Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 8. 5. 2008, 23:49:03 delete
e-mail:
 
Zkus hádat . Samozřejmě nemůžou, to by byla jistá smrt. Cech žoldáků jsem skutečně navštívil (s arcidruidem to však společné neni, to je úkol pro hraničáře), ale všechny šermíře jsem vesměs udolal přes okraj schodiště. V eofolských tunelech jsem pak zbaběle použil neviditelnost, kupodivu se mi zadařilo (i když na mistrovské úrovni to na jeden zátah taky nejde, vždy brzy vyprchá, ale v SZ jeskyni ji lze obnovit, takže pak se dá doběhnout takměř až k východu). Behemonta jsem skolit zkusil, ale opět jen poté, co se zasekl v úzké chodbě, jinak jsem je nechal být. Budu to tam mít poté rozepsané více, vesměs jsem šel jen po hlavní dějové linii (takto jsem se rozhodl hned na začátku, abych to prošel co nejrychleji) - vynechal jsem tedy řadu dungeonů. Na takto nízkém levelu a s takto mizernými úrovněmi dovedností se nemá smysl pouštět do větších akcí. Nicméně, po splnění všech čtyř úkolů jsem dostal takový počet zkušeností, že bych se byl schopen dostat až k levelu 50, což by celou situaci obrátilo v můj prospěch. Jako krizová místa jsem spíše viděl samotnou kolonii Zod a Lincoln, ale kupodivu se zadařilo. V Eofolu jsem obletěl veškeré piedestaly a pak se s Kreegany dalo i bojoval, ovšem bylo to dost náročné a musel jsem je od sebe oddělovat, protože dvojice Kreeganů už byla problém. V Lincolnu bylo zas třeba přežít příchod do skladiště a doběhnout k počítači. Roboty jsem pak vesměs skolil s pomocí částečného krytí v rozích a s aktivní regenerací. Další problém bylo Lincoln opustit, protože Městská brána na mistrovské úrovni nefunguje v přítomnosti nepřátel, takže bylo nutné opět lodí proběhnout a zas přes skladiště ven (ty jiskry mě opravdu drtily ...).
Jméno: KILLER 8. 5. 2008, 22:50:02 delete
e-mail:
 
Elemir: Nevím nakolik se chytáš rozepisovat o své partě 4 druidů, a proto se tě zeptám teď.
Jak můžou 4 druidi na 20.levelu zabíjet Behemoty (před Eofolem) a Mistry meče (V cechu žoldáků (Úkol na Arcidruida)) ? Zbytek mi je celkem jasný.
Jméno: KILLER 8. 5. 2008, 22:39:22 delete
e-mail:
 
O tom loadování u obchodování, vím. Sháněl jsem tak svitek Odrážení bolesti (který, mi pak k ničemu nebyl). Možná, že kdybych se po tom svitku s Neviditelností sháněl víc, tak bych ho i našel. Ale do té doby jsem ho nepotřeboval.

P.S. Zkusil jsem svitek s kouzlem Odrážení bolesti použít na Krvavého titána - zabil mě na 1 ránu, ale nic se nestalo. Protože to už je druhý případ, napadlo mě že toto kouzlo působí jen na klasické zranění a ne na speciální schopnosti monster (Krvavý titán, Tolberti, Vůdce minotaurů,...). Myslím, že by stálo zato to prozkoumat (nejlépe s někým, kdo to kouzlo umí).
Jméno: Elemir 8. 5. 2008, 22:17:11 delete
e-mail:
 
4spellcross: Co přesně bys na tom chtěl překládat?

