Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 2. 8. 2018, 12:37:56 delete
e-mail:
 
Podzemí Dusku jsem nakonec ještě v noci dojel, ale trochu jsem se přepočítal, protože byť to byl už jen kousek, tak ta závěrečná cesta byla docela záludná Ráno jsem zkusil cvičmo kryptu, ale bylo to bez šance, přes fantomy prostě neprojdu, tak jsem zamířil ověřit a doplnit mapu Erliquinu a pustil jsem se rovnou do jeho podzemí, které jsem před chvilkou zdárně dokončil.

Postup hrou opravdu není lineární, ale v Dusku už mi bylo jasné, jak ta dvě města spolu souvisí. Jinak podzemí Erliquinu je taky docela zábavička procházet a zakreslovat. V tom původním ripu od Talismana toho opravdu hodně chybí. Navíc je zřejmé, že se sem budu muset vrátit ještě na vyšším levelu, až budu ovládat kouzlo Etherealize - tedy alespoň tak se mi to nyní jeví (i když možná bude stačit Teleport).
Jméno: Elemir 1. 8. 2018, 22:47:02 delete
e-mail:
 
Z podzemí Dusku už mi chybí jen kousek. Ono to je sice docela šílené, ale po té úvodní části už jsem se dostal do kaskády bojů, kdy jsem toho dával více najednou, takže to přebíhání mezi podzemím a hostincem jsem dost omezil. U pastí je pak třeba zajímavé, že jejich kouzelný efekt souvisí s výskytem pevné hlídky. Na ty smrtící perfektně funguje Psychic Protection. Past díky tomu selže a neobjeví se ani pevná hlídka, která by se jinak normálně objevila. Díky tomu se dá významný kus podzemí projít relativně v bezpečí. Je na tom krásně vidět, že podzemí Dusku je dělané minimálně pro level 7 postavy. Ale jinak je to opravdu záhul, Mad Wizard Cave je proti tomu slabý odvar
Jméno: Elemir 1. 8. 2018, 19:38:10 delete
e-mail:
 
V Erliquinu jsem zatím jen zlehka nakoukl na rozdíly, ale mapky jsem si ještě nedoplnil, takže úplně přesně netuším, co bych tam měl dělat. Jakmile dodělám podzemí Dusku, tak se tam vrátím. Vím akorát o nějaké destičce v jedné místnosti a těch zraňujících paprscích.
Jméno: rengo 1. 8. 2018, 14:25:12 delete
e-mail:
 
Aha, koukam ze uz jsi postnul dalsi casti deniku, pekne se to cte narozdil ode mě chodis daleko vic po okoli ..
Jméno: rengo 1. 8. 2018, 14:11:17 delete
e-mail:
 
podzemi Erliquinu si vyresil?
Jméno: Elemir 1. 8. 2018, 13:56:47 delete
e-mail:
 
Podzemí Dusku je vskutku výživné, ale nejhorší jsou pasti s Psychic Blast, které mi náhodně zabijí jednu postavu - zatím je nechávám být, nejprve se budu muset podívat, jaké mám vůbec možnosti ochrany. Za 1 a 3/4 hodiny jsem neprošel ještě ani polovinu podzemí, ale podařilo se mi najít posvátný ohýnek, který postavám zvedl rychlost o 4 body a vypadá to, že trvale Je tu i hodně označených teleportů, ale nejprve bych chtěl maximum podzemí projít, než budu zkoušet, co dělají. Krom toho jsem narazil na první stopy po Corakovi.
Jméno: rengo 31. 7. 2018, 23:26:20 delete
e-mail:
 
Phatonum se mi taky z krypty podarilo utect, savenul jsem asi 2000 expu diky tomu
Jméno: rengo 31. 7. 2018, 23:21:09 delete
e-mail:
 
Tak já se po pár dnech také konečně dostal ke hraní. Jak funguje podzemi Eriqulinu a jeskyne v B-1 jsem nějak nezjistil. Zrejme jsem nekde neco prehledl..

