Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 14. 9. 2018, 20:22:04 delete
e-mail:
 
Držet linii PC od roku 1995 je docela úctyhodné. Mě toho většinou moc nezbylo a nejdéle jsem upgrady udržoval až u PC, co jsem si pořídil někdy po roce 2001 - padlo to až s nákupem fungl komplet vnitřku a nového case. Nicméně do toho původního jsem na oplátku nacpal právě řadu komponent z toho roku 2001

Ty požadavky dost přestřelili. Chápu, že je BT4 postavený na Unity 3D, ale tak se o to více měli snažit o optimalizaci. Kingmaker má třeba ty požadavky podstatně menší a přitom vypadá technologicky podobně (tam je dokonce v doporučených Radeon HD 5770, což je karta, kterou jsem právě naposledy měnil). Docela mě tím inXile namíchli, ale tak koupil jsem si Premium edici a zkusím, jak se to bude chovat.
Jméno: Richmond 14. 9. 2018, 17:20:34 delete
e-mail:
 
No můj 5 nebo 6 let starý počítač (v podstatě mám počítač od roku 1995, na kterém vždy vyměním tu a ono, novej počítač jsem nekoupil už 23 let se bojím, že to už nedá :(
Jméno: StriderCZ 14. 9. 2018, 09:05:43 delete
e-mail:
 
GTX 970 - tak to je spíše prasárna ze strany vývojářů.
Jméno: Elemir 13. 9. 2018, 20:47:29 delete
e-mail:
 
Abych si tu teď nepovídal sám se sebou ...

Bard´s Tale IV se blíží a GOG už taky zveřejnil dostupné verze. Moc nadšený z výběru nejsem, takže asi vystřelím naslepo a při zemi Překvapily mě však hardwarové požadavky, čekal jsem něco umírněnějšího. Mít mezi doporučenými požadavky GTX 970 není zrovna málo. Se svým předchozím strojem bych se vlastně nevyškrábal ani na minimum Jsem na to tedy zvědav.
Jméno: Elemir 8. 9. 2018, 20:32:52 delete
e-mail:
 
Tak jsem si dneska po náročné práci koupil v Lídlu Hibernal a docela dobré. Moc jsem od těch kříženců klasické vinné révy nečekal, ale chutí to opravdu překvapilo. Prozatím jsem o této odrůdě jen četl a sledoval její vysazování na Moravě. Moje soukromá vinice vypadá bídně, tohle by u mě možná rostlo lépe

Jinak jsem se pomalu zakousl do úpravy článků u I-V dílu M&M a je docela zábava zpětně číst věci, které jsem tvořil někdy před deseti lety. Nákup, abandonware apod. jsem musel třeba přepracovat. Až takhle zpětně mi došlo, kolik věcí se za tu dobu změnilo a asi nemá význam udržovat komplet informace o tom, jak tomu bylo dříve apod. Nepostupuji zrovna mílovými kroky, ale po letech se zase konečně začíná něco dít
Jméno: Elemir 8. 9. 2018, 08:24:30 delete
e-mail:
 
XP byly asi jedinou současnější možností, jak to ještě nějak rozumně hrát (tedy krom Windows 98). Zkoušel jsem to na Windows 8.1 a to prostě nešlo. Dost mě obecně rozčilovalo nepřekreslování úvodní obrazovky s menu, podle toho se ovšem na druhou stranu dalo poznat, že je pád hry nablízku Teď si nejsem jistý, jestli tohle byl zrovna ten bug s myší. U klasických bugů jsem měl akorát jedno vysloveně krizové místo a tím byla podvodní říše a otáčející se komora, která se jaksi neotáčela. Ale podařilo se mi přijít na to, jak jí k pohybu přeci jen donutit. Jinak to byly spíše bugy z kategorie nepříjemností, jako absence jednoho klíče apod. Někdy bych si to docela zahrál znovu, už jen kvůli otestování multipovolání, ale tohle mě od toho odrazuje.
Jméno: Richmond 7. 9. 2018, 20:51:01 delete
e-mail:
 
v dobách XP jsem musel hru spouště nadvakrát. Poprvé mi při kouzlení zamrzla hra. Druhé následné spuštěné už zabralo a šlapalo to. škoda, že jsem vytuhnul někde v poslední třetině, protože jsem neměl možnost postupu ve hře a zpátky to nešlo.
Jméno: Yuyana 7. 9. 2018, 12:52:52 delete
e-mail:
 
