Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 29. 9. 2018, 21:05:13 delete
e-mail:
 
Už druhý den si tu hraju se zprovozněním Geforce 2 MX400 32 MB pod Windows 98 SE a konečně jsem dospěl do konečné fáze ... ale žádná trivialita to rozhodně nebyla

Nikdy bych neřekl, jak velký problém mohou být ovladače. Tenkrát si ještě každý plácal svoje binárky a jelikož jsem zapomněl, které CD k té kartě patří, tak jsem prubnul nějaké Detonatory z roku 2001 a tím začal jeden velký problém. Windows 98 mi spadly a dlouhou dobu jsem si myslel, že je asi vadná samotná karta, jenomže pod paralelně nainstalovanými Windows XP jela v pohodě. Musel jsem v nouzovém režimu kartu zrušit a nastavit generickou VGA, čímž jsem mohl v normálním režimu vyskočit z instalace karty a podvrhnout nový driver. Světe div se, zabraly ty úplně poslední drivery pro Windows 98 Teda ne že bych se měl až tolik divit, já chtěl schválně něco staršího, ale překvapilo mě, jak to s těmi posledními najednou nebyl problém bez ohledu na výrobce karty.

Nejhorší bylo hlavně hledat informace na webu, to už je s těmi starými prohlížeči docela utrpení. Problém mi nakonec přichystal i Sound Blaster Live!, protože jsem někam zastrčil CD a musel jsem si stáhnout iso a poté pořešit jeho spuštění pod Win98 (Daemons Tool Lite, ale nejprve upgrade Microsoftího installeru).

A proč jsem to celé dělal? No, mohl jsem v PC nechat bezproblémový Geforce 4 Ti, ale chtěl jsem si připomenout, jak vypadal Morrowind pod DirectX 7. Nakonec jsem musel beztak sáhnout po Windows XP, protože hra vyžaduje softwarově DirectX 8 a ten jsem do Windows 98 nechtěl cpát. Na hře mě pak dost překvapilo, že až na tu vodu jsem nepostřehl žádný další rozdíl. Možná tenkrát bych toho byl schopný postřehnout více, ale ta hra vypadá z dnešního pohledu pod DirectX 7 v podstatě velmi podobně. Ta zakalená voda je možná lepší, než ta lesklá hladina v DirectX 8, jakoby to k tomu světu lépe ladilo. Největším kamenem úrazu bylo spíše trhání, ta karta už moc nestíhá. Škoda, že jsem si nenechal plnotučného bratříčka v podobě Geforce 2 Ti.

Když už jsem byl u toho, tak jsem zkusil DOSBox a jeho svižnost na procesoru Athlon XP 1800+ ... pokud se věnuji jen tomu jednomu spuštěnému oknu, tak je to naprosto OK, ale pokud by běželo něco na pozadí, tak je to docela v tahu Je zajímavé, že tenkrát mi ty hry přišly pod DOSBoxem mnohem trhanější, ale zase jsem zkoušel jen DOSBox 0.72.
Jméno: Elemir 29. 9. 2018, 00:24:35 delete
e-mail:
 
Ahoj, artefakty a relikvie jsou víceméně náhodně rozmístěny, u speciálních předmětů je něco náhodně, něco napevno. Počet artefaktů a relikvií je skutečně omezen. Na fóru je tuším téma, které se tomu podrobněji věnuje.
Jméno: Chirurg 28. 9. 2018, 13:09:15 delete
e-mail:
 
zdravim, po dlouhé době pařim MaM 7, chci se zeptat kde můžu najít specialní předměty?(sandále atd..) A ještě by mě zajímalo jestli je počet artefaktu a relikvií omezen na hru ? díky, napsal sem to tak aby se to dalo pochopit
Jméno: Elemir 27. 9. 2018, 13:52:54 delete
e-mail:
 
Aha, já myslel, že tam zkusíš i nějakou práci. Kolega (spolužák na VŠ) se takhle před lety sbalil a odletěl do USA, že si udělá dlouhý výlet a na cestování si vydělá třeba jako umývač nádobí apod. Kupodivu mu to opravdu vyšlo, co se mi pak doneslo.
Jméno: JCMurphy 26. 9. 2018, 23:05:04 delete
e-mail:
 
njn... dal v práci jsem skončil dneska jsem řekl kámošovi, že tam tři měsíce nebudu a on že bude chtít stejně 12k za nájem... sorry jako, ale na to jebu... si radši sbalím věci... předtím tam nikoho neměl, do práce nechodil a taky přežil... smlouva není, kauce taky ne... fuck off...
ináč tam budu s tardovanou bipolární tetkou... a přestože jsem si říkal, že už nikdy nikam nepojedu (natož lítat ), tak se tam aj rád podívám... budu platit lenom cestu a ona zacvaká stravování a kuřivo (jako u všech co tam byli...) navíc jak jsem teď v Brně bwz práce, tak denneě v čajovnách prokouřím litr
Jméno: Adam23 26. 9. 2018, 12:15:39 delete
e-mail:
 