K těm svitkům, klidně se to může stát, předměty se generují náhodně, takže např. pokud se nám nelíbí, co má obchodník na skladě tak si stačí pozici znovu nahrát a kouknout se ještě jednou atd. (jakmile se však už nakoupí, tak se musí počkat až na nové zásobování). Mohl se zrovna trefit do míst, kde svitek v tu chvíli nebyl anebo na jiných místech to "prošvihl". V tomto ohledu si velice dobře pamatuju situaci v mm6, kdy jsem nemohl do 3/4 hry nikde najít knihy kouzel s Městkou bránou a Lloydovým majákem (o té možnosti save/load u obchodníků jsem tehdy ještě nevěděl).
Jméno: raven 8. 5. 2008, 21:01:32 delete
e-mail:
 
no ja sem svitky neviditelnosti pouzival docela casto... je divny ze jsi tam zadny nebyl, mozna jina verze hry...
Jméno: spellcross 8. 5. 2008, 19:34:00 delete
e-mail:
 
Elemir jestly chces tak ti udělám překlad na MM 8
Jméno: KILLER 8. 5. 2008, 17:20:31 delete
e-mail:
 
raven: Za celou hru jsem ho nikde nepotkal.
Jméno: raven 8. 5. 2008, 16:06:17 delete
e-mail:
 
svitek neviditelnosti resi vse
Jméno: Johnny 8. 5. 2008, 13:58:55 delete
e-mail:
 
* stoupání zleva - myslel jsem zprava
Jméno: Johnny 8. 5. 2008, 13:57:03 delete
e-mail:
 
4 Killer: Do kolonie zod se dá dostat pěšky. Musíš ale nejprve jít úplně z leva až z pobřeží a pak následně obejdeš to stoupání zleva. Dá se to udělat tak že furt utíkáš, takže meteoritický roj nemá šanci.
Jméno: KILLER 8. 5. 2008, 12:16:54 delete
e-mail:
 
raven: Díky. I v MM6 je to za rytíře nejlepší volba.
Jméno: raven 8. 5. 2008, 12:03:54 delete
e-mail:
 
ne to nejde.. osobne bych ti doporucil mec+kopí.. muzes pak mit az 6 utoku najednou coz je fakt zahul... jinak mec+kopi je jasna volba i v MM7/8 u rytire.. mm6 sem nehral tak nevim jak tam...
Jméno: KILLER 8. 5. 2008, 11:41:04 delete
e-mail:
 
Může Gladiátor v MM9 používat kopí a štít najednou?
Jméno: KILLER 7. 5. 2008, 23:47:05 delete
e-mail:
 
Tak už jsem dohrál MM7 (4 rytíři), skóre 7109, herní čas 3 roky, 11 měsíců, 21 dní. Všichni Černí rytíři dosáhli levelu 69. Splnil jsem veškeré vedlejší úkoly včetně obelisků. Mimo níže uvedená úkoly jsem neměl žádné problémy, spíš naopak. Lepší to už ani být nemohlo. Třeba draka v Tatalii jsem zabil pomocí dvou magických hůlek na 8.levelu. Finanční nedostatky jsem pocítil jen na začátku hry (cca do 15.levelu). Za světlo bych si, ale asi netroufl. Nejproblémovější mise: Robert moudrý, Labyrint (musel jsem proběhnout tam a zase zpátky (nedokázal jsem ustát souboj ani s jedním Vůdcem minotaurů)), Titanská pevnost (ukázala se mnohem jednodušší než vypadala (potkal jsem tam 5 Krvavých titánů (jednoho jsem zabil o sloup, ostatní z velké dálky pomocí magických hůlek (sbíral jsem je skoro celou hru)), zbytek obyvatel pevnosti jsem v pohodě zabil na blízko, v této lokaci jsem se, ale i nejvíce léčil (cca 15x ozdravný spánek)), Eofolské tunely (Behemoti byli proti mým rytířům strašně slabí, proti medúzám jsem měl dvě ochrany Helmu s efektem odolnosti proti zkamenění, Zrcadlo medúzy (Zrcadlo nefungovalo) a pár lektvarů proti ochromení a zkamenění. Nejčastěji jsem tam bojoval se dvěma rytíři (2 byli zkamenělí), ale i 2 rytíři nedávali medúzám šanci. V Nighonském chrámu jsem se léčil 3x. Asi za 90 minut reálného času 4 unavené zombie došly do Eofolu). Závěr byl už pak velice rychlý.

