Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 9. 9. 2007, 11:59:50 delete
e-mail:
 
To bylo ovšem také u toho downloadu napsáno. Zatím neznám nikoho, komu by mm6 na xp nešlo ;-).
Jméno: No_nick 9. 9. 2007, 10:49:47 delete
e-mail:
 
Ale k tomu problému patchu, ten patch vůbec nepotřebuješ, hra funguje i bez něj to jen v m&m7 byla chyba s těma 3D akcelerátorama :)
Jméno: Elemir 9. 9. 2007, 10:03:05 delete
e-mail:
 
Ten patch jsem stáhl z místa umístění ostatních xp patchů, proto jsem ho dal i tady mezi ně. Tímhle jsem se nezabýval (asi jsem měl ;)), ale bude to tak, vypadá to na bugfix patche 1.2. Opravim to.

K té češtině. Máš pravdu, existuje lokalizovaná verze, ale dlouhou dobu už neni v prodeji (vynechám teď ten přídavek mm9 k HoM&M 5). Namísto toho je sehnatelná anglická verze hry (řada obchodů na toto ani neupozornila) a na ní samostatná čeština neni. Účelem je tedy umožnit alespoň počeštit texty této anglické verze. Do češtiny jako takové jsem se nepustil, exportuju tu stávající. Navíc jsem to zastavil jen u těch textů, ono je to docela na hraně, ale na druhou stranu je to zatím ve fázi testování.
Jméno: Keeper 9. 9. 2007, 07:37:44 delete
e-mail:
 
Jo a ještě v Downloadu máš odkaz na neoficiální patch na MaM 6 z toho co tam píšeš tak bych pochopil že to bude fungovat stejně jako patch na MaM 7 a to že umožní hrát tuto hru pod WXP ale já sem si to stáhnul a zjistil jsem že to je neoficiální patch na Might & Magic VI v1.3 přímo se tam píše tohle:
Unofficial Patch v1.3 by Mok

Changes from official v1.2:
- Fixes from patches 1.1 and 1.2 are included.
- Small updates to Miles Sound System (4.0b to 4.0g) and Smacker (3.1n to 3.1s)
- Fixed broken doors in Shadow Guild and Kriegspire Castle.
- Fixed shield and armor recovery (Thanks to Mike Kienenberger for the fix).
- Caps Lock key will toggle running/walking
- Fixed CD Audio initialization. Music will play even if CD2 isn't in the first CD-ROM drive in your system.
- Buggy harddrive free space check removed.
- Added a few configuration options to mm6.ini file located in the games directory:

[Settings]
AlwaysRun=1
FlipOnExit=0
LoudMusic=0

> AlwaysRun enables running. If you press Shift you'll walk. Default is 1 (enabled). Always disabled before the patch.
> FlipOnExit turns your party when you exit a building. Default is 0 (disabled). Always enabled before the patch.
> LoudMusic sets the maxium volume of in-game CD Music to maximum of your normal Windows CD Audio Volume Slider. Normally the game sets it to half the volume which is too quiet for some setups. Default is 0 (disabled). Always disabled before the patch.

Takže by to mělo řešit přímo problémy oficiálního patche v 1.2 ne?
Jméno: Keeper 9. 9. 2007, 06:58:09 delete
e-mail:
 
Elemire můžu mít jenom takovou technickou otázku? Proč píšeš v novinkách že jsi se pustil do češtiny devátého dílu ságy když tento díl vychází přímo v češtině?
Jméno: Elemir 9. 9. 2007, 06:18:32 delete
e-mail:
 
Je to mapa celého kontinentu, ale tady nastává ten problém, na který se ptáš. Tohle už jsme tu zkoušeli jednou řešit. Podle mne se ten kontinent jmenuje jinak (Erathie je jen část území), ale musím vycházet z toho, co je oficiálně dostupné, proto to má i takový název. Zatím jsem nikde nenarazil na řešení - ani v Heroes o tom neni bližší zmínka.
Jméno: No_nick 8. 9. 2007, 23:13:26 delete
e-mail:
 
Jak sem na to tak koukal tak si myslím, že to je celého světa ne? když se na to pořádně podíváš zjistíš, že tam jsou všechny lokace tak tedy myslím že to je to co jsem hledal :) Ale chci se zeptat možná jsem to ze hry nepochopil, ale celý ten svět je Erathie nebo co? dyť to byl cely svět a jmenuje se to mapa Erathie? Díky za odpověd :)
Jméno: Elemir 8. 9. 2007, 21:14:37 delete
e-mail:
 
