Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 31. 8. 2018, 16:21:40 delete
e-mail:
 
Jsem zvědavý na to, jak se povede Bards tale 4 i nová Ultima.
A jestli mi kvůli tomu bude stát za to pouvažovat o pořízení PC. Doufám, že nebudou moc náročné, , 1080 bych si kvůli nim kupovat nechtěl...
Jméno: Elemir 30. 8. 2018, 23:21:58 delete
e-mail:
 
Musím říci, že jsem si nedávno pouštěl soundtrack z Morrowindu a docela mě to nalomilo. Ale není moc čas na vracení, takže tu sedím a pořád přemýšlím, co bych asi tak mohl rozehrát Už mám za sebou několik map z HoMM Price of Loyality a to taky není úplně ono, protože teď mě to zas táhne k MM4 Stáhl jsem si dneska alespoň Yendorian Tales, kdyby už, tak to alespoň nebude přímo M&M. Teď nemůžu nic rozehrávat, musím už počkat.

Opálení ze mě docela vymizelo a i kdyby ne, svoje ruce si poznám podle patřičného lahváče
Jméno: Yuyana 30. 8. 2018, 22:03:14 delete
e-mail:
 
Já bych si zahrála tolik věcí... akorát to mám v práci zakázaný :-p. Ale zítra... zítra budu hrát. Až se odpoledne probudim. Přeinstalovala jsem winy, všechny hry, takže mám krásnej čistej stav všude, a to mě znervózňuje a motivuje.

Podařilo se mi se při natírání střechy opálit. Je to děsný, mám pořád pocit že mám nějaký cizí ruce. Teď jak píšu tak mě to silně znervózňuje :-D.
Jméno: Richmond 30. 8. 2018, 21:08:49 delete
e-mail:
 
Já dohrál akorát Arenu a rok strávil s Daggerfallem.
Jméno: Adam23 30. 8. 2018, 14:59:55 delete
e-mail:
 
Jak já bych si zahrál TES VI ...
Jméno: Elemir 30. 8. 2018, 08:02:34 delete
e-mail:
 
Teď jsem dočetl Chesterův poslední příspěvek k vlivu importu postav a koukám, že začíná Dark Savanta znovu Nevím, jestli to vůbec tuší, ale vzhledem k jeho předchozímu importu je v podstatě jedno, jestli bude pokračovat v něm nebo začne nanovo, protože hra si ho zaškatulkuje jako neutrála v obou případech. A jestli hned poleze do začátečnického dungeonu, tak padne i ta podmínka záliby v začátcích, protože tu družinu má za chvilku znovu na levelu 5 a bude v tom samém bodě jako předtím (i když on měl lepší výbavu do začátku, než se importla mě).

Pokud jde o TES VI, ten podle mě půjde klasickou cestou, kdy posune čas jedním směrem a na události ve Skyrimu zapomene. Trošku mě štve, že v TES hrách není náznak toho, co bylo součástí příběhu předchozích her, ale zase je musím na druhou stranu říci, že mezi těmi díly je dost velký odstup, takže tohle ve skutečnosti řeší minimum hráčů (řada lidí, co hrála/hraje Skyrim, nezná Morrowind natož Daggerfall).
Jméno: Elemir 29. 8. 2018, 22:22:13 delete
e-mail:
 
Podobnou rutinu jsem zažíval, když jsem pracoval v nemocnici. Sice ten čas na hraní by se našel, ale ta chuť už ne
Jméno: Richmond 29. 8. 2018, 22:13:50 delete
e-mail:
 
Takže vlastně pohoda, ne? Máš pevnej řád
Jméno: JCMurphy 29. 8. 2018, 21:03:24 delete
e-mail:
 
fuu... jsem tu tak nějak přestal chodit... ale jsem naživu... pořád... bohužel... od té doby co chodím do práce, tak přijdu dom, nabiju dýmku, projíždím videa, pak si dám daily questy v hots a gw2 a jdu spát
Jméno: Richmond 29. 8. 2018, 20:51:07 delete
e-mail:
 
Určitě MM1 summary je nutnost! Pak bude mít klid na BT4
Jméno: Elemir 29. 8. 2018, 20:33:42 delete
e-mail:
 
A venku je i termín Underworld Ascendant - 15.11.2018.
Jméno: Elemir 29. 8. 2018, 19:55:47 delete
e-mail:
 
A proč myslíš, že jsem s MMI tak pospíchal?

