Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Petr Šmíd 6. 5. 2008, 10:53:50 delete
e-mail:
 
Omlouvám se za tu otázku na jízdní řád - asi jsem slepý, promiň.Petr
Jméno: Petr Šmíd 6. 5. 2008, 10:50:05 delete
e-mail:
 
Jak si tak brouzdám tvým krásným návodem, tak jsem si všiml, že u MaM7 ti chybí cestovní mapa nebo řád, nevím jak to nazveš.
Nevíš náhodou jak M7 nainstalovat na XP, aby chodila? Díky Petr
Jméno: Elemir 6. 5. 2008, 05:17:11 delete
e-mail:
 
4Dracul: Díky. K té dýce - pokud si to dobře pamatuju (tady si opravdu nejsem jistý, je to už dost dlouho, co jsem to hrál), tak v Klusově domě se daly najít hned dvě dýky. Ta nad krbem sloužila pro povýšení žoldáků na vrahy a Atli si ji poté nechal. Ta druhá pak byla v černé truhle hned vedle, ale protože obsah černých truhel se povětšinou mění s každou novou hrou, tak tam také mohlo být něco jiného. Teď jde tedy o to, která z nich to byla. Každopádně, pokud si o nějaký ten artefakt omylem přišel, tak už ho běžným způsobem zpět nedostaneš (myšleno bez použití cheatu).

4raven: Svým způsobem to jedno je, ale ono jde spíše o ten způsob, jakým je respawn realizován, v tom je to takové příliš jednotvárné. Osobně na respawn nahlížím s "jinak" od té doby, co jsem si jednou nechal v truhlách Cechovního domu (mm8) většinu inventáře a při respawnu jsem o vše přišel ;).
Jméno: KILLER 5. 5. 2008, 23:54:08 delete
e-mail:
 
Dracul: Atributy se opravdu od levelů neodvíjí. Kromě sudů už ti zbývají jen předměty s potřebnými bonusy. Nicméně dobře vytrénované dovednosti stejně hravě přebijí nízké atributy.
Jméno: KILLER 5. 5. 2008, 23:47:24 delete
e-mail:
 
raven: Čím kratší dobu to hraješ, tím lepšího bodového skóre dosáhneš. (To je teorie, v praxi s tebou souhlasím)
Jméno: KILLER 5. 5. 2008, 23:37:00 delete
e-mail:
 
x: Máš v Setup MM7 nastaveno Disable Accelerated 3D Audio?
Jméno: Dracul 5. 5. 2008, 22:54:53 delete
e-mail:
 
Zravim jedna se o dotaz ohledne MM IX mam 2 male problemy ktere mi hezky komplikuji zivot prvni je ten ze mam hrozne male atributy ( sila magie rychlost etc... )ktere ale s postupem lvl nepribyvaji proto by me zajimalo jak je mohu zvysit sudu je malo a bodu na zacatku take neni moc.Takze jak je muzu ziskat vzdy jsem si myslel ze se odviji od lvl. Muj druhy problem je ze mi jen tak z niceho nic zmizel jeden artefakt (nazev jsi nepamatu ale je to dyka z klusova domu ) opravdu zmizel sam od sebe ( neprodaval jsem ho nevyhodil ale presto zmizel... mohu ho nejak znova najit? v truhle v klusove dome neni a opravdu nevim kam se mohl podit. Doufam ze muj dotaz neni moc rozsahly a dockam se brzke odpovedi. jinak tve stranky povazuji za nejkvalitnej co se serii MM tyce mas mou gratulaci. Dracul
Jméno: Johnny 5. 5. 2008, 22:29:47 delete
e-mail:
 
4raven: Mně jde například o co nejrychlejší dohrání MM7
4x: Nejde hudba když vyděláš CDčko (myslim), nebo když to máš stáhlé z netu - tudíš nemáš CDčko
Jméno: x 5. 5. 2008, 21:52:13 delete
e-mail:
 
ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s hudbou ve hře ? nemužu si vzpomenout kdy tam byla a kdy ne, zdá se mi že mi nějak nefunguje, to samí kroky nevim jestli se nepletu ale při chůzi se ozývali jakoby kroky a ted tam taktéž nic neni, nevíte co s tim ?
Jméno: x 5. 5. 2008, 21:36:20 delete
e-mail:
 
Zdravim, kdysi jsem dohrál Might and Magic VII, a po dlouhé době jsem to opět rozchodil na XPčku a dal se do hraní, grafika už je sice velmi zastaralá ale jinak je to pořád skvělá hra.
Doufám že tyhle stránky budou dlouho fungovat, je to spoustu zajímavejch věcí, který se někde těžko scháněj, protože o týhle hře se na netu moc věcí nenajde !
Jméno: raven 5. 5. 2008, 19:42:39 delete
e-mail:
 
no kdyz jsme u toho casu treninku, tak me vrta hlavou proc to vlastne resit?? kdyt je to uplne jedno ne?? jenom se tim zkrati cekani na dalsi respawn...
Jméno: spellcross 5. 5. 2008, 16:53:57 delete
e-mail:
 
no co posledni dobou mi každej řekne ne už jsem na to zviklej tak si to hold budu muset stahnout přes torrent
Jméno: spellcross 5. 5. 2008, 16:49:54 delete
e-mail:
 
Jméno: Elemir 5. 5. 2008, 16:44:30 delete
e-mail:
 
4Petr Šmíd: Děkuji Vám za pochvalu. S časem školení toho mnoho nenaděláte, doba tréninku je v případě základního tréninku pro sedmý díl pevně stanovena na 1 týden za každý level výše. Byť tedy Smaragdový ostrov proběhnete vcelku rychle, tak přeměna získaných zkušeností na dovednosní body Vám pak může zabrat až plných 5 týdnů (max. pro cvičírnu na ostrově), což je na druhou stranu v ostrém kontrastu se cvičením samotných dovedností, protože to Vás kupodivu žádný čas nestojí. Změna v základním tréninku nastala až v devátém díle, kde se čas během tréninku zastaví.