Jsem si rikal, ze hlavni spammer se odmlcel V Kanade jsem mel nejlepsi hamburger v britskym stylem hranolek a sosu
Jméno: Elemir 26. 9. 2018, 06:35:26 delete
e-mail:
 
Tak hodně štěstí Kanada se mi taky vždycky líbila, ale já už se asi za oceán nepodívám.
Jméno: JCMurphy 25. 9. 2018, 00:34:40 delete
e-mail:
 
sorry jako že píšu až teď ale... rozhodl jsem se, že život stojí za hovno a tak jedu do kanady cca na dva měsíce... passy se už vyřizuje... odlítám něco po patnáctým...
Jméno: Elemir 25. 9. 2018, 00:14:00 delete
e-mail:
 
Adventury já nikdy nedával, přitom je mezi nimi takových kousků, co bych rád zkusil ... O Alone in the Dark jsem mnohokrát slyšel, ale nikdy jsem jí ani nezkusil. Ve mě z těch hororových adventur zanechala největší stopu Darkseed 2, ale tu jsem taky bez návodu nedal, ta druhá polovina už byla na mě moc. Hrál jsem to tenkrát o víkendu na koleji a byl jsem docela rád, když v neděli večer dorazili kluci Normálně se mi ani nechtělo jít na chodbu a to je hra, které by se dneska už taky leckdo smál
Jméno: Richmond 24. 9. 2018, 22:29:54 delete
e-mail:
 
Jsem se díval na Rudu, jak hraje Alone in the Dark a tedy to byly vzpomínky. Tenkrát před těmi 23 lety jsem to sice dohrál, ale v druhé půlce jsem už dost konzultoval s návodem Graficky to asi už dost zastaralo (ta 3d část hlavně), ale jinak řekl bych pořád dost nadčasová hra.
Jméno: Elemir 24. 9. 2018, 08:27:41 delete
e-mail:
 
Taktéž jsem si odskočil k 2. světové, ale skrze Sniper Elite 4
Jméno: Richmond 23. 9. 2018, 22:00:07 delete
e-mail:
 
moje aktuální rozpoložení je takové, že především válčím v Paciku ) Tento víkend 4x pokus o dokončení mise (Bitva v Korálovém moři). Teprve ten čtvrtý pokus úspěšný. Ale pořád jsem nadšenej, ted mě čeká bitva o Midway.
Jméno: Elemir 23. 9. 2018, 19:49:55 delete
e-mail:
 
Tak jsem kvůli tomu Tvému komentáři porušil své jarní předsevzetí a na odkaz klikl Hezky shrnuté a gratuluji k tomu prožitku ze hry. KC mě na jednu stranu ještě stále láká, ale to nutkání hru zkusit, je u mě stále slabší a slabší. Docela se teď těším na AC: Oddyssey, tak pak uvidím, možná je to jen tím mým současným rozpoložením. Zaklínače 1 jsem třeba taky řadu let ignoroval a vlastně to nebylo na škodu, dobré hry zkrátka nestárnou.
Jméno: StriderCZ 23. 9. 2018, 13:47:51 delete
e-mail:
 
Tak jsem včera dohrál Kingdom Come: Deliverance...za mne jedno z nejlepších RPG for ever...
Komentář na hru jsem nechal na databázi her
https://www.databaze-her.cz/hry/kingdom-come-deliv ...
Jméno: Elemir 22. 9. 2018, 11:59:19 delete
e-mail:
 
Jj, koukal jsem. O té herně už jsem dřív četl, ale pro mě už to je docela z ruky. Teď se v Praze otevřela ještě jedna viz Muzeum Her.
Jméno: StriderCZ 21. 9. 2018, 16:27:15 delete
e-mail:
 
Ruda dal na net videjko z herny v Červeném újezdu.
https://www.youtube.com/watch?v=ccaD6KBC1t4&lc=z22 ...
Reportáž je z jara, a psal mi, že zítra tam jede znova natáčet pokus o světový rekord ve hře Galaga.... a snad to bude i streamovat...
Jméno: Elemir 17. 9. 2018, 15:57:07 delete
e-mail:
 
Kdyžtak viz https://www.muzeumlouny.cz/retrogaming-11499 nebo https://youtu.be/DZGMLpw9u6Y?t=430 ... kupodivu mě nenapadlo vzít si sebou foťák Tak jsem našel alespoň tohle.
Jméno: Elemir 16. 9. 2018, 18:39:44 delete
e-mail:
 
