Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 24. 8. 2018, 19:01:53 delete
e-mail:
 
Díky všem Soul Maze jsem zkusil nejprve tipnout a úspěšně, nicméně mě hodně zajímalo, jak je to vlastně v tom dungeonu vyřešené. První problém bylo mapování, protože podobně jako u Astral Plane tu nefunguje Locate, ale teleportace ve hře naštěstí udržuje směr družiny, takže jsem začal kreslit se správným severem. V první chvíli mě zarazily různě klikaté stěny, protože já spíše čekal, že někde bude jen napsaný požadovaný text, ale po chvilce se mi na papíře rýsovalo jasné HELP. Pak už mi to došlo. Nicméně je to vtipně udělané, protože to hlavní je "napsané" vzhůru nohama Vzpomněl jsem si u toho na Darkside of Xeen, kde je stejný nápis v Dungeon of Lost Souls.

Koukal jsem ještě v noci na ty věci, co se mi nepodařilo pořešit a u dungeonu magie bych tloukl hlavou o stůl Já to řešení tipl správně, ale špatně jsem si opsal číslo z jednoho polyhedronu, takže mi to nemohlo vyjít Otázku Ledové princezny bych asi neuhodl a u Oga jsem přesně netušil, co po mě chce, byť v jednu chvíli jsem začal odpověď spojením Queen to King, ale to byl čistě jen pokus, než že bych byl na stopě správného řešení. Zpětně už si to odůvodnit umím, ale nepřišel jsem na to. Hádanky na Trivia Island jsem nakonec úplně vynechal, vypadlo mi to úplně z hlavy a už jsem se na ten ostrov nikdy nevrátil.
Jméno: Yuyana 24. 8. 2018, 18:09:46 delete
e-mail:
 
Teda to je docela síla, takovýho času, když vezmu jak rychle člověk dohraje díly 6-8. Takovýho času člověk nevrazí ani do Dragon Age. Respektive ne do jedný hry. Jinak... :-D Nedivim se, že potřebuješ pár měsíců pauzu.

Jinak, dneska bude pršet, tak jsem zvědavá jak uspěje můj hydroizolační nátěr :-D.
Jméno: Ali 24. 8. 2018, 17:39:35 delete
e-mail:
 
Také velká gratulace! To mně to ještě hodnou chvíli potrvá, postavy mám teprve na 9-10lvl.
Jméno: Richmond 24. 8. 2018, 17:01:42 delete
e-mail:
 
Gratulace! Jak se ti líbil ten puzzle, kdy je potřeba koukat, jak vypadá mapa toho dungeonu, kam Tě uvrhnul Ty víš kdo?
Jméno: Elemir 23. 8. 2018, 23:47:00 delete
e-mail:
 
Tak už jsem to zbytečně neprotahoval a na levelu 20 jsem prosvištěl finálním dungeonem M&M I a úspěch šel oznámit do svatyně v Astral Plane ... skóre mám zhruba o 1000 menší než Richmond, ale mě se nepodařilo pořešit 2 puzzle a neporazil jsem dračí sněm (level 20 je ještě stále málo). Jinak jsem porazil vše a šlápl na většinu políček ve hře. Celkový čas budu teprve počítat, ale je to zhruba 178 hodin. Nyní si dám pauzu a za pár měsíců se podívám i do dvojky a nejspíše s importovanou družinou
Jméno: Elemir 23. 8. 2018, 00:53:03 delete
e-mail:
 
Tak po dnešku se zdárně blížím do finále. Už bych to mohl asi kdykoliv ukončit, potřebnou informaci jsem snadno tipl, ale chtěl bych jí získat ještě přímo ve hře (to bych opravdu nesměl o příběhu M&M nic vědět). Astral Plane už jsem zmapoval a postavy jsem ještě předtím vytáhl komplet na level 17, což znamená, že u Rykshy, Lili a Rebeccy mám rezervu až na případný level 20. Zůstává mi tedy jeden jediný dungeon
Jméno: Adam23 22. 8. 2018, 21:53:46 delete
e-mail:
 
Já dneska pomalicku a dukladne skladal nabytek vod Svedu :o taky makacka
Jméno: Yuyana 21. 8. 2018, 22:28:16 delete
e-mail:
 
