Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 10. 8. 2018, 19:48:00 delete
e-mail:
 
U mříží (/dveří) mám tak 60-65% na úspěch a kupodivu se to s výší levelu zloděje moc nezlepšuje. U lootu je to naopak lepší, tady nějaký pokrok znát je. Mříž mě ještě nezabila, ale na lootu se občas objevuje past, která už mi 2x někoho sundala nebo alespoň družině srazila životy hodně dolů. Hodně málo umírám i v bojích.

Inventář řeším každou chvíli a už se nerozpakuji rozprodat cokoliv, co nevypadá nijak klíčově. Přemýšlel jsem, že bych si vytvořil 2 extra postavy na sdílení lootu, ale trochu se bojím, aby to třeba nenarušovalo úkoly. Nejsem si totiž jistý, kde se tahle informace uchovává, nebo podle čeho to hra pozná (např. jestli je to přítomností nějakého předmětu v inventáři apod.).

Oblast C1 mě ještě čeká a hned poté už bych se vydal za Alamarem. Anebo si možná půjdu promluvit nejprve s ním. Je to jediný (normálně) osídlený hrad, odkud mě nevyhnali.
Jméno: Ali 10. 8. 2018, 19:15:09 delete
e-mail:
 
Moje parta je zatím na 7lvl s 81063 expy. Ještě předtím, než se mi nevydařila výprava do Crazed Wizard Cave, jsem prošla spodní část podzemí Dusku a se získaným kódem jsem v podzemí Erliquinu zlepšila družině finanční hotovost. Následně jsem prošla část oblasti B1 a našla Stříbrný klíč. Pak jsem se v rámci úkolu vydala do Portsmith. Přestože jsem věděla, kde Zama najdu, chvíli to trvalo. Ti moji chlapáci odpočívali skoro po každém přechodu křižovatky Z Portsmith jsem se vydala (aniž jsem si doplnila zásoby) do Crazed Wizard Cave, a mělo to své následky.

Druhá výprava už proběhla v pohodě, dostala jsem Bronzový klíč, pytlík písku a 2000zl. Po rozprodání obsahu cestovních vaků jsem se vrátila dokončit podzemí Dusku. Tam jsem ocenila užitečnost písku, který skončil ve vaku zloděje. Když mě při odpočinku přepadla skupina druidů s kentaury, tak zloděj právě tím pískem probíral družinu ze spánku. Další cesta vedla do Algary za druhým Zamem. Po prohlídce města a absolvování kolečka soubojů jsem se portálem vrátila do Sorpigalu. Po doplnění zásob se letělo do oblasti C1, kde jsem prohledala několik opuštěných Merchant Wagons a střetla se s několika troly. Také jsem našla Merchant Pass, řadu různých studánek a na souřadnicích astrálních bratrů truhlu s Ruby Whistle.

Teď mám před sebou ještě podzemí v Portsmith, a pak oblast B3. Souboje jsou zatím celkem přijatelné. Oproti Mac verzi také lépe zvládám mříže. Předtím byly častěji silně zapastěné a pokud jsem nebyla okamžitě DEAD, tak alespoň zralá na odpočinek. Teď je občas pár postav oslepených nebo otrávených, ale nic vážného. Prozatím se ještě nestalo, že by mě mříž zabila
Jméno: rengo 10. 8. 2018, 11:08:32 delete
e-mail:
 
Je to tak, tentokrát mám ale velkou výhodu. Mám sešit ve kterém si všechno píšu, takže oživení by nemělo být tak těžké )
Jméno: Elemir 10. 8. 2018, 06:27:11 delete
e-mail:
 
Nj, MMI vyžaduje dost času a pozornosti Ale tak za ty léta rozehrávek si se alespoň dostal mnohem dále než kdy předtím. Já už jsem úspěšně překročil 100 hodin a dalších 100 mě nejspíše čeká.
Jméno: Rengo 10. 8. 2018, 00:38:32 delete
e-mail:
 
Já teď vůbec nehraji... K mým koníčkům fotbal, tenis, alkohol se připojilo ješte v ME v atletice, takže si asi zahraju až po jeho konci
Jméno: Elemir 9. 8. 2018, 19:06:23 delete
e-mail:
 
Mám už docela dost předmětů, které budou zřejmě úkolové, ale chtěl jsem alespoň dokončit maximum věcí tam, kde už jsem byl. U Warriors Stronghold tedy dojedu mapování mimo oblast testů a pak už se stavím za Alamarem, jak mi z návštěvy Korinovo útesu vyplynulo ... byť bych měl asi ještě nejprve nakouknout na souřadnice od astrálních bratrů. Pořád si taky říkám, jestli mi v tom všem nepřekáží odsouhlasení rozhovoru s Ranalou, že by mi to jako kazilo nějaké události/questy.