Jinak jsem se konecne dostal na 64 tisic expu a vsichni jsou na 7 levelu.. nejsilnejsi postava kouzelnik. Kouzlama 3-1 a 3-4 udela pulku bitvy sam... Cekal jsem ze na 4 prijde nejaka dalsi bomba ale do utoku nic moc:/
Znate nejakou ochranu proti uspani a zkameneni?
Jinak ja se chystam do Algary najit posledniho bratra at se nejak posunu, potom to bude chtít víc expit, ale zatim nevim moc kde
Jméno: Elemir 31. 7. 2018, 17:44:24 delete
e-mail:
 
Aha, takže by mi to bylo vlastně beztak houby platné No, časem se o to pokusím znovu, ale u těch vampýrů jsem si třeba taky ani neškrtl Dneska jsem pobíhal po B3 a těch míst, kam se budu muset později znovu vrátit (až budu silnější), je nakonec více. V kuse jsem dokázal projít opravdu jen pár map.
Jméno: Ali 31. 7. 2018, 10:46:03 delete
e-mail:
 
U Phantomů (4-14) mi nefunguje magie, tím pádem jsou klerička a čarodějka mimo hru Naopak u Vampirů (7-13) magie funguje, ale jsou nad moje síly. Po prvním útoku mi jen zvonil umíráček.
Jméno: Elemir 31. 7. 2018, 09:41:44 delete
e-mail:
 
To souhlasí, zamčená je jen dvojice místností. S Phantomy jsem měl podobnou zkušenost, ale mě se podařilo z toho boje utéci hned v prvním kole. Vůbec jsem boj nezkoušel, protože v té době mi navíc nefungovalo Turn Undead a o ty zkušenosti za předchozí dva boje jsem nechtěl přijít, takže jsem mačkal R a modlil se
Jméno: Ali 30. 7. 2018, 22:17:17 delete
e-mail:
 
Dusk je docela přívětivý. Zamčené byly pouze dva příbytky, kde je respawn monster. To v Mac verzi byly zamčené i ty prázdné a navíc i zapastěné. V kryptě jsem dostala hlídku před tou ubikací a uvnitř jen tu první skupinu, ale za krásných 833 expů. Vzápětí se vyrojilo 12 Phantomů, ale překvapivě se mi podařil Retreat uprostřed boje, tak to se mi ještě nepodařilo.
Jméno: Elemir 30. 7. 2018, 10:17:51 delete
e-mail:
 
Portsmith prozkoumán a asi už bych se měl vrhnout na nějaký souhrnnější zápis do deníku. Jednak už mám v některých věcech celkem jasno a pak se toho už událo tolik, že bych to skládal zpětně hodně těžko

Při předchozím pendlování po Sorpigalu jsem absolvoval nakonec celkem dost bojů, takže jsem si mohl lépe všímat změn v obtížnosti a v Portsmithu se mi to potvrdilo. I v Sorpigalu může na družinu bafnout něco docela silného, ale ta pravděpodobnost je malá a rozhodně to nejsou potvory typů menších ďáblů apod., jsou to navíc početně stále slabší přepadovky než v Dusku. Hlídky menších ďáblů mě naopak o něco častěji dokázaly napadnout v Portsmisthu, kde obtížnost celkově stoupla. Přitom jsem pořád na tom samém levelu jako předtím v Sorpigalu. Časem se to pravděpodobně otočí podobným způsobem i v Portsmisthu, protože Lesser Devil je tu pro mě to, co dříve Minor Demon v Sorpigalu.
Jméno: Elemir 28. 7. 2018, 12:06:47 delete
e-mail:
 
S tou obtížností to beru částečně zpět. Zrovna dělám tabulky monster, a protože jsem musel začít od těch základních tak probíhám vězení v Sorpigalu a zrovna v něm jsou drobné změny. Přepadovky ve městě apod. jsou naprosto triviální, ale v severní cele se respawnuje tužší hlídka z potvor, které jsem začal potkávat až v Dusku.
Jméno: Elemir 28. 7. 2018, 09:18:08 delete
e-mail:
 
Erliquin jsem měl obtížností něco mezi Sorpigalem a C2, vyjímkou bylo akorát podzemí, které je tužší. Teď už tam mám ovšem ty bariéry a pasti, takže se taky nikam moc nedostanu. V Erliquinu už jsou také bariéry a zpřístupnily se pokladnice. Naopak překvapila lokace kolem Erliquinu, která je docela tuhá (odpovídá to zhruba Mad Wizard Cave).

Zbraně jsem kupoval jen na úplném začátku, kdy jsem potřeboval zaměnit palice za krátké meče a nějakou tu kuši. Všechno ostatní jsem našel v rámci lootu (+1 věci v podzemí Sorpigalu, +2 věci pak venku v lokacích C2 a C3 a samozřejmě Dusku).