Nj, to je ta horší varianta, když člověk zaplatí někomu jinýmu a stejně to pak musí udělat. Já to alespoň dostanu zaplacený, i když jsem to musela dělat po směně, v tom co jsem měla v práci na sobě, takže asi vedení naúčtuju ještě kalhoty :-D. Sakra, vstávala jsem v půl pátý ráno, končila osum a teď ponocuju, protože pozejtří mám noční a musim přehodit režim, takže je možný že proto nerozeznávám základní obrázky :-D.
Jméno: Elemir 21. 8. 2018, 21:50:41 delete
e-mail:
 
Ona je ta grafika o zvyku, já měl třeba problém si z počátku poradit s vyobrazením slizu nebo gnola, jaksi jsem v tom viděl něco jiného Už jsme si holt odvykli na podobné "množství" barev

Mě zítra čeká izolace oken. Původně jsem si pozval zedníka, že to nebudu dělat sám, ale jen co jsem mu zaplatil, tak jsem to šel vysekat a předělávám to ... holt není řemeslník jako řemeslník :/
Jméno: Yuyana 21. 8. 2018, 20:47:31 delete
e-mail:
 
Obávám se že jsem dneska místo volna hrála "natírej střechu hotelu hydroizolační hmotou", ale alespoň si člověk užije super výhled. A možná jako takovej bonus tam přestane zatejkat :-p.

Teď koukám na fóru do mm1 vlákna a zaujal mě tam jeden obrázek, říkám si, co je to za nechutnou příšeru... a on je to pytlík s pokladem :-D.
Jméno: Elemir 19. 8. 2018, 22:39:25 delete
e-mail:
 
Hm, tak to já mám tedy smůlu Alespoň vlastním dvojici Chanmail +3 a dvojici Splint mail +3. To je to nejlepší, co vůbec mám. Zbraně jsou klasika +2, Holy Mace třeba nemůžu nosit, protože Rebecca je neutrál. Vlastně jsem našel ještě dva Belt of Power, jeden už hodně dávno ve Wyrm Peaks a druhý dneska v hradu krále Alamara. To jsou taky prima doplňky.

Jinak když už jsem načal ten hrad. Prošel jsem si ho krásně od krajů do středu a dojel jsem na absenci King´s Pass, který naštěstí vím, kde sehnat. Měl jsem z hradu trochu obavy, když Richmond zmiňoval level 16, ale i na těch 14 to jde. Je to holt o náhodě a občas hra vygeneruje něco hnusného, co prostě nejde, ale to se mi stávalo i na jiných místech. King´s Pass jsem zatím nechal být a vydal se do hradu Doom, kde už mám tak 1/4 hotovou. Je tu podobný alarm jako v hradech Blackridge, takže jsem po jeho sepnutí zbystřil a ani nezkoušel, o kolik to tu ztuhne Boje se tu pohybují většinou v rozmezí od 1200 - 3300 xp, takže skoková změna by byla v tuto chvíli nežádoucí. Stačí, že tu na mě občas bafne více šedivých draků apod. Pomalu se tak blížím k levelu 15 a možná se mi ho podaří právě v Doomu dosáhnout.

Jméno: Ali 19. 8. 2018, 17:47:15 delete
e-mail:
 
No, skupinka assassinů tvoří doprovod černého rytíře, ale nevšimla jsem si, že by se mi snažili něco sebrat. Já si spíš hlídám zloděje. A co se týče černé truhly, tak jedna vypadla z Lesser Demonů v minotauří pevnosti, klerička v ní našla parádní Red Chain Mail
Jméno: Elemir 19. 8. 2018, 11:42:31 delete
e-mail:
 
Jj, taky mě to u Sukuby napadlo. Když Sukuba padla, tak se neobjevilo žádné info, jako třeba u šedého minotaura, ale utéci z boje jsem jinak nezkoušel. Podobně je to asi totiž i s Lordem Archerem, protože toho jsem taky neporážel (myslím, že jsem z boje prostě jen zdrhl) a Ironfist mi ten úkol uznal.

K těm předmětům ... nebojovala si s assassíny nebo něčím podobným? Mě se u jednoho boje stalo, že mi hra začala vypisovat, jak mi kdo a co ukradl. Jinak u mě je nejvyšší verzí truhly zatím Gold Box.
Jméno: Ali 19. 8. 2018, 10:10:26 delete
e-mail:
 
Když jsem si znovu přečetla svůj poslední příspěvek, tak mi došlo, že plácám hlouposti. Ke splnění úkolu mi samozřejmě úplně stačí, když Sukubu navštívím a pak zase rychle zmizím

Podívala jsem se do poznámek z první rozehrávky. Na 10lv. padla nejdříve ďábelská konference v podzemí Portsmith, kde mi z černé truhly vypadla kniha kouzel, a vzápětí to měla spočítané i Sukuba. Jenže to jsem měla také mnohem lepší vybavení. Tahle verze hry je dost skoupá na slušný loot.