No jestli nevyřešili problém s myší tak to nemuseli vubec vydávat.
Jméno: Elemir 7. 9. 2018, 09:47:44 delete
e-mail:
 
Wizards & Warriors už jsou na GOGu, ale vypadá to, že stabilita hry zůstala stejně mizerná.
Jméno: Elemir 3. 9. 2018, 11:25:01 delete
e-mail:
 
Jo, zdražilo, ale efekt bude hodně podobný jako u harddisků v době záplav na Thajwanu (zvednutí ceny byla taky určitá forma regulace, ale primárně jde samozřejmě vždy o zisk ). Cena HDD pak taky klesala dost pozvolna. Ohledně grafik naštěstí zájem o kryptoměny už upadá, tedy přinejmenším v mainstreamu, takže spekulanti ten trh taky pomalu opustí a vše by se mělo vrátit do normálu.
Jméno: Adam23 3. 9. 2018, 09:03:06 delete
e-mail:
 

Jinak me teda nemile prekvapily ceny GK, to to vazne to tezeni tolik zdrazilo? A myslis, ze to ted je realny ze se to znatelne zlevni rekneme do zimy?
Jméno: Elemir 1. 9. 2018, 21:50:10 delete
e-mail:
 
To víš, Win7 a FullHD, přesně proto jsem si to kupoval 2k monitor jsem měl v plánu, ale nakonec z toho sešlo a ... ale tak stalo se
Jméno: Adam23 1. 9. 2018, 20:46:40 delete
e-mail:
 
A na jakym rozliseni hrajes 2k?
Jméno: Adam23 1. 9. 2018, 20:42:24 delete
e-mail:
 
Predpokladam ze Win 10 je nutnost kvuli DX 12?
Jméno: Elemir 1. 9. 2018, 20:34:24 delete
e-mail:
 
Ani se neptej Pořád musím tak nějak zdůvodňovat, že už bylo na čase a zase mi to nějakých 8 let vydrží
Jméno: Adam23 1. 9. 2018, 20:21:22 delete
e-mail:
 
Si investoval do grafarny 11 koliku a hrajes na tom MMI? Co na to manzelka?
Jméno: Elemir 1. 9. 2018, 19:46:12 delete
e-mail:
 
i7 6700K a GTX 1070
Jméno: Adam23 1. 9. 2018, 19:19:06 delete
e-mail:
 
Elemire, právě jsem rozehrál ME:A a koukám, že to je slušně náročná (na PC) hra. Na jakym procesoru a grafárně si to hral?
Jméno: Elemir 1. 9. 2018, 11:48:42 delete
e-mail:
 
Kdybych se měl dneska rozhodovat, jestli ten upgrade před dvěma lety byl přínosný, tak se v tichosti přikrčím v koutku a ani nedutám SoundBlaster Z byl asi jediná komponenta, na kterou by určitě došlo i předtím, ale já ten výkon využil ve skutečnosti jen u hraní Zaklínače 3. To byla a je nakonec jediná výkonově náročná hra, u které se mi to vyplatilo. Mass Effect Andromedu bych asi býval klidně oželel, a to bez ohledu na to, že se mi ta hra líbila, prostě bych jí jen nekoupil kvůli nízkému výkonu PC a určitě bych to neřešil.

Pro mě byl ten PC sestavený v roce 2009 pro mé účely asi opravdu max., co jsem využil a i toho Zaklínače 3 jsem na něm odehrál S BT4 nebo UA bych si nedělal starosti, to musí jet na starších počítačích. Mě spíš před lety začalo vadit, že se začaly patlat hry jen pro 64-bit systémy, protože bych si býval vystačil nejenm se starým PC, ale dodnes jsem mohl jet jen na Windows XP
Jméno: Richmond 31. 8. 2018, 22:06:46 delete
e-mail:
 
Tak to doufám taky, protože já už svůj PC neupgradoval tak 5-6 let Nějak necítím potřebu. Na práci mám notebook, ale na tom hry nemám. Takže věřím, že to autoři vezmou v potaz a obě hry bud možné bez problémů dohrát jako tomu bylo u Grimrocků nebo u MM10