Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 15. 5. 2006, 20:16:30 delete
e-mail:
 
Docela se mi podařilo za posledních několik dnů zkompletovat některé své poznámky, takže nejpomalejší je to přepisování, hlavně z toho musím dělat šablony, abych to mohl kdykoliv vygenerovat s případnými změnami. V případě Might and Magic IX jsem pak našel své staré CD a nevidím důvod, proč to vlastně neuveřejnit i na svém webu. Některé věci se nakonec neobjevily ani na webech ze spolupráce, takže se to alespoň objeví zde. Nejhorší je, že dost textů jsem tehdy psal ve Wordu. Druhá věc, která mě zpomaluje je grafika, mam9 má jenom 48 kouzel, což teprve až dorazím k mm6-8?
Jméno: Gas-Gano 14. 5. 2006, 09:29:35 delete
e-mail:
 
Koukám, že se to tu už rozjíždí . To je dobře.
Jméno: Elemir 29. 3. 2006, 12:51:59 delete
e-mail:
 
Já už jsem taky polevil, návod na mm8 jsem rozpracoval, ale už jsem se zase zasekl. Už jsem u toho seděl příliš dlouho. Na netu teď k zastižení moc nejsem, musím šetřit daty, ale o víkendu bych měl nějaký ten upload z toho ještě dostat.
Jméno: Gas-Gano 28. 3. 2006, 09:49:47 delete
e-mail:
 
Momentálně mi nejde net, tak píšu sem. Právě jsem dohrál do konce i World of Xeen a minulou sobotu jsem se dokopal konečeně zčít pracovat opět na návodu. Ale nemohu předvídat, jak dlouho to bude trvat.
Jméno: Elemir 8. 3. 2006, 19:38:19 delete
e-mail:
 
Myslíš CMM? Tak to se mi taky nepodařilo, už jen kvůli sérii MaM mam dualboot s windows 98.
Jméno: 8. 3. 2006, 17:41:58 delete
e-mail:
 
hmm, nejste někdo schopen to spustit pod XPprof?
Jméno: Vlasatec 5. 3. 2006, 19:52:42 delete
e-mail:
 
Diky! Tak snad to klapne
Jméno: Elemir 5. 3. 2006, 15:32:35 delete
e-mail:
 
Bohužel CMM už se dneska schání velmi těžko, jeden čas to bylo možno koupit v levných knihách, kde byl příslušný LEVEL. Občas se to objevilo i na herních bazarech, jeden z dobrých se nalézá na této adrese http://www.game2k.cz . MM9 též zatím jen na bazarech, ale podle nových informací bude součástí jedné krabicové verze Heroes of Might and Magic V.

Edit: na www.bonusweb.cz je inzerát na prodej CMM, viz http://bazar.bonusweb.cz/select.php?k=20&r=0&a- mp;t=0&search=crusaders
Jméno: Vlasatec 4. 3. 2006, 19:58:44 delete
e-mail:
 
Nemáte někdo ponětí, kde by se CoMaM dalo sehnat? Já to dohrál asi tak před třemi lety, ale potom se mi nějak zlomilo cédéčko. A nevěděli byste, třeba o MM9? Já mám origoš, ale v playdisku asi půlmilimetrovou rejhu... (od té doby toho kamaráda od srdce nenávidím)
Jméno: Elemir 1. 3. 2006, 22:40:05 delete
e-mail:
 
Abych nezapoměl, návod na CMM je ve finální verzi, maximálně se ješttě objeví změny v hypertextech (větší provázání) a faktické úpravy. Návod je však již od verze 1.1 plně použitelný.
Jméno: Elemir 27. 2. 2006, 20:24:54 delete
e-mail:
 
Díky za pochvalu. Prozatím z článků stále pracuju na tutorialu k MySQL, pak teprve začnu i s php, ale přednější je nyní dodělat finální verzi návodu na CMM a zkompletovat veškeré komponenty návodu na MMIX, takže tak rychlé to nebude.
Jméno: Maniac 27. 2. 2006, 18:54:29 delete
e-mail:
 
No, je to tu velmi dobré... doufám že se něco přiučím ohledně PHP a MySQL protože bych chtěl jednou udělat vlastní on-line hru.. No nic, nebudu zde zbytečně tlachat, je to tu fakt good.
Jméno: Elemir 25. 2. 2006, 18:08:12 delete
e-mail:
 
A návod je v beta-verzi.
Jméno: Elemir 18. 2. 2006, 20:40:36 delete
e-mail:
 
Alfa verze návodu je na světě, neni po korektuře a neni ještě finální, zatím mě jen zajímalo, jak bude vypadat tady.
Jméno: Elemir 15. 2. 2006, 22:22:41 delete
e-mail:
 
Takže jsem se dostal opět o kousek dále a uveřejnil jsem recenzi na Crusaders of Might and Magic, v nejbližší době by tu měl ještě přibýt návod na tuto hru a pak mě čeká dlouho očekávaná změna vzhledu stránek, aby to nepůsobilo tolik chaoticky.
Jméno: Elemir 24. 12. 2005, 17:47:36 delete
e-mail:
 
