Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Viper 15. 9. 2007, 10:09:55 delete
e-mail:
 
Já sem k tomu přišel tak, že kámoš si to pučil od strejdy co má předplatný Levelu a pak to pučil i mě, no a pak už sem začal hrát i MaM VII, Heroes of Might and Magic IV a Crusaders of Might and Magic, jo a pokud vám grafika nevadí tak skuste sérii Legacy of Kain, je to série akčních her se skvělím příběhem, plným zvratů a skvělou atmosférou, nejkrásnější na tom je to že vlastně vůbec nevíte kdo je na dobré straně a kdo na zlé straně a která strana je vlastně ta dobrá a která zlá, ale na konci se ukáže že vše co jste si mysleli je úplně jinak. Je to pět her, já jsem hrál čtyři, první díl jsem nehrál, protože se strašně blbě schání, je strašně starej, snad z roku 1995, ale ty 4 další jsou vážně skvělý a užijete si tam i nějaký RPG prvky, sice se nedá zvyšovat úroveň postavy, ale vždy začínáte se slabým hradinou a na konci už vás hned tak někdo neporazí a kromě toho budete muset přemejšlet, ve všech hrách jsou vždy nějaké hádanky, takže opravdu vřele doporučuju, zkuste si pár her zahrát a uvidíte, že budete chtít vědět jak je to dál a zahrajete si i další jako já. Jo a abych nezapoměl, je to série o upírech, ale to vám snad nevadí, naopak je bezva prozměnu hrát za druhou stranu, proti lidem, obzvláště když lidé jsou i zlý, ale nakonec uvidíte jak to všechno je.
Jméno: No_nick 15. 9. 2007, 09:33:02 delete
e-mail:
 
to Viper
Mas pravdu, taky jsem zacinal na mm6, a to tak ze tento dil vysel v jednom cisle LEVLU ktery si strejda kupoval a ja videl jak to hraje tak jsem to hral taky a dost jsem se do toho zabral (byl jsem jeste maly )
Ale ted se opet k temhle hram vracim a proste nemaji chybu a grafika mi nevadi pokud to neni 8 bit tak je to v klidu
to Elemir
Aha to sem nevedel ze to vydal Ubisoft ale vim ze 3DO skoro zaniklo pokud teda ne uplne uz.Coz je skoda ale bylo by dobre kdyby se seslo par lidi co tyhle hry taky maji radi a udelali trebas neoficialni dil 10
Jméno: Viper 14. 9. 2007, 22:54:07 delete
e-mail:
 
Aha, tak to jo, budu teda zabíjet každýho koho potkám a klidně se i vracet, abych získal co nejvíc zkušeností a i co nejvyšší úroveň. Jinak máte naprostou prostou pravdu, posuzovat hry podle grafiky je blbost, u mě je grafika vždycky až na posledním místě, ne že bych si liboval ve hrách které vypadají hnusně, ale pokud je ta hra jinak dobrá, tak mě grafika nerozhodí. Co se týše Dark Mesiah of Might and Magic, tak můj názor je ten, že to nemusí být špatná hra, zatím jsem jí nehrál, ale je od Ubi Softu a ten rozdíl je vidět, když hraju hry od NWC a 3DO, tak když vidím úvodní znělku 3DO, tak pociťuju takový zvláštní pocit obdivu k těm lidem co tyhle hry vytvořili, což se u her od Ubi Softu rozhodně říct nedá a i když už je to dlouho, tak si dycky vzpomenu na svoje první kroky v Might and magic VI, jak sem se rozhodoval za co utratit své první zlaté a jak jsme se s kamarádem ve škole předháněly v tom kdo bude míst vyžší úroveň postav, to byli starý časy a Dark Mesiah of Might and Magic takový prostě nikdy nebude, ale nebylo by na škodu doplnit nějaké informace o HoMM IV, což je taky bezva hra. A stejně tak by bylo bezva dokončit tu historii světa Might and Magic, to bych si moc rád přečetl, třeba prvních pět dílů série skoro neznám a bylo by bezva dozvědět e víc.
Jméno: Elemir 14. 9. 2007, 20:28:01 delete
e-mail:
 
4No_nick: S tím je to trochu jinak. Věnuju se jen hrám ze světa MaM od NWC, kdežto Dark Mesiah už je z dílny Ubisoftu, proto zde není. Já jsem chtěl zaměřit právě jen na ty staré časy (taky se musím ohlížet na dýchavičnost mého PC ).

4Elanor: Tak o truhle pod kamenem zase pro změnu nevím nic já ... Na Havraním pobřeží existuje ještě jedna tajná skrýš ve vrbě o které jsem se domníval, že se jedná o Stanleyův poklad, ale nejspíše to tak nebude. Podle různých vzkazek na webech by měl být skutečně v Bludné pláni (někdo tvrdí, že se jedná o tu řadu truhel hlídanou gorgonami). Taky bych docela rád věděl, jestli to tak je.