Tak jsem se byl dneska podívat v Lounech do muzea, kam převezli sbírku starých PC z expozice muzea v Litomyšli a mají to opravdu hezky udělané. Sbírka to není bůhví jak velká, ale krom typických exponátů jako je PMD 85 a IQ 151, tam měli první notebookové vydání PC/XT, několik Sharpů a hlavně mě zaujal velký Commodore 1000 (?). Vypadalo to jak desktopová Amiga, ale byl to lepší typ Commodore se zabudouvanou 5.25 FDD mechanikou. Vůbec jsem netušil, že něco takové existovalo. Já si vždy myslel, že se vyrobil jen c64/128 a mechanika byla zvlášť, podobně jako u Didaktiku M.

Další zajímavostí bylo, že skoro u všech PC bylo popsáno, ve kterém filmu se který kus mihnul a jak tam byl využit (např. c64 vs italský seriál Chobotnice, kde Corado dešifruje seznam jmen mafiánů - tu scénu si dokonce vybavuji).

Z modelů, které si je možné vyzkoušet, mají arkádový automat se Street Fighterem (netuším přesně, dostal jsem nakládačku od dcery, tak jsem od toho raději zdrhl ). Pak je tam konzole Atari a Arkanoid, druhá konzole je asi taky Atari, to se mnou nikdo zkoušet nechtěl, neb to bylo na joysticích a pak jsou tam PC s emulátory, tak jsem trochu zamachroval v Bombermanovi Nějaké Atari nebo Sharp bylo připojené i k televizi, ale to by se prý dlouho nahrávalo - pořádně jsem nekoukl, doporučuji menší děti nechat doma

Pak mě docela zaujaly nástěnné tabule s výběrem her v každé kategorii, samozřejmě jsem se zastavil u RPG. V seznamu byla MMI a mezi ukázkami časopisů jsem viděl Excalibur s obálkou z MM4.

Zajímaví byli i návštěvníci, bez ohledu na věk a vyjma dětí, to byl snad samý nerd U těch PC se ani moc nedivím, pro mě to třeba bylo přínosné, hlavně když víte, co si pod těmi pojmy v komponentách představit a kam to zařadit. Svým způsobem to bylo takové opakování. Ty Sharp mě ale překvapily, netušil jsem, že to u nás bylo tak populární a hlavně, že se to u nás dalo dokonce zakoupit. U c64 třeba vím, že se prodávaly ještě v první polovině 90. let, ale Sharp jsem osobně viděl snad jen v Německu.
Jméno: Elemir 15. 9. 2018, 15:24:49 delete
e-mail:
 
Úvod jsem dělal celkem asi 3x, než jsem s tím byl spokojený. Vždycky se mi u toho objevily nějaké drobnosti, které jsem předtím přehlédl, tak jsem to vzal zase znovu a tak stále dokola. Vyšlo mi to na nějaké 3 dny, protože na to mám čas vždy jen dopoledne. Ovšem ty věci kolem, jako je virtualizace, příprava souborů apod., tak to ani nepočítám. Jsou to i různá shrnutí za řadu předchozích měsíců, co jsem to porůznu zkoušel. Odpovídá to např. jednomu tématu na fóru, kdy jsem se třeba pokoušel zprovoznit zvukovku. Délku jsem u toho nijak předem neplánoval. Vůbec jsem neměl představu, kolik času zabere jen to probrat, takže mě to pak docela překvapilo. Videa ze hry už pak odpovídají přímo odehranému času.

Příspěvek crpgaddicta jsem četl už v týdnu a já nějak pořád nemůžu pochopit, proč tvořil úplně novou družinu, když pak provedl přesně to, co jsem si myslel, že mu jediné zbude a vrátí ho to do úplně stejného bodu ... tedy půjde polevelit do začátečnického dungeonu. Tu poznámku k textům jsem jen prolétl, já v tom obecně postrádám nějaké větší zaujetí hrou, ale s radostí jsem se ušklíbl nad poznámkou, kdy se v muzeu nakazil a teď doufá v nějaký nález lektvaru ... tu nejistotu jsem prožíval také
Jméno: Richmond 15. 9. 2018, 12:35:08 delete
e-mail:
 
Tak skoukávám WoX (úvod), jako kolik času jsi tomu věnoval? To je pekelně detailní rozbor!

Jo a crpgaddict začal pokrývat konečně Wiz7...a hned tedy první nesouhlas Vadí mu forma těch popisných textů...uff. Já jsem to v té hře miloval, to Wiz7 právě odlišovalo od ostatních /snad jen s výjimkou Krondoru).