Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 2. 5. 2008, 07:59:47 delete
e-mail:
 
K těm CoMaM ... na nejlehčí obtížnosti to jde prakticky i bez dokupování lektvarů, ale s dalšími obtížnostmi už je to pak zajímavější (návod vychází z úrovně Knight a Crusader) a dosti záleží na tom, jak dobře postavu ovládáš.

MM9 mě v tom porovnání taky napadl, protože tam mi ve finále rozdíl činil cca 115 level pro kouzelníka a 85 pro ostatní povolání. Proto mě to tak zarazilo. Přitom princip výpočtu bonusů je v obou dílech podobný. Když pak vemu i zbývající, tak u šestého dílu to nemá smysl uvažovat, protože tam se můžou na maximum dostat všichni a u osmého dílu je to otázka liche a wyrma, přičemž u liche je to právě jen kvůli kompenzaci, protože v počátku hry dost často v boji nevydrží (u skupiny s wyrmy už si ten výsledek nějak nevybavuju).

Možná by se to nakonec dalo shrnout trochu jinak. Vzdělávání má krom uvedené kompenzace i smysl v rychlejším levelování v počátku hry, tedy umožní dané popstavě rychlejší trénink dovedností.

Vytrvám, stránky jako takové budou existovat ještě hodně dlouho a zatím je stále co doplňovat.
Jméno: KILLER 1. 5. 2008, 18:26:09 delete
e-mail:
 
Nicméně tyto stránky chválím, protože mi už nejednou pomohly. Vytrvej

Toho získávání zkušeností ze Vzdělávání se mi taky zdá divné, když jsem v MM7 hrál za mnicha a vytrénoval jeho dovednost na VM (Do Nighonu chodím zásadně co nejdřív (Po splnění všech úkolů na 1.povýšení a ještě před zvolením cesty světla nebo temnoty)), tak se požadovaný efekt nedostavil a dokončil jsem s ním hru, vzhledem k mým ostatním postavám, o cca 2 levely výše. Opačný extrém nastal v MM9, kde můj kouzelník dostával mnohem více zkušeností než ostatní, až mi na jeho výcvik nezbyly peníze

Teď se vrhnu na MM7 se čtyřmi rytíři (lákavé, protože v mé skupině byli vždy Klerik a Kouzelník). Zatím můžu říct, že tak rychle jsem Smaragdovým ostrovem ještě nikdy neprošel.
Jméno: KILLER 1. 5. 2008, 18:09:33 delete
e-mail:
 
Tak mám KONEČNĚ za sebou CoMam. Nejvíce mě zklamala stereotypnost, slabý finálový boss (Nekros) a ani kouzla mě moc nenadchla. Necros mi činil menší potíže než třeba setkání se dvěma stínovými kostlivci se štítem. V úvodu Elemirova návodu jsem se dočetl, že budu mít problém s nedostatkem lektvarů, ale protože lektvary vypadávaly ze zabitých monster, tak jsem se nikdy nemusel vracet a dokupovat je. Časem jsem pochopil, že je lepší nosit více zbraní než jednu (kladivo na elementály a ledové obry, morning star na kostlivce a meč na zbytek (ke konci jsem přidal i nějakou červenou halapartnu)). Největší zákys u mě nastal, když jsem hledal jak se dostanu do ledovců, a také co to je "vzducholoď" tamtéž. Hru jsem dokončil na 17. úrovni (nejnižší obtížnost). Můj nejoblíbenější předmět byl štít na odrážení blesků a nejhorším zážitkem zjištění, že musím znovu "projít" skrz Katakomby.
Jméno: Elemir 1. 5. 2008, 13:27:09 delete
e-mail:
 
Eh, zrovna šťastně jsem to nenapsal, tím nedostatečným množstvím jsem měl na mysli, že v bezvědomí nedostávají zkušenosti žádné - ono to ve finále vyznělo jinak.

K tomu předchozímu příspěvku bych ještě dodal, že výrazného rozdílu v levelech lze dosáhnout krom jiného právě výrazným rozdílem v úrovni dovednosti vzdělávání, což je více vidět u klasických družin (např. rytíře vs kouzelník). Navíc sedmý díl je specifický zrovna tím, že řada užitečných věcí je umístěna až v Nighonu a tam se v krátké době vydá opravdu jen málokdo. Osobně jsem tam pospíchal jen kvůli otevření portálu městké brány a mistrovství v magii vody.

