Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Uran 16. 8. 2018, 13:10:09 delete
e-mail:
 
Myslíš Baldurs Gate. D-)
Jméno: Rengo 15. 8. 2018, 00:58:25 delete
e-mail:
 
https://bonusweb.idnes.cz/revolucni-rok-1998-ve-hr ...


Tady je možnost podpořit podle mě tu nejlepší hru
Jméno: Elemir 14. 8. 2018, 13:02:26 delete
e-mail:
 
Tak už mám v tom podivném množství úkolových předmětů jasno. Navštívil jsem Lorda Hackera v Castle Blackridge (Merchant Pass ... ano ) a většina těch předmětů byla pro něj (chtěl je jen ukázat). Takže je nyní můžu předat nějakému nosiči.

V hradu však existuje jedna prima záludnost. Nejprve se hrad tvářil jako záležitost tak pro level 5-7, ale najednou při průzkumu značně přituhlo. Důvodem jsou místní alarmy (resetují se po opuštění hradu). Po jejich spuštění se osazenstvo hlídek kompletně obmění. Namísto základních jednotek po mě šly nižší démoni, banshee, nekromanceři apod. Tedy místo cca 200-400 xp najednou 2k-4k xp Skoro mi to přijde jako lepší grindovací místo, než si v tuhle chvíli odbíhat někam na draky.
Jméno: Elemir 14. 8. 2018, 10:22:57 delete
e-mail:
 
Nakonec jsem přeci jen A2 navštívil, takže moře už mám komplet. A2 není kupodivu až tak tuhá, jak jsem si myslel. Hlídka červených draků v cestě je sice nezdolná, ale jde s ní vyběhnout Na mapě nefunguje Teleport, ale Etherealize ano, díky čemuž jsem mohl obejít i Valley of Fire, které je jinak pro mě nepřístupné (s lávou si neporadím).

Na JV je Dragon Pass, což je zřejmě ono Ringovo pověstné místo grindu, protože se tu obvykle vyskytují 2 červení draci, což je krásných 5000 xp na postavu ... tedy pokud má hráč štěstí Já jsem pořád na levelu 11, byť bych mohl výše, takže ty ztížené boje jsou znát. Mimochodem, na E4 jsem musel vynechat většinu Perilous Peaks, protože tohle je teprve domov draků

Na SZ jsem pro změnu objevil Percellu, od níž lze získat královskou propustku, což by mi asi mohlo pomoci s hrady, ale proteď jsem se rozhodl, že nyní už průzkum venkovních lokací opravdu ukončím a půjdu si nejprve posbírat hinty do hospod. Percella má totiž podmínku a já si nejsem moc jistý, jak se k tomu postavit (Percellu jde totiž mimo jiné naštvat, což mě stálo život).
Jméno: Elemir 14. 8. 2018, 08:28:14 delete
e-mail:
 
Chvilku jsem do cluebooku na speciální předměty koukal, ale pak jsem si všiml, že jsou mezi tím vypsané i úkolové předměty a trošku jsem se toho zalekl, abych si něco nespoiloval, tak do toho zatím moc nekoukám. A taky je pravdou, že nacházím víceméně pořád to samé Vůbec mě nějak překvapilo, že loot je v rozsahu od - do a přizpůsobuje se zkušenostem družiny, takže naposledy sice z někoho vypadla +3 zbroj, ale "jen" Splint mail. Na pořádnou řetízkovou jsem třeba zatím nenarazil.
Jméno: Ali 13. 8. 2018, 22:27:56 delete
e-mail:
 
Jo, ta hra má různé lahůdky. Moje klerička má Red Chain Mail, a tak má nejen 60% odolnost proti ohni, ale také 30 nábojů Ohnivé koule. Pokud čarodějce dojde mana, tak může zaskočit Udělala jsem si tabulku podle údajů v cluebooku, abych měla přehled.
Jméno: Elemir 13. 8. 2018, 21:56:40 delete
e-mail:
 
Aha, to mě nenapadlo zkoumat. Jak to šlo postavě nasadit, tak jsem nepředpokládal, že to má nějaké takovéto využití ve formě nábojů.
Jméno: Ali 13. 8. 2018, 21:26:19 delete
e-mail:
 
V Mac verzi jsem mohla knihu během boje použít, tím se třeba čarodějce zvýšila úroveň kouzel. Dost mi to pomohlo, když jsem udolávala Sukubu. Třebaže jsem měla 5lvl. kouzel, mohla jsem kouzlit Disintegration. Jen jsem si musela hlídat náboje, vždy musel alespoň jeden zbývat, aby se dal předmět znovu nabít. Ale jak jsem teď zjistila, tak mám smůlu Kniha kterou jsem našla je už vybitá, takže čarodějce také jen zvyšuje inteligenci.
Jméno: Elemir 13. 8. 2018, 19:16:52 delete
e-mail:
 
Knowledge Book mám hned dvě, ale krom zvýšení inteligence jsem si ničeho dalšího nevšiml (zvedla se mi akorát mana, ale to souvisí nejspíše jen s inteligencí samotnou).