Ale stala se mi zajímavá věc. Když jsem šla za Ironfistem, abych mu oznámila splnění úkolu, tak mě strážci nechtěli pustit dál. Pak jsem zjistila, že mi zmizel Merchants Pass. Je to zajímavé, protože úkolové předměty má na starosti čarodějka, která je na konci řady. Také se mi ještě nestalo, abych měla inventář zcela zaplněný, a tudíž je nepravděpodobné, že bych jej prodala. Ale naštěstí se hlídka dala přeskočit a já mohla pokračovat dál. Nový Merchants Pass jsem si obstarala na známém místě
Jméno: Elemir 19. 8. 2018, 00:11:13 delete
e-mail:
 
Čistě cvičmo jsem zkusil ten level zvýšit (až 16) a Sukuba padla. Ale osobně si myslím, že se mi spíš podařily hody na útok, protože až tak velký rozdíl oproti předchozím pokusům to nebyl. Tím jsem mimo jiné splnil jediný krizovější úkol pro Lorda Ironfista, protože ostatní jsem měl v podstatě už splněné, jak jsem se hned vzápětí dozvěděl Nicméně jsem to neuložil, byla to opravdu jen čistě zvědavost. Pořád bych to chtěl dojet alespoň na level 15 komplet jako parta. Edit: já pak zjistil, že on se mění i počet těch ďáblů kolem ní, takže to asi sehrálo nakonec tu hlavní roli. Chce to tedy i štěstí.
Jméno: Elemir 18. 8. 2018, 23:16:46 delete
e-mail:
 
Sukubu jsem ráno cvičmo zkoušel, hned po šedém minotaurovi, ale byť jsem jí udolal, tak ti ďáblové kolem mi nedali šanci. Na tak silnou armádu ještě nemám a s kouzly jsem si zrovna taky nepomohl (útočná kouzla selhávala). V dalším pokusu jsem navíc zápasil s častější smrtí postav po Prstu smrti od Sukuby (v prvním pokusu mi postavy docela odolávaly, ale ve druhém už ne). Chtělo by to hlavně lepší zbraně.

Ti lichové v B2 jsou prima tréninkové místo, s kouzlem Holy Word jsou to zkušenosti zadarmo Jsou to jen 2 souboje za sebou a cca 11k xp (výměnou za 10 gemů za kouzla). Přišlo mi to jako lepší grindovací místo, než se teď honit za draky. Mám to právě připravené v záloze, kdybych se nemohl pohnout kvůli nízkému levelu, tak bych si sem zaskočil. Gemů mám dost a kdyžtak si další můžu nahrabat v soukromých komnatách Okrima. Toho rytíře na SZ jsem taky dal, ale rytíře v A1 nikoliv. To je nějaká jeho vytuhlejší varianta. Podobné prima zážitky mám z 3. patra dungeonu pod Dragadune, tam jsem narazil na celou skupinu černých rytířů a ani se nedostal na tah Okrima jsem jinak ještě neudolal, ta skupinka kolem něj má pořád navrch.

Průchody v C3 taky nemám, musel jsem tam z opačné strany. Nicméně oproti PC verzi mám místy třeba jinak přepadovky a chybí mi tu nějaké infotexty (např. v E2 jsem se sice srazil s robotem, ale nikde není zmínka o typu VARNu atd.).
Jméno: Richmond 18. 8. 2018, 22:50:23 delete
e-mail:
 
Já se na sukubu odvážil až když jsem už skoro končil hru a i tak to bylo peklo na kolečkách
Jméno: Ali 18. 8. 2018, 21:12:29 delete
e-mail:
 
Za splněný úkol dostala družina 1000 xp, a dalším úkolem bylo najít Kilburna, což nebylo nijak složité. Do oblasti C3 jsem prošla JZ průchodem z C2 a k jeho stanovišti prošla řadou průměrných bojů. Následně jsem prošla celou oblast. Obešla všechna pevná stanoviště monster a zničila hnízdo wyvern. Ale v JZ rohu mě čekalo překvapení, v Mac verzi se dalo projít z políčka 1-2 do 0-2 a dostat se tak k šachovnicové zprávě. Zrovna tak se dalo projít z 0-4 do 0-3. Jenže v pc verzi jsou ta políčka průchodná jen z opačné strany, a tak jsem se musela ke zprávě vydat oklikou z oblasti C4.