4 druidi? Řekl bych, že jakmile přežiješ počátek v Harmondale a hlavně Mohylové údolí, tak se to začne pomalu obracet a problémů budeš mít stále méně a méně. Nj, jenom to na začátku vydržet .
Jméno: Franta 1. 5. 2008, 12:36:35 delete
e-mail:
 
Ještě Jámu, tu jsem skoro celou proběhl a monstra nechal naživu..(kromě místnosti s léčivým chrámem, kde sem to vyvraždil
Jméno: Franta 1. 5. 2008, 12:22:01 delete
e-mail:
 
To Elemir:

K tomu vzdělávání, už relativně v počátku hry jsem všechny postavy najednou naučil experta vzdělávání. Problém mohl být tím, že do Nihghonu jsem dorazil až když jsem měl všechny úkoly jinde splněné (krom zabití tolbertiho a závěrečného úkolu), tam sem mnichy povýšil na mistry ve vzdělávání (již předtím hodně dluho měli 7 bodů na experta). Poté sem vyvraždil celý Nighon a Labirint, tunely. Zkušenosti jsem vrazil do vzdělávání na 10. úroveň a šel se to naučit společně s ukolem s obeliskama na Evermorn. Měl sem tedy už jen 2 úkoly: Tolberti a povýšení na Šampiona, které jsem jako jediný (snad) úkol nedokončil, protože monstra pro mě byla fakt těžká. Jinak k tomu zabíjení, zabil sem snad všechno co se kde dalo, jen v Eofolu sem si "ani neškrt" ve venkovní oblasti. Přesto si myslím, že většina hráčů navštíví Nighon až spíše ke konci hry (pokud nejedou podle návodu) a tudíž už ke konci tato schopnost na vyšší úrovni takový význam nemá.
To sem nevěděl, že pokud je např. kouzelník v bezvědomí, že získává také zkušenosti, u něho je to ale fakt.
Takže asi takhle: pokud by sem se co nejdříve vydal do Nighonu, povýšil vzděl. na mistra a poté na velmistra, určitě bych byl s mnichy mnohem dále, ale nepřijde mi to jako moc velký "bonus" ,protože investované body bych místo do vzdělávání dal jinam.

Teď mimo mísu: předevčírem sem jen tak zkoušel hrát za družinu druidů-elfů, a ani jsem si na začátku neškrt, dávali neskutečně malej damage a měli 16 životů, kdo to dohrál za 4 druidy, toho obdivuju
Jméno: Elemir 1. 5. 2008, 11:47:17 delete
e-mail:
 
4Death Werewolf: Po instalaci tím patchem přepiš původní soubor crusaders.exe v adresáři. Pokud jsi tak udělal a nešlo to, pak nevím, kde by mohla být chyba.

4SCaT.E: U toho zipu bych vsadil na 100% funkčnost, ale pokud ti ani to nešlo, pak mě nic dalšího nenapadá. Windows Vista nevlastním, takže těžko říct, co dalšího za problém by tam mohlo být. Jedině to zkus celou hru odinstalovat a smazat adresář a pak opět postupně nainstalovat hru, nainstalovat patch 1.1 a pak přepsat datové soubory pomocí těch z toho zipu.
Jméno: SCaT.E 1. 5. 2008, 10:54:05 delete
e-mail:
 
Mno už jsem tady zase! Tak já ti to teda napíšu podrobnějc.Mám windows vistu a nainstalovala jsem si might nad magic VI.Ale když jsem si do něj nainstalovala češtinu tak mi nešla,ani patch ani ten zip cos mi odeslal.Čeština mi napsala,že se nenainstalovala Takže já fakt newim jak to udělat Doufám že to už wýjde a že to pomůže.Že jsem aspoň vo milimetřík přesnější.
Předem dík.
Jméno: Death Werewolf 1. 5. 2008, 10:50:22 delete
e-mail:
 
Pls o pomoc.Mám windows XP a hru Crusaders of might and magic.Nainstaloval jsem si hru a poté patch,který slouží k tomu,aby jel na windows XP(od tebe) a nejde to.Pls o pomoc.
Předem díky
Jméno: Elemir 1. 5. 2008, 10:18:43 delete
e-mail:
 
Tak jsem se k tomu už konečně dostal. Velmistrovství ve vzdělávání jsem nějak vůbec v sedmém díle nesledoval, ale dovednost vzdělávání je obecně pomůcka u kouzelníků, kteří v boji častěji upadají do bezvědomí apod. a pak vlastně nezískavají dostatečný počet zkušeností. Proto je třeba jim pomoci. Překvapuje mě tedy, že by se to u tebe na velikosti levelu projevilo tak málo. Tudíž otázka zní: "Zabíjel si častěji spíše silnější nebo slabší monstra?"

