Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 27. 4. 2008, 12:25:03 delete
e-mail:
 
Díky. Nejprve k tomu golemovi. Pokud sestavíš golema s vadnou hlavou, jediný rozdíl bude v tom, že poté, co ho umístíš do hradu, tak tě golem napadne a budeš ho muset zabít. Přijdeš tak o potencionálního strážce hradu.

K tomu Tolbertimu moc podrobný nebudu, protože osobně právě nehraju za družiny, ve kterých by klerik chyběl, takže to standardně řeším Ochranou proti magii. Tolberti je imunní na magii světla, takže nelze využít ochromení, ale možná by pomohlo vykouzlit světelného elementála/elementály ze svitku, který by Tolbertiho zaměstnal, zatímco na něj budeš útočit. Na družinu pak krom ochran zkus i zrychlení. O stránku dále se psalo o nemagických družinách a jak tam psal Johnny, jemu se ho podařilo zaseknout o sloupy, ale moc bych na to nespoléhal, je to spíše o štěstí.
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 11:46:22 delete
e-mail:
 
Ještě malý dodatek:
všichni hrdinové sou maximálně povýšeni a jsou na 52. levelu, schopnosti jsou vše na nejlepší úroveň co jde...

---
eště taková maličkost: zajímalo by mě, co se stane, když golema složim s tou "vadnou" hlavou, vím o tom že jsem měl dvě, v inventáři sem si pak zkusmo nechal tu špatnou a golem se složil a ukol byl hotov, ale nenapadlo mě zajít do hradu se podívat, ptž sem to hned loadnul a složil toho správnýho. Má to nějaký vliv na něco?
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 10:58:55 delete
e-mail:
 
Čau, tohle sou ty nejlepší stránky o týhle RPG co sem kdy viděl. Ale proč sem píšu: nedaří se mi dohrát MaM VII (7), udělal jsem všechny možný úkoly až do zabití Tolbertiho (hraju za světlo), kterýho prstě nemůžu dát. Moje družina je hraničář, zloděj, mnich, mnich (mnichové maj přes 900 životů). Zakouzlim na sebe všechny kouzla co mam i ochranu ale pokaždý se mi stane, že mě zahubí, už sem ho dal i do "červenýho" ale pokaždý mi zahubil. Je na to nákej fígl? Snad už to taky někdo hrál bez klerika a kouzelníka, nebo ne?

Jinak k mm7 sem se vrátil asi po 4 letech, dříve sem hrál s default družinou ale nedohrál sem (jen do Eofolu a ty pistolky blaster mě tehdá nějak naštvaly, jako kdyby to tam nepatřilo). Sleduju tyhle stránky už asi dva měsíce a tak nák vždy kouknu na návody, jestli sem o něco nepřišel. Navíc mám rozehrané ještě mm8 ale kámoš mi znova pučil sedmičky tak sem šel na ně

Sorry jestli píšu moc chaoticky ale nedalo mi to.

Franta, Plzeň
Jméno: Elemir 26. 4. 2008, 20:57:54 delete
e-mail:
 
Ahoj, zabít ho lze, ale neni to tak jednoduché. Pokud máš v družině alespoň jednoho mága a klerika, pak máš velkou šanci na úspěch. Mágovi musíš vytrénovat magii živlů co nejvíce (+ co nejvíce bodů) a nastavit si jako rychlé kouzlo Otrávený oblak. U klerika si pak připrav kouzlo Božský zásah. Než na draka zaútočíš, sešli na družinu Živelnou ochranu a na draka Prokletí (možná by stálo za úvahu použít i Živelný štít, ale nejsem si jist jeho účinností zrovna na draka). Obě tato kouzla budeš muset průběžně obnovovat. Díky Prokletí a Živelné ochraně budeš docela dobře chráněn před jeho útokem, ale i tak to na jeden zátah asi nezvládneš. Na draka používej mágovo Otrávený oblak a udržuj si od draka dostatečný odstup (neútoč z blízka). Jakmile ti bude docházet u mága mana, je nejlepší použít klerický Božský zásah, díky bugu ho můžeš používat bez omezení. Při troše štěstí ti bude stačit jen jeden Božský zásah, ale počítej spíše s více koly. Tady bych řekl, že skupinka se dvěma mágy to má o dost jednodušší. Hodně štěstí.
Jméno: raven 26. 4. 2008, 20:29:35 delete
e-mail:
 
ahoj.. chci se zeptat jak je to v MM9 s tim drakem?? jde ho vubec zabit?? ma splneny vsechny ukoly tak sem se tam vydal a asi po pul hodine boje sem to vzdal protoze se drak porad nechystal umrit... neni tu nejaky figl nebo tak neco??
Jméno: Elemir 26. 4. 2008, 19:03:43 delete
e-mail:
 
Musíš splnit všechny alianční úkoly (jsou 4, od každého z poradců jeden) a pak teprve dostaneš od příslušného vůdce dva finální úkoly. První je porážka Xenofexe a pak onen úkol s přetlakovačem, kde budeš potřebovat skafandry - samotné skafandry se objeví v truhlách před trůnní místností.
Jméno: Paja 26. 4. 2008, 18:42:00 delete
e-mail:
 
A taky by mne zajímalo, kdy se tam objeví? myslím, že už jsem splnila všechny úkoly, kromě tohodle..
Jméno: Paja 26. 4. 2008, 18:30:17 delete
e-mail:
 
Chtěla bych se zeptat, kde mám sehnat ty skafandry v M&M 7 ??
Jméno: Elemir 26. 4. 2008, 08:38:09 delete
e-mail:
 
