnutelne... Jestli ten dungeon ma nejaky skryty quest to zatim netusim
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 14:30:08 delete
e-mail:
 
Rengo: jj, prdím na to Jestli se Andrew liší opravdu jen v těch xp za potvory a questy, tak nemá smysl zkoušet jinou kombinaci obrazů disket, to už je opravdu lepší sáhnout po Second Edition. U Apple II ovšem zůstanu.
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 14:26:46 delete
e-mail:
 
Hm, není to dobré Zrovna jsem prolezl oblast B1 a zůstala mi tu očividně dvě vynechaná místa (jedno dost rozlehlé). Navíc se tu některá místa podle mě měla chovat jinak a k tomu tu bylo jen jedno místo s respawnem. Asi to vzdávám, save jsem si přesunul do Second Edition a budu pokračovat v ní. Nedalo mi to a koukl jsem na mapku od DJ a to jedno podezřelé místo obsahuje očividně důležitý předmět, jenomže se k němu nedostanu a pochybuji, že bych ho získal jiným způsobem.

Anrew možná rozehrál to samé, co já, ale pak mu to přestalo dávat smysl a zřejmě proto zkombinoval ty obrazy. Je zajímavé, že Sorpigal a C2 jsou OK, ale u Wizard Cave jsem začal prvně pochybovat. Jak Rengo popsal ty obtíže s postupem v ní, tak jsem zbystřil, protože u mě je tenhle dungeon jakoby k ničemu. Nejhorší je, že budu muset některá místa prolézt znovu - tedy hlavně si vzpomenout, co mi kde přišlo předtím podezřelé.
Jméno: rengo 25. 7. 2018, 14:14:37 delete
e-mail:
 
Já si dnes dopoledne celkem zahrál.
Z Dusku jsem už odletěl do Sorpigalu, kde jsem zjistil, že nemám žádný scrool. Tak jsem šel rovnou do podzemí znova pro ten scrool ten mě zas poslal za Agarem, překvapilo mě, že jsem znovu dostal expy, takže znovu Telogran a u něj jsem zjistil, že mi už žádný scroll nedal ... takže jsem využil bugu na ziskani 3500exp a nejakeho toho zlata. Karma mě potrestala vzápětí, když kouzelník dostal jen jeden HP za postup na 6lvl. Podzemi v Sorpigalu mi prislo porad stejne silne, akorat arena se ztizila, ale nic hrozneho. Ziskal jsem 333expu a ted uz normalne zvladam souboje za 500 expu.
Pak jsem sel jsem do C-2 jeskyně, docela se mi tam dařilo. Souboje tak 300-500 expu takze super. Prošel jsem se střední i pravou cestu. Vypořádal se skluzavkama, v leve casti jsem našel port do Porsmithu do podzemí, z něj port do Erliquinu do podzemí, ze kterého už jsem se dostal doPorsmithu do města a začal jsem hledat prvního bratra.... Mám asi 36000 expu a přemýšlím jak daleko jsem asi ve hře? Osobně tipuju tak 1/10 ale nemám tušení Co na to Richmond Ali a Strider?

Elemir: na tvém místě bych asi hral second edition. Myslim ze je i zabavnejsi, co tak ctu jak dlouho levelujes
Jméno: Richmond 25. 7. 2018, 13:40:34 delete
e-mail:
 
Já tě varoval! Tohle smrdí průšvihem třeba někdy po 100 hodinách...
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 12:01:21 delete
e-mail:
 
Je to trochu průšvih, těch různých subverzí bylo asi více. Zkoušel jsem ten "pochroumaný" rip porovnat s těmi novějšími a i tak v něm jsou nějaké rozdíly, které nevypadají nijak náhodně. Očividně v něm je několik designových změn. Vzal jsem si proto za základ úkol s Agarem.