P.S. Do Kolonie zod se nedá dostat pěšky (kvůli ďáblům a jejich Dešti meteoritů), musel jsem použít NPC.

P.S.S. Jestli máte někdo nějaký dotaz, rád zodpovím.
Jméno: Elemir 7. 5. 2008, 19:16:45 delete
e-mail:
 
Sakriš, to bylo rychlý ... formaldehyd@seznam.cz . Díky.

Jinak ten magický "dědeček" je čaroděj Falagar, docela významná postavička. Pokud si pamatuju, tak se objevuje už v Heroes 2 (?).
Jméno: raven 7. 5. 2008, 18:05:18 delete
e-mail:
 
tak hotovo.. uvodni intra z MM6 a MM7 mam prelozeny.. u te 6. to bylo docela kratounky takze pohodicka kam to mam hodit??
Jméno: spellcross 7. 5. 2008, 17:56:13 delete
e-mail:
 
ach jooo..... Please nemohl by někdo opravdu hodnej dat might and magic vii na www.uloz.to
Jméno: raven 7. 5. 2008, 17:25:21 delete
e-mail:
 
oki..to by snad šlo.. problem možna bude v tom že 6. sem nikdy nehral tak moc nevim o co tam jde a kdo je ten magicky dedecek kdo se tam objevi ale nejak se o to pokusim...
Jméno: Elemir 7. 5. 2008, 15:03:30 delete
e-mail:
 
4Tolberti: Nic proti tomu nemám, stačí tam ten odkaz zpět ke mě. Jsem rád, že si se zeptal, to jiní kopírovali i bez optání .

4Keeper: opravim to. Stačí, když do vzkazu nakopíruješ celý odkaz včetně toho http:// , podle toho pak už skript pozná, že s tím má pracovat jako s odkazem.

Jen v rychlosti pár drobností, včera jsem měl tu smůlu, že mi nešel internet. S partou 4 druidů se mi to podařilo k ránu úspěšně dokončit (zatím bez podrobností: arcidruidové level 21-22, 1 rok 12 dní, reálný čas přibližně 17 hodin, skóre lehce přes 14 000 - největší vliv na skóre má skutečně herní čas). Protože jsem přitom zjistil řadu zajímavostí, tak to rovnou shrnu v připravovaném článku, což by mělo být přibližně zítra. Krom toho budu muset překopat pár neoblomných pravd . Mám samozřejmě něco k tomu vzdělávání a pár triků k základním atributům a dovednostním bodům.

Edit: Přeci jen něco prozradím ještě teď. Vrátím se k tomu vzdělávání a rozdílu mezi levely u postav s dovedností vzdělávání a bez dovednosti (případně různými úrovněmi dovednosti). V devátém díle byl ten rozdíl tak znatelný proto, neboť hra narozdíl od 6-8 dílu s touto dovedností pracuje trochu jinak, resp. bere v úvahu více "věcí". V 6-8 díle se totiž vzdělávání uplatňuje jen na zkušenostní body získané zabíjením nestvůr, nepočítají se tedy zkušenosti za plnění úkolů (a to včetně povyšovacích). Kdežto v devátém díle se navíc počítají právě i ty úkoly a protože zrovna z nich přichází zkušeností nejvíce, tak např. takový velmistr ve vzdělávání získá pěknou dávku bodů navíc.
Jméno: Keeper 7. 5. 2008, 10:16:43 delete
e-mail:
 
To raven
Psal jsi že by jsi byl ochotný pro nás přeložit videa ze hry ale že nemáš MaM 6 tak jestli chceš tak tady máš úvodní video na MaM 6 www.youtube.com/watch?v=v2euOaYOlAU