Bílí vlci mě překvapili v doupěti medůzy a zprvu jsem je nebral příliš na zřetel. Překvapilo mě tedy, že mám najednou družinu dole Po druhém pokusu jsem pak podle zkušeností pochopil, že to není žádná základní jednotka. S lootem jinak nemám problém od počátku. Teď už sice moc pěkných věcí nenacházím, ale skoro všichni jsou v minimálně +2 věcech a ohánějí se +2 zbraněmi. Štíty ovšem nacházím taky dost často.

Já se jinak zatím plácám venku a hledám nějaký směr. Dneska jsem si prošel E3 a narazil na uzamčený dungeon, u něhož jsem pochopil, že souvisí s Ice Princess, ale to bych musel vědět, na co se mě ptá Řekl jsem si, že by bylo hezké, kdybych zkompletoval alespoň spodní polovinu mapy. Byl jsem i v dungeonu na D3, ale k tomu puzzle musím mít asi nějaký hint, protože to, co jsem si myslel, že je řešením, řešením nebylo a cokoliv dalšího mi nedává smysl
Jméno: Ali 13. 8. 2018, 17:48:52 delete
e-mail:
 
Tak to já se vydala do podzemí v Portsmith, nebylo to tam zvlášť obtížné, až na konferenční sál démonů, ale ten si nechám na později. Při návštěvě chrámu ve městě, jsem nakoukla i za iluzorní stěny, a z jednoho souboje jsem získala knihu kouzel. Je to užitečná věcička, přidává nositeli +2 k Inteligenci a během boje zvýší kouzla o jednu úroveň. Pro moji čarodějku to bude mít větší význam až dosáhne na 5. úroveň kouzel.

Pak následovala prohlídka oblasti B3, kde se výskyt pevných stanovišť monster shodoval s mou první rozehrávkou. Byla to pěkná řádka soubojů. Z minotauří pevnosti jsem si odnesla Zlatý klíč a pro kleričku lepší zbroj, což mě potěšilo, protože můj loot se většinou skládá jen z předmětů nižší kvality, ale hlavně štítů. Šedého minotaura si také nechávám na později. Dalším krokem byla návštěva hradu White Wolf, kde mi lord Ironfist zadal první úkol: Zajímá jej, kde se nachází Warrior´s Stronghold v Ravens Wood. Při prohlídce hradu se mi podařilo zneškodnit smečku bílých vlků za 3333 expů a 3000zl. Docela slušný, a navíc se respawnují.

Z oblasti B3 jsem na severu přešla do oblasti B2, kde jsem prošla téměř celou západní část a od Ledové princezny získala Diamantový klíč. Do východní části jsem se dostala z území C2. Bylo docela úsměvné, když se strážce na hranici složil hned po první ráně Ve východní části jsem zjistila potřebné údaje o Warrior´s Stronghold a splnila tím svůj první úkol
Jméno: Elemir 12. 8. 2018, 22:29:18 delete
e-mail:
 
Když už jsem vzal takový kus moře, tak mě po průzkumu D3 napadlo, že bych možná mohl prubnout A3 a zkusit se skrze ní podívat do A4. Čekal jsem všemožné záludnosti včetně tuhých potvor, ale A3 se ukázala být schůdná zřejmě i pro nízké levely. Jen v A4 lehce přituhlo, ale pořád o poznání méně, než by odpovídalo mým postavám. Jen občas nějaká náhodná přepadovka vybočila, ale nic, co by nepořešilo Time Distortion. Zbývá mi tak už jen kousek moře v oblasti A2, ale s tím už nebudu pospíchat, protože tuším, co bych riskoval, pokud bych se pustil i do průzkumu souše.