4Viper: Díky. MaM je taky můj počátek hraní RPG, takže vím co máš na mysli. Jsem také rád, když se ještě dneska najde někdo, kdo se dokáže oprostit od grafiky a zajímá se spíše o hratelnost. V současné době bych to doporučil i řadě distributorů a vyvojářů. K těm Crusaderům. Tady ti přesně neodpovím, podle mě ta hranice neni omezena, ale neni jak ji dosáhnout. V podstatě je to tak, jak jsi sám napsal. Protože questů je málo, je hlavním zdrojem zkušeností zabíjení monster a těch je omezené množství (bez ohledu na obtížnost). S vyšší obtížností se jen zvýší množství nepřátel, ale ten výsledný rozdíl mezi levely postav neni nijak výrazný.
Jméno: No_nick 14. 9. 2007, 20:17:08 delete
e-mail:
 
to Viper
Mas pravdu v dnesni dobe vetsina lidi odsuzuje hry jen podle grafiky ale vetsinou to je chyba, protoze hra ma trebas peknou grafiku ale nema pribeh nebo je herne nedotazena!

to Elaron rad bych ti pomoh ale tento dil me minul a stale ho nemuzu sehnat snad ti poradi Elemir
Jméno: Elanor 14. 9. 2007, 19:58:59 delete
e-mail:
 
Ahoj, našel jsi (nebo někdo jiný) Stanleyův poklad v osmém dílu?? Já na Bludné pláni našla jen skrytou truhlu pod kamenem, ale na poklad se mi zdá, že tam toho zrovna moc není
Jméno: Viper 14. 9. 2007, 19:01:13 delete
e-mail:
 
Bezva stránky, takovejch by mělo bejt víc, taky mě napadlo že bych nějaký stránky o sérii MaM udělal, ale jestli je někdy udělám tak asi za hodně dlouho, protože na to nemam čas. Je bezva že se dneska ještě najdou lidi který hrajou starý hry a nekoukaj se na grafiku, to mi dneska nejvíc vadí, lidi nezajímá jestli ta hra má dobrý příběh, jestli se dobře hraje, ale jestli má dobrou grafiku a proto většina lidí staré hry jako je série MaM nebo série Legacy of Kain, možná někdo znáte, nehraje a přesto že se nedá říct že by byli ukončené a těžko se někdy dočkáme pokračování. Ale kdo ví třeba někdy vyjde Might and magic X. Každopádně já sérii MaM hraju strašně rád a nebýt jí, konkrétně hry Might and magic VI, tak bych ani nezačal hrát RPG, právě tato hra mě k tomuto žánru přivedla a už sem u něj zůstal. Ještě otázka, je nějak pevně stanovena hranice nejvyšší možné úrovně které lze dosáhnout v jednotlivých obtížnostech v Crusaders of Might and Magic, nebo to závisí jen na počtu zabitých nepřátel.
Jméno: No_nick 14. 9. 2007, 12:42:38 delete
e-mail:
 
Tak s temi kompci mas teda pravdu ze je to takove jednotvarne akorat k tomu enginu, osmi dil teto rady sem nehral tudiz nevim na jakem enginu je postavena.

Jeste sem se chtel zeptat jak tu mas ty dily MaM, koukal jsem ze tu mas vsechny ty orginalni, ale z tech ostatnich mas jen crusaders, ale ne treba Dark Messiah nebo jine. Tetno dil je nejnovejsi a proto si jej sem nedal aby jsi zachytil ty stare casy? Jako me to nevadi ale jen ze zvedavosti se ptam
Jméno: Elemir 14. 9. 2007, 08:16:55 delete
e-mail:
 
Myslel jsem právě to, že nelze vylézt na řadu "kopců" a když už tam jde vylézt, tak je to k ničemu, protože tam nic neni . Ve finále tedy opět chodíš jen v údolích, kam je nasměrováno veškeré dění. Krásně je to vidět ve Frostgardu. Jinak ta změna systému byla vyžádaná hráči a zjednodušení celého systému mělo zpřístupnit hru většímu okruhu hráčů - tolik oficiální vyjádření. Spíše jde o to, že v ostatních dílech už si po volbě postavy nemohl couvnout, kdežto tady máš stále na výběr si z novice udělat jak mága, tak i klerika apod. Myšlenka je to zajímavá, ale samozřejmě to značně koliduje se systémem povolání u předchozích dílů. Mě to vcelku nevadilo, ale zase je pravdou, že už od počátku jsem věděl, co za konečná povolání chci vytvořit. Hra tě ani nenutí vybírat si povolání podle tvého stylu hry, protože ji s přehledem dohraješ s každou družinou. Takto se dá uvažovat o řadě těch oficiálních vyjádření a nakonec zjistíš, že ani jedno z toho nepřineslo očekávaný efekt. Kdyby si recenzenti stále nestěžovali na zastaralost enginu, tak mohla být devítka postavena na enginu osmého dílu a nijak by ji to na kráse neubralo.
Jméno: No_nick 13. 9. 2007, 23:25:39 delete
e-mail:
 