Se zvláštností povolání druida souhlasím, ale třebas v devátém díle je druid velice podobný mnichovi a patří mezi významná povolání. U ostatních dílů je asi dost podstatné si hned od začátku jasně určit, co od druida čekat. Osobně bych to viděl spíše na specializaci léčitele s přídavkem magie vzduchu a vody. Pak do velké míry nahradí jak klerika tak i mága a zbytek družiny může být zaměřen více bojově.
Jméno: Elemir 28. 4. 2008, 17:20:13 delete
e-mail:
 
Formátování jsem upravil. Při čtení toho příspěvku mě napadlo, že mi v tabulkách dovedností chybí velmistr vzdělávání (už mě to bylo divné dříve, ale nevěděl jsem přesně co mi na tom nesedí ). Samozřejmě nějaké otázky mít budu, ale dnes už se k tomu nedostanu.

Všechny postřehy ze hry budu pomalu střádat, možná bych z toho nakonec mohl udělat nějaký ten tip pro atypické družiny, takže pro všechny: "Klidně pište dále."
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 19:57:28 delete
e-mail:
 
-jinak tyhle stránky sou fakt dobrý, budu se sem vracet.
Franta

PS: psal sem to v textáku tak se to asi trochu rozhodilo tak se omlouvám.
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 19:55:57 delete
e-mail:
 
Tak sem již konečně dohrál MaM 7. Chtěl bych se podělit o pár dojmů. Moje družina ze začátku v pořadí Hraničář, Zloděj, Mnich, Mnich. Smaragdovej ostrov byl s touhle partou hračka, i když nikdo nemohl kouzlit. Od Malwicka sem hůlku nevzal ani ho nezabil, jediné co sem tam nechal žít byl drak v jeskyni. Asi nejtěžší část hry byla lokace Harmondale a Mohylové údolí (to obvzlášť uvnitř mohylm když nebylo jak léčit, ale nakonec sem to tam vysekal). Jakmile jsem měl povýšené mnichy, ihned sem je naučil dostupná kouzla a šlo to už jak po másle. Nighon a Eofol sem navštívil až ke konci hry po výběru cesty, to už sem byl asi na 50. levelu, taky těžká část byly Eofolské tunely, naštěstí sem měl kouzlo odkamenění (expertní země) takže se to dalo. Za nejtěžší dungeon považuju asi labyrint, kde sem nebojoval moc přímo, na vůdce minotaurů sem házel Berserky, tím se to strašně zjednodušilo. Konec hry sem jel tak nák podle Elemirova návodu (nepřekonatelnej problém byl Tolberti ).Teď k jednotlivým postavám: Hraničářka-goblin: Hned ze začátku jsem maxoval na sekeru, luk a vnímání, později identifikaci nestvůr a kouzla. Je to takovej hrdina n všecko bych řek, zabíjí s klidem, sekera na VM je něco. Zloděj-goblin: Od začátku sem jel snd jenom na kradení, nebyly prachy, pak hlavně body do odpastění (i na mistra + pár bonusů sem neviděl vybouchnout jedinou truhlu) a nakonec dýka v obou rukou. Tenhle hero za celou hru průběžně s mnichama dával nejvíc damage, jak na začátku tak i později. Naučil sem ho ze srandy pár kouzel ale snad sem použil jen čarodějovo oko. Nakonec 2x mnich-člověk: naprosto největší držák celý hry, na konci asi přes tisíc životů, po namaxování uhýbání+bezezbraně+hůl na VM se z něj stal naprostej zabiják všeho. Jen můžu říct, že sem ho učil už ze začátku Vzdělávání a maxoval jak to šlo, ale na konci hry byl výsledek takovej, že mnichové byly o level vejš, takže tuhle schopnost představuju za uplně zbytečnou (bohatě stačí expert). Daleko lepší je ale posilování, život se zvedne snad nejmíň o dvojnásobek na VM. Dále sem měl ještě 2 NPC: létání a městská brána, peněz bylo dost přes 200 tisíc takže to nevadilo. Eště konečné údaje o hraní: celkový čas 3 roky, 11 měsíců, 8 dní (ve vězení sem nebyl ani nevim jak to vypadá), Moje skóre: 6499, postavy na 65.levelu, resp. mnichové na 66... Celkově si myslim že to je sice nevyvážená družina (toť i můj záměr zkusit co to dá) ale pěkně bojově silná. Na konci sem lítal jen s blasterama na VM ve skafandrech, zakouzlil zrychlení a bylo ze mě kulometný hnízdo Rád odpovím na možné dotazy... Takže i bez klerika a kouzelníka to jde a krásně hladce... btw si myslim že nejhorší hero z mm7 je druid, protože: bojovník na prd, kouzla všechny, ale kdo to má maxovat, dkyž na začátku je bodů málo a na konci už je to fuk... a alchymile kvůli sedmi černým lahvičkám, pcha, si radši koupim.
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 16:01:57 delete
e-mail:
 
