To asi ne, v Crusaderech lze ten příběh považovat jen za jakousi epizodku srovnatelnou dejme tomu s příběhem jedné mapy v Heroesech. Nemůžu totiž Necrose nikam zařadit a podobně jsem na tom z celou oblastí Coranthie. Zápletka je tedy poměrně jednoduchá a ve hře se objevíš v podstatě až kousek před finishem příběhu, takže další rozvinutí příběhu na tomto základě by nebylo asi příliš ideální. Možná by se naopak dalo vrátit zpět a vysvětlit počátek hrozby Necrose a svázat to např. se Sandrem (bohužel jsem všeho všudy hrál jen kampaň Restoration of Erathia, takže raději se v tom nebudu pitvat). 3DO si v Crusaderech spíše chtělo vyzkoušet reakci na 3D akci ze světa MaM, hra totiž působí jako nedodělek, ale to si nechám až k tomu slibovanému článku, do kterého se dnes hodlám pustit, dokud to mám v paměti. Requiem je zase posunut do paralelní světa a jedná se o 3D akci poměrně futuristického ražení - anděl s raketometem v ruce je zářný příklad . Pokud si najdu čas, tak se zkusím vrátit i k Requiemu, příběhem je totiž někde jinde, ale svými prvky patří do světa MaM a plně využívá jeho možností. Má nakonec také jedno velké prvenství, které mu asi nelze nijak upříst, je vzorem všech akcí s prvky RPG, tehdy to totiž bylo něco nového a spíše se zkoušelo, zda-li to hráče vůbec dokáže chytnout (o to více se Crusadeři ukazují jako prvotní pokus, ale nedodělek). Legends of Might and Magic podle mě příběh nemají vůbec, je to opravdu jen multiplayerová záležitost, takže jestli znáš Runu a její multiplayer tak něco takového. Dle mého názoru se 3DO snažilo udržet 3 roviny her - RPG, strategii a 3D akci (v jejich podání 3D akci s prvky RPG) - z toho pro strategii bylo vhodné využít příběh z RPG Might and Magic, ale 3D akce měla představovat vlastní svět. 3DO se myslím jen chtělo pokusit uzmout svůj koláč na poli 3D akcí, ale nemělo zatím za sebou žádný pořádný počin, tak jen náhodně jakoby využili existující zápletky z Might and Magic a pokusili se vyzkoušet reakci hráčů. Holt peníze jsou vždy až na prvním místě . |