Krom rozhovorů s bratry a Ranalou vlastně netuším žádný další směr Ve Warriors Stronghold a Wizards Lair jsem narazil na části zpráv, ale podle číslování jich bude mnohem více a nic konkrétního mi to taky neřeklo. Mě tohle perfektně vyhovuje, protože přesně takhle si představuji, jak by měl být openworld zpracovaný. Sice se hned na počátku nemohu vydat kamkoliv, ale tu základní příběhovou linku už si musím někde najít sám. Přitom nevím kdy a kde k tomu dojde

Postavy už jsou o 13 let starší, takže to tu atmosféru ještě více umocňuje. Blade of Destiny na to jde třeba podobně, ale tady to dostává právě ještě ten časový rozměr. Přijde mi třeba blbost, aby trénink trval celý rok (asi kvůli lepšímu počítání), ale jinak je to plynutí času zahrnuté do hry dobře.
Jméno: Richmond 9. 8. 2018, 17:50:48 delete
e-mail:
 
Ono je to podobné jako v MM3 např. Tedy do řady dungeonů existuje důvod jít, ale ty jej třeba ještě neznáš a zjístíš to z nějakého hintu na zdi v tramtárii na opačném konci kontinentu nebo až dostaneš úkol od některé z hradních pánů. Ale to se mi celkem líbi, tenhle takovej tajemnej způsob objevování mám rád.
Jméno: Elemir 9. 8. 2018, 12:40:58 delete
e-mail:
 
Postavy držím zatím na shodném levelu (11), byť trojice méně "náročných" povolání by mohla poskočit klidně i na level 12, ale osobně mi docela vadí, že to pak ukazuje jiné stáří postav (že družina nestárne rovnoměrně).

Původně jsem se chystal, že bych to bral stále nějak systematicky, tak jsem se vrátil do B2 a navštívil Warriors Stronghold. První patro bylo v pohodě, je vidět, že je to dělané pro nižší levely (vyrovnané byly jen náhodné přepadovky), ale na druhém patře se to obrátilo a ihned jsem si u toho vzpomněl na analogický dungeon v trojce Je to opravdu hodně velký skok. Podařilo se mi třeba porazit skupinku hyder a hned mi to přihrálo 3,3k xp. Pak jsem narazil na draky a byl jsem nucen vycouvat. Ostatně několik místností jsem si prohlédl za pomoci Time Distortion, jinak bych tu umíral a to se mi nechtělo riskovat. Je to tu koncipované jako nějaký test, takže se sem budu muset vrátit později, protože na konci bude zřejmě ještě tužší souboj.

Mimochodem, ta skupinka lichů a mumií na jihu B2 je dvoufázový boj a dohromady to přihraje cca 11k xp Nedal jsem to však bez vymýcení (Lathia to v druhém kole odskákala), takže si to nechám na později.
Jméno: Elemir 9. 8. 2018, 09:52:16 delete
e-mail:
 
Možnost importu by byla zajímavá. Určitě to nepůjde na přímo, ale když už si někdo dal tu práci s remasterem, tak by mohl ošetřit i toto.
Jméno: Richmond 8. 8. 2018, 10:55:44 delete
e-mail:
 
Podstatné bude,zda půjde importovat save z prvního dílu staré verze do druhého dílu nové verze A taky, zda bude to vše možné ovládat jen kávesnicí.
Jméno: Elemir 8. 8. 2018, 10:09:50 delete
e-mail:
 
Je pravdou, že jsem pak koukal na to úvodní video na GOGu a nevypadá to špatně. Není to tak divoké, jak jsem čekal. Ten, kdo to dělal, hlavně musel mít přehled o originále, takže by to skutečně mohlo být dobré i po té herní stránce.
Jméno: StriderCZ 8. 8. 2018, 08:47:34 delete
e-mail:
 
Remaster BT se mi docela zamlouvá...
Jméno: Elemir 8. 8. 2018, 04:01:47 delete
e-mail:
 
Ono je to s těmi remastery těžké, pro straší hráče to význam nemá a nové to osloví jedině tehdy, pokud sáhnout na pravidla hry. Anebo se možná někdo nudil a při vývoji BT4 začal pracovat na remasteru