Na obsahu sedmého dílu je i odkaz na velkou mapu Erathie. Většího už nic nemám.
Jméno: No_nick 8. 9. 2007, 21:03:02 delete
e-mail:
 
Ahoj mohl bych se zeptat jestli nemáš přímo mapu celého světa mm7? Nemyslím tím pouze lokace a dungeony, ale celou mapu mm7 jako tu máš mapy z této série 1-5. Díky :)
Jméno: Keeper 5. 9. 2007, 20:24:31 delete
e-mail:
 
JohnnyC:Ty louče jsem asi nenašel kde přesně jsou? ale jestlipak jsi v Corlagonově panství oběvil tu tajnou truhlu u stropu do které se dá dostat jedině kouzlem telekineze v oválné místnosti 4 podle této mapky: http://elemirspage.wz.cz/mmvi/mmvi_obrazkym.php?obr=dungeony07
Jméno: Elemir 5. 9. 2007, 19:37:26 delete
e-mail:
 
Ano, teď se tu probíral šestý díl. Shodou okolností je tento díl vcelku bezproblémově spustitelný pod winxp (patch existuje, ale nikdy jsem ho nepotřeboval). Osobně pro tyto hry raději používám win98.
Jméno: No_nick 5. 9. 2007, 07:15:18 delete
e-mail:
 
Hele mel bych na vas dotaz? Vy mate win98 nebo hrajete to m&m6 na XP bo jak tak koukam je to mm6 ne? Diky
Jméno: JohnnyC. 4. 9. 2007, 21:53:09 delete
e-mail:
 
Keeper: Další zlato v pochodních je i v dungeonu Corlagonovo panství.

A na MM6 znám dva bugy - jeden na XXX zlata, druhý na 170 levelů. Ale s něma to není ono.
Jméno: No_nick 2. 9. 2007, 12:04:47 delete
e-mail:
 
Ahoj mas dobry web hlavne sem konecne nasel aby mi mm7 jelo na win XP :)
Jméno: Elemir 1. 9. 2007, 06:55:12 delete
e-mail:
 
Otevre se sama až po získání toho questu.
Jméno: h 31. 8. 2007, 16:04:25 delete
e-mail:
 
Cau. Nevite, jak se da dostat do pokladnice v hradu navan? Nevim, jak otevrit ten tajnej vchod :( Nemam este zadanej quest na black knighta, tak daleko nejsem. Da se otevrit nejakym tlacitkem, nebo se otevre sama, az ziskam ten quest?
Jméno: Elemir 29. 8. 2007, 18:38:00 delete
e-mail:
 
Máš pravdu. Podle datového souboru:
Zbrojíř (kupec)- neomezená oprava zbroje,
Zbrojíř (paladin)- dovednosti ve zbrani a zbroji se zvýší o 2 body,
mistr zbraní - +2 k dovednostem se zbraněmi,
mistr zbrojíř - +3 k dovednostem se zbraněmi.

Původně jsem to vypisoval z papírových poznámek a k opravě jsem se ještě nedostal. Podobných chybek se nejspíše vyskytne více.
Jméno: Keeper 29. 8. 2007, 08:02:50 delete
e-mail:
 
tak sem ještě něco našel v Najímání NPC u MaM 6 zdřejmě tady budeš mít chybu ale nevím to jistě
zbrojíř 3 body k dovednostem se zbraněmi bere 4% z nalezených zlatých
mistr zbrojíř 3 body k dovednostem se zbraněmi bere 4% z nalezených zlatých
a pak máš znovu
zbrojíř neomezená oprava bere 2% z nalezených zlatých
podle mě zbrojíř má neomezenou opravu pouze zbroje a nezdá se mě že by jinej zbrojíř přidával 3 body k dovednostem se zbraněmy stejně jako mistr zbrojíř?
Jméno: Tomáš 28. 8. 2007, 19:37:28 delete
e-mail:
 
nemáš ICQ?? že by jsi mi tam mohl poradit??
Jméno: Tomáš 28. 8. 2007, 19:37:14 delete
e-mail:
 
počkej tomu nějak nerozumím, jak jednou??