Druhý úkol byl snadný, ale ve třetím mám odhalit tajemství Portsmith, což je dosti problém. Sukuba je pořád nad moje síly, a ještě dlouho bude. Nezbývá mi nic jiného, než poctivě grindovat, abych dosáhla alespoň na 11lv. a 6. úroveň kouzel.

Prozatím jsem prošla jeskyně u Korin Bluffs a navštívila Ranaloua. Osazenstvo se dalo zvládnout bez větších potíží, ovšem až na Alieny, ti mi sundali postavu jedinou ranou. V oblasti B2 vyzývám Černého rytíře (4000 xp) nebo skupinku mumií s lichem (4000-5000 xp). V první rozehrávce jsem byla zaměřená spíše na červené draky a wyverny, ten lich mi nějak unikl. Je ovšem pravda, že mi už dvakrát vymýtil postavu, ale pokud to není zrovna čarodějka tak to jde, protože po každém skončeném boji se okamžitě respawnuje a družina musí co nejrychleji zmizet
Jméno: Elemir 18. 8. 2018, 10:02:52 delete
e-mail:
 
Po minulém příspěvku jsem zahučel ještě do dungeonu pod Perilous Peaks, který má c elkem 4 patra, přičemž to jedno bylo překvapením, protože jsem ho již z části znal. Navíc opravdu obsahuje tuhé potvory, takže jsem v něm neprošel úplně vše a budu se do něj časem vracet. Tím jsem se dostal na 50 map a nyní začal problém, protože další dungeony jsou jaksi pocitově přinejmenším o stupeň výše, takže se nemohu rozhodnout, do kterého se opravdu zakousnout.

Družinu držím na levelu 14, ale začínám uvažovat, že bych rytířku, kleričku a zlodějku pustil vpřed, protože ony mohou až na level 16. Opravdu mi však vadí ten vznikající rozdíl ve stáří, ale jak jsem si pak všiml funkčnosti kouzla Rejuvenate, tak ono je to asi jedno, protože v MMI lze postavy omlazovat klidně až na původních 18 let, takže to kouzlo je taky nepředvídatelné a u kleričky navíc nutné, protože ta zas výrazně stárne používáním kouzla Divine Intervention (podobně jako v novějších dílech). Nakonec to asi přestanu řešit a začnu s nesymetrickým tréninkem (Hodiny času hodí věk nekompromisně na 18 ).

Chtěl bych se však přeci jen pokusit to dotáhnout společně alespoň na level 15. Touhle dobou už měl Strider hotovo, takže asi dělám činnosti, které bych už nemusel, ale chtěl bych ve hře projít vše a to bez vyšších levelů nejspíše nepůjde.
Jméno: Elemir 16. 8. 2018, 21:29:41 delete
e-mail:
 
Deník MMI docela flákám, ale nějak jsem se rozjel a většinu času mi bere hra samotná Udělal jsem však po dnešku drobný souhrn, abych měl přehled.

Před chvilkou jsem dojel oblast A1, čímž mám základní mapování venkovních lokací za sebou. Zbylo mi jen pár bodů, které musím průběžně ještě doprojít, např. místa s tuhými hlídkami, ale už to taky pomalu odmazávám. Posledních 9 hodin jsem prolézal poušť a právě A1 už jako komplet level 13 (level 12 jsem úplně přeskočil).

Celkovým časem jsem se dostal na 151,5 hodiny a nyní mám hotových 46 map. Z těch zbylých známých mě čekají hrady Alamar a Dragadune, pak podivný dungeon poblíž Volcanic Isle + vlastně ještě pár bodů přímo na ostrovech (měl by tu být taky dungeon, od kterého už mám nyní klíč). Poté vím o dungeonu poblíž hradu Alamar (nemám klíč) a samozřejmě jeden dungeon je ještě ve Swamp of the Dead v oblasti E4 (mám klíč). O Astrální pláni samozřejmě taky vím, to byla ostatně podmínka pro dosažení levelu 13 s kouzelnicí (získání 7. úrovně kouzel). Náznak konce hry však zatím žádný Mám tu i trošku nejasnosti v úkolech.