Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Miros 25. 9. 2007, 16:03:04 delete
e-mail:
 
ja už si nevim rady !!! jsem ve stokach pod svobodnym pristavem ve hre mm6 a sem u postele se zlodejem princem už tam tak hodinu klikum na postel proklikal jsem snad všechno a furt nic !! porad mi prosim
Jméno: No_nick 25. 9. 2007, 15:22:08 delete
e-mail:
 
Ja mam take hru z Levelu samozdrejme jiz prepalenou a to si zkousel bez patche jo? a hele nemas nakou grafiku nebo na ni spatny ovladac ktery by to nerozjel?
Jméno: tomaso 25. 9. 2007, 14:17:36 delete
e-mail:
 
No_nick

Zdarec no tak sem to skusil ale vždycky když spustím tak mi to ani neskačí jenom mi to hodí hlašku ´V aplikaci might and magic došlo k problemu a je třeba ji ukončit´ Mám to z levelu nemuži to bít tím?
Jméno: No_nick 25. 9. 2007, 07:02:51 delete
e-mail:
 
to tomaso
Ahoj, hele tendle problem vubec neres, patche vubec nepotrebujes vsem tady to jede i me bez nich tak to instalni a spust a uvidis ze to jede
Jméno: tomaso 24. 9. 2007, 09:22:31 delete
e-mail:
 
ahoj lidi jak mám spustit mm6 pod xp diky py patyh co tady jsou problém nevyřeší
Jméno: Johnny 23. 9. 2007, 17:03:31 delete
e-mail:
 
Keeper: Mám dojem že jsem nějakou truhlu musel udělat jen přes telekinezi, ale to jsem dělával furt, tak těžko říct. V mm6 je taky dobrý bug, že třeba v dračí poušti - letíš a až bude pod tebou nějaká truhla - zapneš kolový mód hned klávesu "home" pro spadnutí k truhle. Vykradu ji, vyletím nahoru a vypnu kolový mód.
Už jsem to nehrál 4 roky, takže za chybičky se omlouvám.
Jméno: Mija 22. 9. 2007, 10:47:56 delete
e-mail:
 
Tyhle stránky mi při hraní opravdu HODNĚ pomohly.
Díky
Jméno: Viper 18. 9. 2007, 16:53:25 delete
e-mail:
 
Nevíte někdo jak se dá získat hudba, která hraje při hraní Crusaders of Might and Magic? Skoušel jsem to najít jak v počítači i na CD, ale nic jsem nenašel. Nevíte někdo jak to mam udělat?
Jméno: Elemir 17. 9. 2007, 07:42:53 delete
e-mail:
 
V kapitole povolání najdeš tabulky povolání vs dovednosti. Klerik ani kouzelník se Odstraňování pastí nenaučí, takže ti zbývá jen ten mnich.

4Keeper: U toho Sdíleného života je skutečně "chybka" v překladu. V originále je v popisu ten pool (zásoba) zmíněný, je to tedy podobné tomu popisu v devítce.
Jméno: No_nick 17. 9. 2007, 07:08:38 delete
e-mail:
 
2Elemir to je dobry pres torrenty se mi to moc nechce stahovat je to vetsinou zavirovane, stahnu si to jinac ale dik
4 all
Potreboval bych vedet kdyz mam sedmy dil komu mam dat odstranovani pasti kdyz mam mnicha (trpaslik), klerik (elf), kouzelnik (clovek) komu bych mel nejlepe dat tuto dovednost?
Jméno: Elemir 16. 9. 2007, 18:29:14 delete
e-mail:
 
4No_nick: http://isohunt.com , na pojem Might and Magic se toho objeví dost i osmý díl.

4Keeper: Proč se to tam píše tak to nevim, v originále jsem se na to nedíval. Jedno to neni, určuje to, kolik bodů se "uvolní" k redistribuci. Mistr jich tedy dokáže uvolnit více. Obecně se říká, že toto kouzlo má smysl jen tehdy, pokud máš v partě postavu s vysokým počtem životů, např. rytíře, aby to mělo nějaký zřetelný efekt. Moc jsem to nikdy nepoužíval, takže ti k tomu více nenapíšu. Zmrtvýchvstání neni primárně pro získávání zkušeností. Tohle kouzlo ti má vyvtvořit bojeschopnou armádu a v takovém případě je lepší, aby tvoji "nově vzniklí" bojovníci vydrželi co nejdéle . V šestce je to poněkud jinak, ovšem nevim proč.
Jméno: No_nick 16. 9. 2007, 18:03:09 delete
e-mail:
 
to Elemir
v siti bit torrent sem osmy dil nenasel ale kamarad zna web kde se da najit vse tak to zkusim od nej vymamit ale jinac jsem nasel zpusob pokud by nekdo chtel mohu dat na sit 6, 7 a 9 dil volne ke stazeni
Jméno: Keeper 16. 9. 2007, 10:40:02 delete
e-mail:
 
Elemir: když je to myšleno že tak, že přerozdělí jen ty stávající body tak proč se u popisu kouzla píše
Normální Přidá 1 bod zdraví za každý bod dovednosti
Expert Přidá 2 body zdraví za každý bod dovednosti
Mistr Přidá 3 body zdraví za každý bod dovednosti ?
Pak je tedy úplně jedno jestli jste mistr nebo normální a jestli máte v dané dovednosti 10 bodů nebo jenom jeden pokaždý to kouzlo bude fungovat stejně jo a když už jsme u těch kouzel přišli jste někdo na to k čemu je dobré kouzlo Zmrtvýchvstání k čemu je mě že na mistrovi v černé magii dostane příšera nejvíc bodů zdraví podle mě je lepší když dostane co nejmín aby se dala snadněji znovu zabít a získaly by se tak zkušenosti nejrychleji.
Jméno: Elemir 16. 9. 2007, 10:23:08 delete
e-mail:
 
4Keeper: Ono je to myšleno právě tak, že přerozdělí jen ty stávající body. Tedy odpovídá to tomu popisu vlastností kouzla. Bug to tedy neni, jen to z toho překladu neni přímo jasné. V popisu Sdíleného života u devátého dílu už to je popsané lépe. Tam se hovoří o uvolnění bodů.