Přeju všem štastné a veselé prožití Vánočních svátků.
Jméno: Andrew Werticall 21. 12. 2005, 12:41:08 delete
e-mail:
 
Kdyžu si mluvil o tom Sandrovi, ono je celej datadisk SOD docela klišéděj je dobrej ale absolutně ho nelze nikam zařadit - protože si odporuje s MaM 6 Tam se Kreegani objevily 10 let po konci Nast. válek kdežto SoD začalo už rok po N.V. jakpak nám sympatickým hlasem sděluje (Gem v intru její kamaně)Ale konečná mise SoD už jsou vlstně Sandrovi aktiviy na přípravu RoE otrávení krále Gryphonhearta, plánování invaze s Nghodnem a Kreegany - to jako že celá aféra SoD trvala 10 let? Na začátku MaM se v dopise od Zenoxaf píše že jimi nasazený agent se postaral o msrt krále Gryphonhearta - a žeby Sadnro dělal pro Kreegany, když ve své kampani je musel přesvědčovat o učasti na invazi :-/
Já vím moc se v tom barbám ale baví mě hledat nedostatky v příběhu Heroes/MaM a ohle přímo bije do očí :-D
Jméno: Elemir 20. 12. 2005, 23:25:15 delete
e-mail:
 
Jěště jsem tak při surfování netem narazil na pár zajímavých stánek, které mi připoměly, že 3DO měla ještě jeden počin a ten se jmenoval Heroes Chronicles. V mnoha ohledech na to vyšly nechvalné recenze a tuším, že poprvé jsem se o tom tehdy dozvěděl z LEVELu. Jedná se o herní sérii, která přímo vychází z jádra Heroes of Might and Magic III, ale má upravená pravidla a byla určena spíše začínajícím hráčům. Všehovšudy nakonec vyšlo 8 dílů (6 na CD a 2 bonusové na internetu) viz recenze na bonuswebu http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/h/heroeschron.- html . Mimo to NWC tvořilo i hry pro konzole třebas takový Warriors of Might and Magic pro PS2 a pravděpodobně pro konzole vyšla i nějaká ta další hra od NWC. Ještě mě tak napadá, že tu často kombinuju zkratky NWC a 3DO, tak jen pro úplnost - výrobcem her bylo NWC a jejich distributorem bylo 3DO.
Jméno: Elemir 20. 12. 2005, 14:54:34 delete
e-mail:
 
To asi ne, v Crusaderech lze ten příběh považovat jen za jakousi epizodku srovnatelnou dejme tomu s příběhem jedné mapy v Heroesech. Nemůžu totiž Necrose nikam zařadit a podobně jsem na tom z celou oblastí Coranthie. Zápletka je tedy poměrně jednoduchá a ve hře se objevíš v podstatě až kousek před finishem příběhu, takže další rozvinutí příběhu na tomto základě by nebylo asi příliš ideální. Možná by se naopak dalo vrátit zpět a vysvětlit počátek hrozby Necrose a svázat to např. se Sandrem (bohužel jsem všeho všudy hrál jen kampaň Restoration of Erathia, takže raději se v tom nebudu pitvat). 3DO si v Crusaderech spíše chtělo vyzkoušet reakci na 3D akci ze světa MaM, hra totiž působí jako nedodělek, ale to si nechám až k tomu slibovanému článku, do kterého se dnes hodlám pustit, dokud to mám v paměti. Requiem je zase posunut do paralelní světa a jedná se o 3D akci poměrně futuristického ražení - anděl s raketometem v ruce je zářný příklad . Pokud si najdu čas, tak se zkusím vrátit i k Requiemu, příběhem je totiž někde jinde, ale svými prvky patří do světa MaM a plně využívá jeho možností. Má nakonec také jedno velké prvenství, které mu asi nelze nijak upříst, je vzorem všech akcí s prvky RPG, tehdy to totiž bylo něco nového a spíše se zkoušelo, zda-li to hráče vůbec dokáže chytnout (o to více se Crusadeři ukazují jako prvotní pokus, ale nedodělek). Legends of Might and Magic podle mě příběh nemají vůbec, je to opravdu jen multiplayerová záležitost, takže jestli znáš Runu a její multiplayer tak něco takového. Dle mého názoru se 3DO snažilo udržet 3 roviny her - RPG, strategii a 3D akci (v jejich podání 3D akci s prvky RPG) - z toho pro strategii bylo vhodné využít příběh z RPG Might and Magic, ale 3D akce měla představovat vlastní svět. 3DO se myslím jen chtělo pokusit uzmout svůj koláč na poli 3D akcí, ale nemělo zatím za sebou žádný pořádný počin, tak jen náhodně jakoby využili existující zápletky z Might and Magic a pokusili se vyzkoušet reakci hráčů. Holt peníze jsou vždy až na prvním místě .
Jméno: Enid an Glenna 20. 12. 2005, 09:25:38 delete
e-mail:
 
Elelmir: Takže je možný že by tyhle hry dávali možnost rozvinout příběh světa MaM?
Než ho ovšem ti magoři Kilgor a Gelu rozsekali na kusy :(