Poměrně zajímavou zkušenost jsem zažil v souvislosti s kouzly. Když se mi u kleričky obrátilo přesvědčení na Evil, tak nemohla sesílat Turn Undead.

Retreat mi funguje zhruba ve více jak polovině bojů, předtím nefungoval skoro vůbec, takže pro mě je velkou změnou už jen to, že vůbec funguje

Sledoval jsem ještě změnu potvor v závislosti na levelu postav a Sorpigal už zůstal úplně stejný, stejně tak C2. Klidně mě v Sorpigalu přepadají úplně základní jednotky. V podzemí to pak končí zase jen Minor Devilem, ale u všech bojů platí, že potvor je max. 9 (spíše je jich méně). Vypadá to tedy, že se každá lokace opravdu zastaví na určité úrovni a dál už se nepřizpůsobuje.
Jméno: Ali 27. 7. 2018, 23:59:30 delete
e-mail:
 
Je zajímavé, jak se po tréninku postav změnila i obtížnost soubojů v aréně. Občas byly zcela nad moje síly. Na 4 levelu jsem opustila město a vydala se prozkoumat oblast C2, abych si ověřila pevná stanoviště monster. Většinou jsem je dala, ale občas měli navrch oni a nepomohl mi ani Retreat. Jen na sochy jsem ještě nestačila, jsou imunní proti fyzickým útokům a očarovanou zbraň měl jen rytíř. Vrátím se, až budu lépe vyzbrojená.

Po získání kouzla létání jsem se vydala do Erliquinu, ale docela mě zklamal. Po bloudění městem mě napadly jen dvě středně silné skupinky monster a pár dalších, když jsem později pendlovala mezi hostincem a vstupem do podzemí. Také podzemí se dost liší od Mac verze, už se nedostanu do předních uliček, teď je tam bariéra a ostřelující světelné výboje. Jen u východu se dá procházet iluzorními stěnami a vybíjet monstra v kobkách. Také fungují teleporty, vedoucí z jedné strany podzemí na druhou.

Podařilo se mi ukořistit Flamberge+2 a Halberd, z čehož mám radost. Počítala jsem s tím, že si pořídím kvalitnější zbraně až v Dusku. Takhle si pár zlatek ušetřím. Prozatím váhám, jestli se mám do Sorpigalu vrátit po povrchu, nebo použít létání.
Jméno: Richmond 27. 7. 2018, 19:54:37 delete
e-mail:
 
Jo Jump a Levitate, stačí dobří kamarádi! (vlastně obě provází hráče i v dalších 4 dílech)
Jméno: Elemir 27. 7. 2018, 19:15:43 delete
e-mail:
 
Pomaličku jsem se dobelhal na level 7, čímž jsem se dostal ke dvěma dalším užitečným kouzlům, která se velmi hodí - Restore Alignment a Surface. Kvůli změně přesvědčení jsem nemohl nosit některé zbraně, takže to přišlo v pravý čas, neboť obětovat peníze v chrámu se mi za změnu přesvědčení nechtělo

S tím jsem se vrátil do Mad Wizard Cave a lehce se zapotil u mapování Počty bojů kvůli různému testování ani nepočítám, mnoho jsem si jich rovnou i zopakoval, ale přihrálo mi to hned dalších 10k zkušeností. Mad Wizard Cave je vlastně první takto komplexní dungeon, na který jsem narazil. Chvilku mi zabralo pochopit, co přesně se děje v severní chodbě, ale na místní fígl s podlahou jsem přišel díky dohledu na dveře komnaty čaroděje.

Hodně rychle jsem pochopil užitečnost kouzla Jump a krom toho jsem tu náhodou objevil i užitečnost kouzla Time Distortion. Zkusil jsem ho čistě náhodou, protože jsem od něj očekával úplně jiný efekt a ten boj byl beztak ztracený, takže mě výsledek mile překvapil. Hint od čaroděje už mi je jasnější, ale zatím na to nemám nervy Nyní už tedy mohu s klidem pokračovat v průzkumu okolí.
Jméno: Adam23 27. 7. 2018, 06:55:49 delete
e-mail:
 
Sparta je tak v riti, ze uz nemam slov.
Jméno: Rengo 26. 7. 2018, 23:05:42 delete
e-mail:
 
Dokoukal jsem fotbal a ztracenej cas... To jsem mel radsi hrat