Jinak já jsem po včerejšku mírně překvapen novým objevem v MMI Zatím jsem se u některých věcí držel v rovině spekulací, ale něco z toho už se mi potvrdilo. Pořád mi nešlo do hlavy, jak Ringo nabral takové levely a tak jsem se na "chvilku" zastavil ve Wyrm Peaks. Myslel jsem si, že bych tu po dosažení levelu 9 mohl potrénovat a dopomoci si rychleji k levelu 10, ale jakmile jsem dosáhl kýžených 512k xp, tak jsem zjistil, že další levelup už není dvojnásobek, ale je to nejspíše konstatntní číslo (144k xp - pro bojovníky apod. to bude dokonce méně).

Ve Wyrm Peaks je celkem 6 pevně daných bojů s wyverny, přičemž ten šestý je samotné hnízdo, které jsem však pobil jen jednou (kvůli obtížnosti). Dohromady to v průměru vynese 9 - 10k xp, přitom to není ani časově náročné. Nechtěně jsem se tak přiblížil k hranici levelu 11 Tohle jsem rozhodně v plánu neměl, ale opravdu mi to potvrdilo, že pak už to skáče po celkem přijatelných hodnotách a je to opravdu jen o té ochotě, věnovat čas nějakému grindu. Budu si to pak muset ještě cvičmo otestovat, abych znal přesná čísla.

Jméno: Richmond 7. 8. 2018, 21:46:41 delete
e-mail:
 
ad MM a Search: hmmm, to si už nepamatuju :( Já teda pravidelně jak stroj mačkal S při otáčení do všech směru, takže jsem to dosr možná taky "vykopal", ale moje paměť...

Bard´s Tale!!!!! Na gogu už oznámili, že vyjde první díl v nějaké remaster/remake verzi či co. Prostě jinej grafickej kabátek, byť se to drží docela předlohy. Ovšem tedy...za mě je tu spíš fuj Krom tedy té automapy, ta vypadá dobře a docela se i bude hodit v druhém a třetím díle, které jsou proslulé megalománií autorů na pasti, pasti pastičky
Jméno: Elemir 7. 8. 2018, 19:12:52 delete
e-mail:
 
Ve Wizard Cave (B1) je na SZ 1. patra stěna se šachovnicovým vzorem. Podobná stěna je i na 2. patře, ale při té druhé už mi vrtalo hlavou, proč je to vlastně takto zvýrazněné, tak jsem u té stěny zmáčkl S a "vykopal" jsem B QUEEN IDOL
Jméno: Richmond 7. 8. 2018, 18:39:30 delete
e-mail:
 
ad Search - fakt? Kde a jak?!
Jméno: Yuyana 7. 8. 2018, 15:52:24 delete
e-mail:
 
Windows 8.1 úspěšně nainstalovány. Fakt že jsem začínala v sobotu ve čtyři svědčí o tom, že s win 8 neni něco v pořádku.
Jméno: Elemir 7. 8. 2018, 14:14:22 delete
e-mail:
 
Jedna technická k funkci Search v MMI ... našel jsem první místo, kde se Search používá jinak, než jen k sebrání lootu
Jméno: Elemir 7. 8. 2018, 00:34:56 delete
e-mail:
 
Vedra už snad budou mít krátkého trvání. Mě v celku nevadí být na slunci, protože ten rozdíl je pro mě už minimální, ale je to moc dlouhé.

K MMI ... včera jsem se krásně propletl oblastí B2 a domapoval oblast B1, kde jsem navštívil Wizards Lair. Požadavek na stranu D diskety byl dost výmluvný, ale řekl jsem si, že to prubnu. Je to první dvoupatrový dungeon, který jsem objevil a po úmorném postupu jsem komplet zmapoval jeho spodní patro. Druhá polovina horního patra je pro mě zatím mimo mé možnosti. Je na tom perfektně vidět, jak hra čeká, až dosáhnu s kouzelnicí na level 9 a doučím se další užitečné kouzlo Mezitím bych mohl pořešit alespoň další resty v mapování.
Jméno: Yuyana 6. 8. 2018, 16:26:55 delete
e-mail:
 
Je zajímavý jak všechno zalejzá před horkem, jedna kočka je rozplácnutá na lině ve stínu... a druhá kočka leží na rozpálený dlažbě na přímym slunci a vyhřívá se. Říkám si jestli jí nemáme zabalit do krabice a poslat do Afriky.