Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 18. 7. 2007, 14:35:34 delete
e-mail:
 
Ten patch k sedmičce tu ke stažení mám, ale s tou češtinou ti nepomůžu. Devátý díl u nás vyšel lokalizovaný, takže čeština se nikdy samostatně nevydala.

4Johnny: Asi je to o štěstí, v první části Eofolských jeskyní (hned na počátku) se mi neviditelnost udržet nepodařilo, zřejmě jsem nebyl dostatečně rychlý, takže Behemonti se mi stihli rozlézt moc do stran, ale pak už to šlo.
Jméno: Gottzila 18. 7. 2007, 14:03:03 delete
e-mail:
 
Omlovám se za poslední text asi jsm slepej
Jméno: Gottzila 18. 7. 2007, 13:46:35 delete
e-mail:
 
Elemire mám na tebe prozbu. Můžeš mi prosimtě sehnat češtinu do might and magic IX koupil jsem si originálku v angličtině a kdybys byl tak hodnej a podíval se po nějakým patchi na mamVII aby šel pod XPčkama. Moc prosím prstíkem hrabu
Jméno: Johnny 17. 7. 2007, 18:41:02 delete
e-mail:
 
Vzhledem k MM7 (prakticky ke konci) je s blastrem na velmistrovské úrovni lepší útočit bez kolového módu a jen držet A (resp. útok)
A do Eofolu jsem se dostal přes jeskyně s neviditelností a jen třikrát jsem narazil
Dík tobě Elemire jsem MM7 dohrál za tři dny bez nějakých cheatů
Jméno: Gottzila 17. 7. 2007, 12:10:11 delete
e-mail:
 
Elemire tohle jsou ty nejlepší stránky co jsem viděl je to tady supr jsem tu přisosanej 24 hodin v kuse už druhej tejden a pořád je co číst Jen tak dál. SI BOREC!!
Jméno: Elemir 16. 7. 2007, 22:36:12 delete
e-mail:
 
Obecně slouží Aréna k vydělávání peněz, ale v sedmém díle je spojena i s úkolem povýšení rytířů v cestě světla. Ve dveřích narazíš na správce Arény, kterému sdělíš v jaké kategorii chceš soutěžit a on ti Arénu naplní vybranými monstry dle obtížnosti.
Jméno: Soowa 16. 7. 2007, 19:49:00 delete
e-mail:
 
Ještě jeden dotaz: K čemu slouží Aréna? Respektive vím, k čemu by měla sloužit, ale když tam vycestuji, objevím se u dveří na schodech a celá aréna je prázdná, jenom se v ní zvíhají a zase klesají nějaké plošinky. Co dál?
Jméno: Elemir 15. 7. 2007, 21:52:51 delete
e-mail:
 
Dá se koupit a najdeš ho i v některých dungeonech.
Jméno: Soowa 15. 7. 2007, 20:48:14 delete
e-mail:
 
Díky za odpověď. Dá se ten elixír mládí někde normálně koupit, nebo bez druida v partě skončím s bandou gerontů? :-)
Jméno: Elemir 15. 7. 2007, 20:34:59 delete
e-mail:
 
Umístění cechů jsem popsal v tabulce na konci návodu, tak se tam můžeš kdyžtak podívat. Mistrovský cech magie vzduchu je v Tulareanském lese, popř. mistrovská kouzla najdeš i ve velmistrovském cechu v Oblačném městě.
Jméno: @ 15. 7. 2007, 20:16:54 delete
e-mail:
 
Chtěl jsem se zeptat. Bloudim po celí mapě protože nemůžu najít místo kde bych koupil mistrovský kouzla (neviditelnost...). Tak jestli někdo náhodou nevíte. díky.
Jméno: Elemir 15. 7. 2007, 19:13:05 delete
e-mail:
 
Ahoj, ano Mohylové údolí se respawnuje rychleji - tedy vždy po půl roce. Stejně tak Eofol a Evenmorské ostrovy.