Když už se tu tak hovoří o tom osmém díle, mě stála originálka něco okolo 560 Kč a sedmička se prodávala za asi 590 Kč (rok 2001). To jsem ještě netušil, že ji Game4u rok poté vydá ve své edici. Ale proč o tom hovořím. Když se před rokem v nabídce Xzone tyto hry objevily dovezené ze zahraničí, jejich cena i na dnešní dobu přesahovala 700 Kč, což je poněkud nešťastné, protože za tuto cenu si to řada lidí zcela logicky odmítne koupit a tím pádem obchod ztratí zájem tyto hry nadále dovážet.

Bohužel kromě bazarů dnes starší díly neseženete. Krom devátého dílu, který je přibalený u HoMaM 5. Mohu vám tedy poradit jedině síť bittorent, kde je možné stáhnout i platinovou edici. Sice nejsem zrovna přívržencem podobných věcí, ale tady už jiná rada není. Game2k mi sice slibovali možnost platinovku sehnat za pěkných 1400 Kč, ale zůstalo jen u nabídky, další komunikace se nekonala. Možná, že kdyby se nás našlo více, pak by i jejich ochota stoupla. Možná se mi ještě podaří najít jiný obchod, který by tuto možnost byl ochoten zvážit.
Jméno: Keeper 16. 9. 2007, 07:51:48 delete
e-mail:
 
Akorát jsem ještě objevil jeden Bug ve hře a to konkrétně u kouzla sdílený život přímo se ve hře píše
Normální Přidá 1 bod zdraví za každý bod dovednosti
Expert Přidá 2 body zdraví za každý bod dovednosti
Mistr Přidá 3 body zdraví za každý bod dovednosti
To by znamenalo že při mistrovské úrovni na desítce by mělo být toto kouzlo výhodnější než mocná léčba ale není tomu tak kouzlo pouze přerozdělí současné body zdravý ale žádný bod zdravý k nim nepřidá
Jméno: Keeper 16. 9. 2007, 06:50:42 delete
e-mail:
 
To sem ani netušil že se mě tady doma válí takovej skvost originálka Might and Magic VIII Day of the Destroyer kdysi jsem ho koupil za 400,- a teď je to tak vzácný že bych věřil tomu že by to někdo ode mě klidně za ty 400 stovky koupil
Jméno: Viper 15. 9. 2007, 21:17:02 delete
e-mail:
 
No určitě to nikde nekoupíš, to můžeš vyloučit, takže to někde stáhni, od někoho si to vypal, nebo to můžeš zkusit někde v bazaru, ale asi to nebudet snadné, sám to totiž nemám a neznám nikoho kdo by to měl, stahovat to taky asi nepude dobře, protože starší věci se blbě hledaj. Skus se zeptat tady jestli by ti to někdo třeba nevypálil a neposlal. Já jsem to zatím ani nescháněl, protože to je stejně horší než předchozí díli, MaM VI je nejlepší, MaM VII je taky dobrý, přidává některý nový možnosti, ale už to prostě neni v Enrothu, takže to je o trošku horší a MaM VIII, sice něco přidává, ale zase něco odstraňuje, ale určitě si to časem taky seženu.
Jméno: No_nick 15. 9. 2007, 20:04:43 delete
e-mail:
 
Nevi nekdo jak bych mohl sehnat osmy dil? ja mam jen sesty sedmy a devaty :( ten osmy mi do moji zbirky schazi ale skoda ze se to neda jen tak stahnout i kdyz pres nejakou uschovnu E disk nebo tak by to slo
Jméno: Viper 15. 9. 2007, 19:46:40 delete
e-mail:
 
Jo, je to tak 3DO už zaniklo a NWC taky, což je škoda, ale třeba se zase dají dohromady a udělají nějakou novou hru, sice je to nepravděpodobné, ale kdyby jo, tak bych si jí rozhodně koupil, i když by to nebylo Might and Magic, protože na to má práva Ubi Soft. Což vo to, akční pojetí jako je třeba v Crusaders of Might and Magic spojené s klasickým RPG systémem z ostatních dílů MaM by bylo bezva, ale Ubi Soft by to určitě zjednodušil a zrušil všechno na co jsme byli zvyklí, jak je vidět v Dark Mesiah of Might and Magic, rozhodně se nedá říct že by to bylo RPG. Přidat něco o HoMM IV by bylo fakt bezva, už se těšim.
Jméno: Elemir 15. 9. 2007, 17:32:49 delete
e-mail:
 
3DO už dávno zanikla a tým NWC se rozpadl. Veškerá práva na Might and Magic nyní vlastní Ubisoft, ale krom pokračování Heroes a Messiaha zatím nic jiného neudělal. Z dílen Ubisoftu už kdysi vyšlo zvláštní akční RPG Requiem, které si u nich nechalo 3DO vytvořit. Mám jen obavy, že u toho akčního pojetí nakonec i zůstanou a na typické RPG budeme moci zapomenout. Ovšem taková je dnes už doba.

Ke starším dílům Might and Magic se nejspíše už vracet nebudu. Jen obsah těchto stránek mi zabral dost času a ten bych teď rád věnoval zase něčemu jinému. Zpracování kampaní ke čtvrtému dílu Heroes (stejně jako ostatních dílů) bych snad mohl dokončit ještě do konce tohoto roku.