V mojí rozehrávce jsem za donesení svitku dostal 500 xp, v Second Edition je to 1000 xp. Ten "pochroumaný" rip ovšem taky poskytuje jen 500 xp, přitom v Erliquinu to vypadá jinak (jsou tam ty bariéry apod.). Tohle vůbec nesouvisí s obrazem disku A, takže crack s tím nemá na 100% nic společného (kombinoval jsem i různé verze strany A). Vypadá to, jakoby existovaly 2 First Edition. Legrace by byla, jestli to, k čemu se dostal Talisman, není nakonec skutečně kopie přímo od JVC

Proto on si nikdo těch rozdílů nevšiml, protože až na ty potvory a xp za úkoly to jeho walkthrough sedělo. Mám takový divný pocit, jako bych hrál betu. Budu zatím pokračovat dále, ale pomalu začínám uvažovat, že bych sáhl po Second Edition, abych měl jistotu, že o nic nepřicházím.
Jméno: rengo 25. 7. 2018, 10:18:54 delete
e-mail:
 
Zajimave Jsem nečekal ze stim muzou byt az takove problemy...


Já jinak sel do podzemi Dusku, našel jsem hned nějaký bod respawnu, kde jsem ještě před bojem zasahnut poison spikes... Takže na podruhe jsem si zakouzlil 2-6 Protection of posion... Jsem celkem zklamany, ze rozdil prakticky neni a ubralo mi to i na podruhe celkem dost zivota
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 10:08:02 delete
e-mail:
 
Hm, tak historie je ještě děsivější, než bych čekal Andrew před lety ve svém walkthrough udělal zřejmě jednu dost blbou botu. Na FTP Asimova je ještě jeden rip z dávných dob, ale ten má vadnou stranu A. Nicméně mu jde podstrčit strana A z ripu od Talismana. Potíž je ovšem v tom, že ten rip je s velkou pravděpodobností Second Edition To vysvětluje, proč se s Andrewem lišíme v obsahu dungeonů, ale nikoliv ve zkušenostech za potvory (definice potvor je totiž na straně A). Nic jiného mě totiž nenapadá, co se mohlo tenkrát stát a tohle je přesně důvod, proč by se obrazy disket neměly kombinovat.

Na druhou stranu mě to docela nahlodalo, protože tohle celou situaci výrazně komplikuje. Ta moje rozehrávka je až příliš odlišná a nemohu vyloučit ani možnou chybu v ripu, byť v takovém případě by mi zcela určitě nefungoval ani Agar. No nic, budu pokračovat dál.
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 08:36:52 delete
e-mail:
 
Ale jinak je to zvláštní. Teď pročítám zážitky Ali z Erliquinu a je to dost odlišné. Žádný městský poklad jsem nenašel a v podzemí taky nic vyjímečného nebylo. Dokonce ve městě ani v dungeonu nejsou respawnující se hlídky. Je to v podstatě jen plonková lokace, podobně jako Wizard Cave, kde to bylo úplně to samé. Až mi přijde, že JVC to začal jako dost megalomanský projekt, ale moc toho ve First Edition nedokončil. Budu muset normálně nakouknout do walkthrough z First Edition, protože mi to už začíná vrtat hlavou.
Jméno: Elemir 25. 7. 2018, 08:29:13 delete
e-mail:
 
Mám u té sochy poněkud jinou (mužskou) verzi toho strážce. Teď jsem na ně v menším počtu narazil i v podzemí Erliquinu, takže jsem se prosekal, ale u té sochy jich na mě baflo docela dost a ještě začali jako první. Asi to bude něco jako s těmi mravenci na 1. levelu, tedy momentální top vzhledem k družině a pak to zas nahradí něco jiného.