4spellcross: Mám vše, ale opravdu nemám v úmyslu to někde podobným způsobem distribuovat.
Jméno: spellcross 5. 5. 2008, 16:36:33 delete
e-mail:
 
Hele Elemire ty máš MM7? jestly jo pls nemohl by si to hodit na www.uloz.to abych si to mohl stahnout??
Jméno: Petr Šmíd 5. 5. 2008, 10:54:37 delete
e-mail:
 
Rád bych se zeptal na zda se dá něco dělat s časem, který potřebuji na školení při zvyšování úrovně. Na projití Smaragdového ostrova stačí slabé dva dny, ale na školení 3 týdny, atd. Petr Šmíd
Jméno: Petr Šmíd 5. 5. 2008, 07:49:49 delete
e-mail:
 
Jsem v důchodu a hraju rád hry tohoto typu. Mám čas a tak si pro sebe píši i návody her, které hraji. Musím však smeknout před zpracováním Vašich návodů. Věřím, že jste jimi pomohl mnoha hráčům hry dohrát. Neboť já vždy považoval za nejsmutnější, když jsem hru pro nějaký zákys nemohl dohrát. Přeji Vám příjemný dny. Petr Šmíd
Jméno: Elemir 5. 5. 2008, 06:00:46 delete
e-mail:
 
Včera jsem se rozhodl, že tu družinu 4 druidů zkusim a po přibližně 8 hodinách hraní bych už mohl shrnout pár drobných poznatků. Oproti očekávání jsem ze začátku kupodivu netrpěl vážnými problémy. Druid ovládá dýku a může v ní dosáhnout až mistrovství, přičemž od expertní úrovně už může používat dýky dvě. Problémem je však nedostatek financí na trénink, ale pěkně po pořádku.

Smaragdový ostrov byl vcelku rychlý. Využil jsem piedestalu Dne bohů a díky němu se skupinka druidů dostala do fyzické převahy. Takže během herního půl dne bylo hotovo. Ve hře o vlastnosti pak každá postava ještě vyhrála 3 dovednostní body do začátku.

V Harmondale (nejprve byl trénink na level 4) už to začalo být o něco složitější, protože tady je užitečný jen piedestal kamenné kůže. Naštěstí druidi ovládají od počátku magii země a mají naučeno zpomalení, tak jsem tohoto kouzla začal hojně využívat (zejména v hradu). Po bleskovém obsazení tvrze jsem vytlačil i gobliny venku v oblasti.

V této části hry jsem se rozhodl, že nebudu plnit všechny úkoly. Cílem je dostat se jen na nějaký 30-tý level a moc se nezdržovat. Takže jsem co nejdříve odcestoval rovnou do Tulareanského lesa pro expertní dovednost dýky a pak jsem splnil jen úkol s balíčkem karet. V Tulareanském lese jsem si nechal zadat i úkol na vznešeného druida, takže jsem oběhl oltáře v Avlee a Tatali, kde jsem rovnou zašel pro mapu Evenmorských ostrovů.

Následovala krátká odbočka do Deyje, abych splnil úkol pro kněze a tím se cesta na ostrovy otevřela. Po návratu do Tulareanského lesa jsem druidy povýšil a po návratu do Harmondale všechny postavy vytrénoval (level 14). Krom toho jsem postavám přidělil i vybrané obory magie.

Poté následovala cesta do Mohylového údolí a bez většího zdržování jsem zamířil do tunelů a pod Hromovou horu. Odtud se mi s menšími obtížemi podařilo vyběhnout do Nighonu.

Úmyslně jsem dva druidy hned na začátku naučil vzdělávání a další dva nechal bez něj, takže teď zkusím ty první dovést až k mistrovství, abych viděl ten rozdíl. Všiml jsem si ještě jedné zajímavé věci. Když postava upadne do bezvědomí, tak se nejen nic neučí, ale body, které by získala se rozdělí mezi ostatní členy družiny. Pokračování zas večer.
Jméno: Elemir 4. 5. 2008, 19:48:43 delete
e-mail:
 
Bohužel ne, to bych musel psaní příspěvků nejprve vázat na registraci a tu zde nemá smysl tvořit. Pokud bych povolil pouze anonymní úpravu, pak by to mohlo dopadnout celkem špatně. Stačí napsat příspěvek se změnou a já to pak opravim.
Jméno: KILLER 4. 5. 2008, 19:43:59 delete
e-mail:
 
Mám nějakou možnost měnit (nebo aspoň mazat) již odeslané příspěvky?