To jsou už jenom 3 neděle na odpočinek, asi bych měl s těmi poznámkami pohnout, protože jak se znám, tak pak už se mi do toho zase nebude chtít
Jméno: Richmond 29. 8. 2018, 18:56:43 delete
e-mail:
 
Ty jo čtvrtej Bard už má vyjít 18.9! A já jsem s jedničkou krutě pozadu :( Doufám, že si to nikdo z vás nekoupí a nebude tu hýkat, jak to hrajete a jak je to super!
Jméno: Elemir 29. 8. 2018, 15:41:31 delete
e-mail:
 
Plátovku +3 jsem ve hře ani neviděl, měl jsem akorát Un-Holy armor, ale ten byl pro mě nepoužitelný. Z toho lepšího jsem vlastnil akorát ty elementární štíty a jeden dračí štít. U zbraní to taky nebyla žádná sláva, nejlepším kouskem byl luk obrů a pak nějaké ohnivá jednoruční čepel. Ten luk byl ale prima, díky němu byla lučištnice nejobávanější postavou v družině.

Gorgony jsem měl v bojích také málo, ale spíš jsem na ně narazil v dungeonech - určitě 3. patro pod Dragadune, 4. patro pod Perilous Peaks a v Soul Maze. Ideální byly jejich kombinace s bazilišky Venku by to právě byla pohoda, ale v dungeonech jsem nenašel účinné kouzlo, které by je likvidovalo, takže jsem něco paralyzoval a holky se musely snažit sundavat je na jednu ránu. Ancient Wizard´s Lair jsem obešel Teleportem, z toho boje jsem napoprvé utekl a pak už jsem měl kouzlo. Bylo to dost nemilé překvapení, protože mi až po chvilce došlo, že to nejsou běžní brouci A musím říci, že s dinobeetles to byly tuhé boje i později, kdy už jsem s nimi bojovat dokázal. Často se objevují okolo Hodin času. Kupodivu mě dokázali překvapit i skupiny White Wolfs, to je taky dost tuhý nepřítel. Na E2 jsem také neměl blaster a co jsem koukal, já tam neměl ani popisek s číslem VARNu.
Jméno: Ali 28. 8. 2018, 19:19:39 delete
e-mail:
 
Dneska jsem splnila poslední úkol lorda Ironfista, takže se můžu vydat za dalším hradním pánem pro nové úkoly. Postavy jsou na 10 levelu a mají o něco lepší vybavení

Rytíř: Plátovka+3, Flamberge+2, Great Bow
Paladin: Plátovka+2, Flamberge+1, Great Bow, Laser Blaster
Lučištník: Chain Mail+2, Flamberge+1, Archer´s Bow
Zloděj: Ring Mail+1, Flail+2, Crossbow+2, Fire Shield, Robber´s Tools, Ruby Whistle
Klerička: Red Chain Mail, Great Hammer+2
Čarodějka: Bracers AC 4, Staf+2, Knowledge Book

Zatím jsem prošla většinu oblastí a pár dungeonů. Dostala jsem Šedého minotaura a také Alieny v Korin Bluffs. V Ancient Wizard´s Lair jsem se ještě nedostala přes skupinu dinobeetles. Vypadají sice neškodně, ale dávají až 50 dmg a mají 200 hp. Na 4 patro v Dragadune také ještě nemám, ty potvory dokážou sundat postavu jedinou ranou. Boj s červeným drakem byl docela snadný, v Mac verzi měl v doprovodu gorgony, na ty jsem zatím ještě nenarazila. Ani loot z draka nic moc, kromě Dragon Tooth jen pár zatých a gemů. Před Lordem Archerem jsem vzala do zaječích, zatím, ale úkol mi lord Ironfist také uznal. Z lodě duchů jsem měla trochu obavy, ale naštěstí mi zestárly jen tři postavy o deset let.