Tak to si o nic více podrobnější nebyl, opět si nenapsal co přesně ti na tom nešlo, resp. co to hlásilo. První věc, ta čeština neni ode mě, ale jedná se o oficiální češtinu někoho jiného. Druhá věc, už před tím jsem ti radil nastavit pro patch a soubor češtiny mód kompatibility s windows xp a pak je teprve zkusit spouštět. Třetí věc, co přesně si udělal s tím zipem, co sis ode mě stáhl? Oběma soubory toho zipu stačí jen nahradit příslušné soubory v adresáři DATA a čeština je plně funkční, nevidím tedy důvod, proč by ti to nefungovalo.
Jméno: SCaT.E 26. 4. 2008, 07:41:31 delete
e-mail:
 
Ahoj to jsem zase já.To cos mi radil mi nešlo.Fakt ne.Tak já ti to teda napšu podrobnějc.
Mám windows vistu a nainstalovanej ight and magic VI.Nejde miale nainstalovat čeština,kterou mám od tebe,ani patch ani ten zip,kterej mě posílals.Takže hru mám,ale bez češtiny.To je všechno.Pls poraď vš jak ještě dál? Dík předem
Jméno: Elemir 23. 4. 2008, 15:51:09 delete
e-mail:
 
To ovládání vychází z uspořádání zbraní v inventáři, resp. takhle se to chovalo u mě. Každopádně si vystačíš jen s jednou dobrou zbraní. Možnost výběru je v podstatě výhodná jen v počátku hry, kdy se výrazněji uplatňuje efekt "citlivosti" potvor na typ zbraně, např. kostlivci se snadněji likvidují tupými zbraněmi než meči. Nicméně už v počátku hry máš možnost získat válečné kladivo (War hammer), které je dobrým univerzálem, nepočítám-li Thunderous hammer z první návštěvy katakomb (jak jsme se však s Keeperem shodli, na obtížnosti Crusader tam to kladivo neni, takže v takovém případě s ním nelze počítat). S válečným kladivem si vystačíš dost dlouho a brzy nalezneš i silnější meče, takže budeš mít na výběr. Nadbytečné věci raději prodávej, peníze se ti budou hodit více.

Ohledně těch zákysů, tak ty nejsou ve hře prakticky žádné, tedy nic nelze udělat tak, aby ti to zněmožnilo hru dohrát. Sice je možné, že by se mohl objevit nějaký ten bug, ale to ty neovlivníš. Crusaders jsou dost lineární a při plnění úkolů nemáš zas tak velkou volnost. Jednu dobrou radu však mám, často ukládej a vytvoř si více pozic pro uložení. Obzvláště v katakombách je to nutnost.
Jméno: KILLER 23. 4. 2008, 13:24:39 delete
e-mail:
 
Oprava: Proč mám mít na 4 klávésách 4 zbraně, když mi stačí jenom jedna?

+ Je v této hře nějaká situace, kterou když udělám špatně (návod nečtu), tak nebudu moci hru dohrát?
Jméno: KILLER 22. 4. 2008, 23:32:01 delete
e-mail:
 
Nazdar, začal jsem poprvé hrát CoMaM a potřeboval bych poradit. Má nějakou cenu nosit všechny 4 typy zbraní? Nebo si nechat jednu nejlepší, zbytek prodat a šetřit místo v inventáři?
A také se mi nepodařilo zprovoznit hudbu (mám XP patch). Je to patchem?
Jméno: KILLER 22. 4. 2008, 17:17:35 delete
e-mail:
 
Díky moc. Až se k této hře vrátím, určitě to zkusím.
Jméno: Elemir 22. 4. 2008, 16:44:46 delete
e-mail:
 
Ohledně té hory (sopky) v Nighonu. V sedmém díle se dá bezproblémově šplhat, tedy jinými slovy, na tu horu lze vystoupit běžnou chůzí (nejrychleji se postupuje s družinou otočenou zády k hoře). Navrcholu je několik alchymistických přísad a uvnitř vulkánu je kráter, na jehož dně je roztavená láva.

4Palo: podívej se na stránky www.cdprojekt.cz do sekce podpory.
Jméno: KILLER 22. 4. 2008, 15:00:31 delete
e-mail:
 
V MM7 v Nighonu je za hospodou a cechem ohně jedna vysoká hora (asi sopka), na kterou se mi nikdy nepodařilo dostat, podařilo se to někomu? Létání mě nedostane dost vysoko, a když pak začnu sesílat kouzlo Skok, tak než se můj kouzelník dostane znovu na řadu, tak buď sklouznu zpátky nebo začnu přímo padat a napíše se mi hláška: "Za letu není možné použít kouzlo Skok." Podle Čarodějova oka by tam mělo něco být (asi nic moc), ale vyřešil bych tak svou poslední otázku ohledně sedmičky. Můžete mi někdo poradit?
Jméno: palo 22. 4. 2008, 12:56:55 delete
e-mail:
 
Mohol by mi niekto poradiť ako rozchodiť MMIX po OS Windows Vista?
Jméno: Elemir 22. 4. 2008, 12:18:18 delete
e-mail:
 
Neni zač .
Jméno: SCaT.E 21. 4. 2008, 19:46:46 delete
e-mail:
 
Tak dík za radu.kdyžtak napíšu.Dík,hezký stránky.
Jméno: Elemir 21. 4. 2008, 16:53:09 delete
e-mail:
 
Nj., ale pořád si nenapsal co přesně nejde, resp. podrobnější popis problému. Takže, zkus si z adresy http://www.svetmightandmagic.cz/000/export.zip ... stáhnout soubor export.zip (41 MB), někde na disku si ho rozbal a oba soubory nakopíruj do adresáře DATA u hry (přepiš s nimi ty původní). Každopádně je to pro verzi 1.1, takže u jiných verzí hry to může vést k chybám.