Jak to myslis kopirovat? Ale nejlepsi na sedmicce je to proste ta jednoduchost a bezvadna hratelnost a ve vsem se jednoduse vyznas a tady v tom mi 9 vadila. I hned uz v tom vyberu postav, ze se vybiralo jen zamereni bylo podle me trochu nedotazene a moc zjednodusene! Ale co se da delat trebas udelaji 10 dil a bude stejne perfektni jako dil sedmy ovsem s novym pribehem a grafikou a samozdrejme ovladatelnosti
Jméno: Elemir 13. 9. 2007, 14:49:51 delete
e-mail:
 
Mě se taky více líbí to starší pojetí, ale holt 3DO chtěli plně 3D hru za každou cenu. Podle mě to zřejmě mělo vypadat ještě jinak, ale už nezbyl čas (např. právě to, že většinu obyvatel tvoří převážně učitelé a všichni drží podezřele nepřirozený postoj). S tím rozhraním město/oblast souhlasím, mohli to udělat podobně, jako je to v Morrowindu nebo Gothicu, kde je přestup z oblastí a měst plynulý. Opět se zde objevuje ten "kaňonový" efekt. V sedmičce družina vylezla kamkoliv, kdežto v devítce je nutné většinu terénu jen kopírovat. Chybí množství krajinných prvků apod. Bohužel to všechno dopadlo jinak a jiné devítky se už nikdy nedočkáme.
Jméno: No_nick 13. 9. 2007, 14:10:15 delete
e-mail:
 
Ale ještě k tomu 9tému dílu, myslím si že třeba jak bylo vstupování do měst jako samostatna lokace, že není moc dobré aspoň mě se to nelíbilo mě se prostě líbí jak je udělaná pěkne 7. Ta je podle mě teda nejlepší ze všech dílů. Učitelé sou v domech a proto není třeba je nahánět po ulici a cechy sjsou taky dobře vymyšlené akorát v mm9 bylo to že všude můžeš prodat vše a ten nákup takové zmatené to bylo! Toť můj názaor
Jméno: Elemir 13. 9. 2007, 10:46:33 delete
e-mail:
 
4No_nick: To bych také uvítal. Ve skutečnosti neni podstatné, jestli se na tom bude podílet bývalý tým NWC nebo někdo jiný. Fallout 3 taky například tvoří Bethesda namísto Black Isle. Podstatné je, aby z toho nebyl propadák. U devítky se objevila řada dobrých nápadů, ale managament to zazdil stejně jako u Crusaders. Holt pospíchat se nikdy nemá.

4Kryštof: Nj, to neni tak snadné. Pokud ti nic neříká pojem php, pak je to i zbytečné. Kniha je vytvořena specificky jen pro tyto stránky, takže neobsahuje žádná jednoduchá udělátka, jak ji přizpůsobit jiným požadavkům. Řada věcí je v ní nastavená natvrdo v samotném kódu. Ve FAQ najdeš formulář na vzkazy, tak mi napiš přes něj, ať se to neřeší tady.
Jméno: Kryštof alias Zombi 12. 9. 2007, 20:11:24 delete
e-mail:
 
Potřeboval bych kód na tuto návštěvní knihu,kterou bych chtěl použít na webových stánkách naší třídy.Dík Kryštof
Jméno: No_nick 12. 9. 2007, 19:10:29 delete
e-mail:
 
Ale bylo by zajmave kdyby vytvorili dil 10 ktery by uz mel prvky z nove grafiky a byl by stale tak dobre hratelny jako predchudci
Jméno: Elemir 10. 9. 2007, 15:56:18 delete
e-mail:
 
Nijak mě nepřekvapuje to malé množství hráčů. I v případě devátého dílu se stále jedná o 5 let starou hru a dnešní herní komunita se už dávno orientuje jinam. Proti hraje i fakt, že u nás starší díly nejsou řadu let v distribuci a zřídka kdy se najde firma, která je doveze ze zahraničí. Tyto stránky jsou spíše jen ohlédnutím za jednou slavnou legendou.
Jméno: No_nick 10. 9. 2007, 14:03:59 delete
e-mail:
 
Ok ja se jen zeptal :) ale zase ja neznam moc lidi co vubec hrajou m&m a pritom je to skvela hra kterou hraju jiz od 6 dilu!
Jméno: Elemir 10. 9. 2007, 14:00:09 delete
e-mail:
 
4No_nick: Takhle, výměně bannerů se nebráním, ale dal jsem si tam tu podmínku, aby ty stránky byly k tématu. Neznám příliš lidí, kteří by hráli MaM i CoD a obráceně.
Jméno: Dess 9. 9. 2007, 14:59:23 delete
e-mail:
 
Elmire mohl by jsi dat nejaky kontakt na sebe?Rád bych si popovídal s někým kdo miluje Might & Magic hraji tuto hru už řadu let a nepřestává mě bavit strašně moc tě prosím!
Jméno: No_nick 9. 9. 2007, 13:29:41 delete
e-mail:
 
Elemire můžu mít ještě jeden dotaz? Nechtěl by sis navzájem vyměnit bannery? třeba by nám to zvedlo návštěvnost oběma :)