Najít v Erliquinu Agara byla taky zábava Čtverec za hostincem mi byl podezřelý, ale mohl jsem kolem chodit jak jsem chtěl a nic. Teprve v hospodě jsem se dozvěděl, že Agar bydlí za hostincem a najednou se z té stěny stala iluzorní stěna - tedy přísahal bych, že předtím jsem to na 100% zkoušel a stěna průchozí nebyla. Teď bych měl jít asi taky do Dusku, ale nejprve projdu venkovní oblast okolo Erliquinu.
Jméno: Rengo 25. 7. 2018, 08:15:33 delete
e-mail:
 
Jo, s tim vezenim jsem si to zas spatne precetl... So wizard cave taky planuji zamirit ale myslim ze bude pro me porad prilis tezka...... Sochu davam v cem ji ty mas tezsi?
Jméno: Elemir 24. 7. 2018, 23:41:28 delete
e-mail:
 
Mimochodem, MMI není vysloveně hardcore, ona v té sérii 80. cRPG patří mezi ty schůdnější, Top jsou Wizardry. MMI jsou do určité míry rutina, kde to nejvíce stěžuje jen save v hospodě. Dungeon Master dokáže být v tomto ohledu zákeřnější, ale zase je časově méně náročnější Stačí prostě jen zmínit mikromanagament družiny.
Jméno: Elemir 24. 7. 2018, 23:32:57 delete
e-mail:
 
Rengo: nosíš dříví do lesa Na levelu 2 jsem dával všech 5 soubojů ve vězení Pokud jde o ty levely, měj na paměti, že v Second Editon leveluješ 2x rychleji než já Přesto mám 20k xp jen za to, že jsem krom Sorpigalu prošel ještě Wizard Cave, kde mě čekaly tak 4 tužší souboje jinak vůbec nic. Schválně, ta socha na východě oblasti C2 ... dáváš jí? Fajn, nainstaluj si First Edition a zkus si to znovu Mluvit o tom, že něco je nebo není těžké, je jedna věc, ale realita může být úplně jiná. Dokud si to nezkusíš, tak nepochopíš.
Jméno: rengo 24. 7. 2018, 23:01:43 delete
e-mail:
 
PS: hra me hodne bavi, neni lehka, ale ani ne nejaka hradcore, obtiznost pro mě akorat
Jméno: rengo 24. 7. 2018, 23:00:10 delete
e-mail:
 
Tak já se dnes dostal temer na 25 tisic expu, tudiz cast party uz je na 6 levlu.. Potesil me trenink u klericky z 17/30 na 25/36... Jinak jsem zmapoval cely Dusk(nahore) az na kryptu, ta je zatim nad moje sily. Telograna jsem nasel takze pohoda. Na 0,12 dostanu za pomerne lehky souboj 300 goldu a celkem dost gemu. Jinak jsem gemy zacal vyuzivat kouzelnikem na 3-4 skoda ze to stoji 5 many, ale i na jedno zakouzleni se uz parkrat kouzelnikovi podarilo rozdat 60 dmg, coz je fakt brutal Taky jsem si udelal rekord na expy z jednoho souboju, dostal jsem se na hodnotu 650 za asi 10 gargyol.

Ali: u me to bylo uplne stejny, jak ted popisujes, je zajimave sledovat ty odlisnosti

Elemir: Doporucuju absolovavat ve vezni vic soboju ve tme, nejsou tezke
Arenu jsem tolik nezkoumal, az se vratim z Dusku(ta chvile se blizi, protoze predpokladam ze na podzemi Dusku nemam sanci) tak tam zkusim zajit a jsem zvedavy jak to bude vypadat.
Prekvapuje me ze si i nalevelu 5 porad v Sorpigalu
Jméno: Ali 24. 7. 2018, 22:57:47 delete
e-mail:
 
Podzemí je někdy k vzteku. V pravém rohu (15-15) se mi podařil skvělý loot, ale cestou zpět jsem si spletla mříž a skončila v Crazed Wizard Cave. Tam bych to nedala ani náhodou. Nezbývalo mi nic jiného než se vydat na povrch a pokusit se prokličkovat k městu, ale marná snaha, o všechno jsem přišla.