Takže teď se vydám na lov červených draků, abych mohla postiženým postavám vrátit jejich mládí Jinak, zklamala mě oáza v E2. Při první rozehrávce jsem po setkání s robotem našla na políčku (5-11) svůj první Laser Blaster, ale v téhle verzi je tam jen teleport
Jméno: Elemir 27. 8. 2018, 03:39:20 delete
e-mail:
 
Když už jsem na fóru ke Grimoire zmínil Matta Bartona, tak ten shodou okolností před pár týdny natočil video k M&M I a II ... Matt Chat 409: Might and Magic I and II. Matt shodou okolností používá původní rip od Talismana a nějak mu to nevadí ;) Ve 24 minutě vstoupil do Korinova útesu a přesně tady je dobře vidět, jak se ta hra liší od plné verze, protože tu chybí všechny ty teleporty, pasti a v závěrečné místnosti dokonce samotný kouzelník Ranalou. Tohle je prostě verze, ve které nejsou dostupné vedlejší úkoly. V diskuzi pod videem pak jedna otázka směřuje na menší množství soubojů ve videu oproti IBM/Tandy verzi, kde už si tázající i Matt povsimli, že to není tak úplně v pořádku :) Matt u toho přiznává, že on hrál původně c64 verzi a v dalším příspěvku vysvětluje, že u videí vždy ukazuje tu verzi (platformu), pro kterou byla hra tvořena. Tady krásně vidíte, jak ten Talismanův rip dokonale motal hlavy všem.
Jméno: Elemir 25. 8. 2018, 22:41:02 delete
e-mail:
 
První 4 hodiny z 200 ... to mám ještě dost času Ale krom toho jsem koukl na Chesterův zápis z finále MMI, to jsem předtím nějak nečetl. Zrovna dělám souhrn, tak se snažím různým podrobnostem vyhnout, kouknu na to podrobněji až poté. U UU1 jsem předtím zjistil, že se v řadě věcí shodujeme a pak už se mi do vlastního souhrnu nechtělo
Jméno: Richmond 25. 8. 2018, 19:05:38 delete
e-mail:
 
Jinak Chester už rozehrál Wizardry 7, tak můžeš srovnat dojmy
Jméno: Elemir 25. 8. 2018, 12:58:18 delete
e-mail:
 
Přemýšlím, že bych se v mezipauze vrhnul na web, což je zcela odlišná činnost a hlavně by bylo dobré začít za čerstva, dokud mám elán a aktuální vzpomínky. Postupně bych se pak dostal zase až k Darkside of Xeen (nejspíše to od trojky potom rozehraji ještě jednou a začnu těm podkladům, které jsem si za ta léta připravil, dávat nějakou formu). Dvojku bych teď asi opravdu nedal, už takhle jsem nemohl hrát v kuse a musel jsem si v tom dělat několikadenní pauzy (najednou se mi ty ranní apod. náramně hodily ).

Serpent in Staglands zažíval boom jen nějak z počátku, pak to docela rychle vyšumělo a nikdo se tomu dále nevěnoval. Těžko říci, já to sice v plánu mám, ale tohle je typ hry, kde bych přeci jen uvítal, aby to bylo už někde nějak zpracované, protože ty bugy mohou být krizové a pak zbytečně hledáš něco, co ani nejde. Tohle jsem třeba zažíval u Swords of Xeen, kde některé akce znemožnily jiné, pokud se neudělaly v opačném pořadí apod. Když pak nevíš, jestli to tak má být, tak je to blbé a Serpent in Staglands je navíc mnohem komplikovanější.
Jméno: Richmond 24. 8. 2018, 21:18:00 delete
e-mail:
 
Pauza bude potřeba Druhý díl je vesměs to samé, bude to opět 150+ hodin!
Já musel bohužel stopnout Serpent in Stagland. Mám popsáných mraky A4 spoustou poznámek z rozhovorů a objevování světa. Hra je rozhodně zajímavá, vodítko absolutně žádné, ale já zřejmě narazil na nějaký bug, protože nemůžu najít jednu mrtvolu Na fórech jsem zjistil, že nejsem úplně sám. Ono vlastně není ani žádné walkthroug, hrálo to asi jen minumum lidí.Škoda. Bard´s Tale si dávám po kouskách a spíše teď hraju Order of Battle, relativně "novou" strategii alá Panzer General, ale z Pacifiku a jsem z ní paf