Věk má na vlastnosti postav vliv. Před delší dobou jsem si k tomuto připravoval tabulku, ale ještě jsem se nedostal k dokončení. Napíšu sem, co jsem zatím stačil zjistil:

Po dosažení věku 50 ti klesne síla a odolnost, naopak se zvýší inteligence a osobnost (postava získá bonus). O kolik se vlastnosti sníží nebo zvýší je odvislé od počáteční hodnoty vlastnosti; obecně se dá řící, že u síly a odolnosti je to -1 až -1,5 (každá lichá desítka) za každých 5 bodů vlastnosti, u inteligence a osobnosti je to +2,5 za každých 5 bodů vlastnosti. Hodnoty se zaokrouhlují, takže např. u síly 10 to klesne na 7 a u inteligence 10 to vzroste na 15.

Při dosažení věku 100 ztratí postava bonus k inteligenci a osobnosti, krom síly a odolnosti klesne i přesnost a rychlost. Pokles je -3 body za každých 5 bodů vlastnosti. Štestí, inteligence a osobnost tedy zůstávají stejné.

Při dosažení věku 150 krom štěstí klesnou všechny ostatní vlastnosti a to tak, že z každých deseti bodů vlastnosti zůstane jeden bod. Např. pokud jsi měl původně sílu 100, zůstane ti z ní jen 100/10 tedy 10 bodů.

Týká se to samozřejmě i magického stárnutí, což je právě dost nebezpečné a samo nezmizí. Způsobují ho některá monstra, jako např. duchové apod. Dá se odstranit pomocí lektvaru velmistrovské úrovně jménem Elixír mládí.
Jméno: Soowa 15. 7. 2007, 14:43:26 delete
e-mail:
 
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to s respawnem potvor v Might&Magic VII. Na nějakých anglicky psaných stránkách jsem se dočetl, že oblasti se respawnují jednou za dva roky, proto pro mne bylo překvapením, když jsem vedl zachráněné trpaslíky do Kamenného města, že Mohylové údolí se zrespawnovalo už po půl roce, je to normální?

Druhá otázka je k věku postav. Opět jsem něco našel trpeve na aglicky psaných webech, že věk má vliv na základní vlastnosti postav (v podstatě čím jsou starší, tím jsou horší...), proto by mě zajímalo, co je to Dočasný věk (moje postavy ho mají o 6 let vyšší, než Skutečný) a jak ho snížit zpátky na skutečný?
Jméno: @ 14. 7. 2007, 15:45:11 delete
e-mail:
 
jo aha, takže až po testu. A já tam lezu po celí Erathii. Dik moc
Jméno: Elemir 14. 7. 2007, 07:47:31 delete
e-mail:
 
A v jakém díle MaM?

v 6 díle je v to gildě světla,

v 7 díle se musíš nejprve při výběru soudce spojit s čaroději z Bracady a po absolvování testu (průchod Mlžnými stěnami) se ti v cechu světla zpřístupní možnost tuto dovednost se naučit,

v 8 díle se magii světla naučíš též v cechu světla, ale může se ji naučit jen klerik,

v 9 díle se ji učíš jako každou jinou dovednost z knih vědění.
Jméno: @ 13. 7. 2007, 20:45:21 delete
e-mail:
 
Prosím potřeboval bych vědět kdo a kde mě může naučit magii světla. nikde jsem to tady nenašel.
Jméno: Elemir 25. 6. 2007, 07:30:27 delete
e-mail:
 
4Reaver: To je sice pěkné, ale série MaM je stále komerční záležitostí, takže jediný legální způsob jak hru získat je zakoupit jí.
Jméno: Reaver 23. 6. 2007, 22:58:25 delete
e-mail:
 
V drivejsim prispevku sjem radil stahnout pres torrenty... tam se vali 1-9 :)
Jméno: Elanor 23. 6. 2007, 13:34:26 delete
e-mail:
 
Díky za tip
Jméno: Elemir 22. 6. 2007, 12:32:02 delete
e-mail:
 
Ahoj, díky za pochvalu. Nedávno jsem zkoušel udělat objednávku u jednoho internetového obchodu, který nabízel možnost dovozu Might and Magic ze zahraničí, ale už se mi znovu neozvali, takže nevím jestli to byl jen omyl. V čechách jsem ho viděl ještě na jednom obchodu a to na této adrese http://www.1game.cz/pc-games-c-1.html?filter_id=60- &sort=20a. Podle všeho je to též dovezené ze zahraničí, takže to bude i s anglickým manuálem. Jinak připadá v úvahu už jen bazar.