Jestli dobře počítám, tak mám 30 nakreslených map. Hra přitom obsahuje 55 lokací, takže jsem už lehce za polovinou v průzkumu světa. Chybí mi 8 venkovních map, komplet hrady a zbytek budou nějaké dungeony (min. o dvou dalších už díky dnešku vím).
Jméno: Elemir 12. 8. 2018, 12:44:10 delete
e-mail:
 
Pomaličku dokončuji základní průzkum střední části mapy a jde to všelijak Volcanic Isles na C4 jsou dost zrádné a moc jsem tu toho krom mapování nepořešil. Na ostrovech jsem dostal nakládačku od místních a vůbec tu nějak přituhlo. Jeden z místních dungeonů jsem jen okoukl, ale informace z Locate mě ujistila, že v průzkumu dále pokračovat nechci ... vypadalo to přinejmenším na 3. patrový dungeon a hned první přepadovka byla trojice draků. Sice jsem je dal, ale jako varování to stačilo

D4 obsahuje město Algary a krom malého záhybu moře je to tu samá bažina. Boje jsou vyrovnané, tedy až na jednu místní specialitku, ale jinak tu není co k řešení. Na jihu žije akorát Og, ale ten mě bez milosti vyhodil. Mapování močálů je taky zábava. Severní je antimagický, takže jsem tu musel chodit po tmě (docela by mě zajímalo, jestli to jde nějak pořešit - jinak než kouzlem) a ten východní obsahuje prima chyták, který mi na nějakou dobu dokonale zamotal hlavu

Nyní mi zbývá postup na D3 a pak bych si šel poslechnout nějaké hinty do měst.

Jméno: Richmond 11. 8. 2018, 22:36:10 delete
e-mail:
 
Jo C1 je ta správná oblast
Jméno: Elemir 11. 8. 2018, 13:04:35 delete
e-mail:
 
Tak jsem se nakonec vydal do oblasti C1 a asi jsem dobře udělal. Spletenec událostí okolo astrálních bratrů je ve skutečnosti mnohem komplikovanější a jde zároveň o rozsáhlý úkol. Původně jsem to bral jen jako hint, takže jsem byl po návštěvě Minotauří pevnosti překvapen, když jsem obdržel gratulaci za splnění hlavního úkolu. Mimochodem jsem cestou opět vykopal další předmět mimo loot, takže Search je opravdu nutné občas použít i jindy než po boji. Zkusil jsem rovnou minotaury vyzvat k boji, ale jejich odolnost proti magii rozhodla, že se o to pokusím někdy příště (... na vyšším levelu ). Z tohohle boje navíc nejde zdrhnout s pomocí Time Distortion.
Jméno: Richmond 10. 8. 2018, 22:08:06 delete
e-mail:
 
Aha, tak teĎ čtu z Tvého deníku, že tě na hradě Blackridge South odmítli! No jo nemáš něco, co oni chtějí, ale to předpokládám při mapování nakonec najdeš
Jméno: Richmond 10. 8. 2018, 21:55:49 delete
e-mail:
 
Tak jsme se podíval do svých zápisků a Alamar jsem navštívil jako 4.hrad, kdy jsem už toho moc k prozkoumání neměl.
Jméno: Elemir 10. 8. 2018, 21:31:19 delete
e-mail:
 
Teď mě napadlo, že dělám asi ještě jednu chybu - málo chodím pro hinty do hospod.
Jméno: Elemir 10. 8. 2018, 21:28:20 delete
e-mail:
 
Ali: tak to je dobrá zpráva, hned zítra si dva nosiče vytvořím Poustevník je právě důvod, proč bych to rád uklidil, už jsem s ním měl tu čest

Richmond: to netuším, ale krom Dragadunu a Doomu se do jiných dalších nedostanu. Myslel jsem si právě, že od Alamara získám nějakou propustku či doporučení. Druhá možnost je zajít za Lordem Kilburnem a zkusit ten jeho úkol.
Jméno: Richmond 10. 8. 2018, 21:00:34 delete
e-mail:
 
Já nevím, ale není Castle Alamar na první hrad trochu nebezpečná volba? Tam podle mě jsou jiné hrady, kde se začíná s jednoduchými questy. Nebo se mýlím?
Jméno: Ali 10. 8. 2018, 20:53:00 delete
e-mail:
 
V Mac verzi jsem pro úschovu předmětů využívala přednastavenou družinu v Sorpigalu, a to bez nejmenších problémů. Obzvláště se mi moc hodila, když jsem šla za poustevníkem(C3) pro námořní mapy V této rozehrávce to řeším podobně, co zrovna nepotřebuji přesunu volné postavě v hostinci