Díky. Až to dohraju (doufám že jo a brzy) tak sem postnu nějaké poznatky a výhody nevýhody družiny.

ps:ten anonym sem já omylem sem klik na odeslat
Jméno: anonymní uživatel 27. 4. 2008, 15:59:13 delete
e-mail:
 
Jméno: Elemir 27. 4. 2008, 15:58:18 delete
e-mail:
 
Tak gratuluju . Ono záleží na tom, jak moc se k němu přiblížíš. Když jsem chtěl udělat video, tak se mi to stalo taky, ono tam zřejmě funguje i zranění "odrazem", ale dá se postavit natolik šikovně, že tě netrefí vůbec.
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 14:40:01 delete
e-mail:
 
Tak už sem ho zabil(podle Elemirova návodu dole), žádnej svitek nebyl potřeba, mnichové dávali dost velký šlupky takže šel k zemi rychle. udělal sem printscreen jak si stoupnout, zajímavý že mi asi v půlce boje zahubil třetí postavu zleva
Jméno: Franta 27. 4. 2008, 14:10:38 delete
e-mail:
 
To Elemir, KILLER

Díky, ten svitek odrážení bolesti se pokusím sehnat, jinak zpomalení na něj vůbec nefungovalo, zeychlení a vůbec všechna expertní kouzla klerický i ty elementární na sobě mam... Zkoušel sem ho i vokrást, ale nešlo to.

Kdyby někdo chtěl poslat save tak s radostí pošlu, moc sem nepochopil, kam se mám schovat za ten sloup ale snad něco vymyslím!

PS: díky za to objasnění s tím golemem.

Franta
Jméno: Elemir 27. 4. 2008, 13:28:11 delete
e-mail:
 
Zkusil jsem ještě jednu věc, ponevadž mě to řešení bez klerika docela zaujalo. Vyšel jsem z té varianty záseku za sloupem a došel jsem k dalšímu a jistějšímu řešení (mimochodem vyvolávání elementálů nějak nezabralo, takže je to asi zbytečnost). Vyplatilo se mi hned v přízemí doběhnout po pravé straně zdi až k poslednímu sloupu (tomu blíže k zadní stěně a hlavně zůstat nahoře u sloupů!). Za ním se dá dobře schovávat před útoky, přičemž Tolberti se po chvilce přesune k zadní stěně, která tvoří jakýsi výklenek a zůstane u ní. Z pohledu od sloupu je tedy jakoby schovaný za rohem. V tu chvíli je třeba s družinou vyrazit co nejrychleji vpřed a opatrně podél stěny dojít k tomuto rohu. Odtud už je možno na Tolbertiho útočit. I když se pohne o kousek vpřed, nebude už útočit na celou družinu, takže max. zahubí jen první postavu vlevo. Zbytek družiny může bez obtíží útočit dále. Doporučuju zároveň zakouzlit to Killerovo Odrážení bolesti, dosti to celý boj urychluje. Neni to zrovna nejčistější řešení, ale funguje to.

Edit: Pokud by někoho napadlo, že to samé lze udělat i zleva, tak vězte, že nelze. Bylo by to sice z pohledu ochrany před blasterem ještě lepší, ale Tolberti má nastavený pohyb zprava doleva, takže v případě opačného postupu si to vykročí směrem k východu, tedy přesně opačně od výklenku ;).
Jméno: KILLER 27. 4. 2008, 13:14:07 delete
e-mail:
 
Franta: Doporučil bych ti ještě kouzlo Zpomalení nebo úplně nejlepší možnost asi bude pořízení si svitku s kouzlem Odrážení bolesti. Když ho zakouzlíš a zabije ti mnicha, tak současně padne