Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Ramesse III. 4. 6. 2008, 18:22:45 delete
e-mail:
 
4Elemir: Problém Gothicu je ten, že musel vyjít před Vánocemi (pochopitelně kvůli prodejnosti). No a protože tou dobou ani zdaleka nebyla hra dokončena, najdou se tam jisté nedostatky. Jeden z největších - dlouhou dobu chyběla postava, která by ti zadala úkol na postup do hodnosti mága ohně. Musel sis stáhnout patch. To samé s tou mapou nebo nedostatečnými možnostmi komunikace postav ve hře- prostě neměli čas dodělat vše do úplného konce. Ale i tak je Gothic jedna z nejlepších her a už se těším na čtyřku.
Mimochodem; luk je super zbraň Já vždycky ve všech fantasy hrách hraju za elfa-lučištníka I v Neverwinter Night, a to ti řeknu, tam, když seš lučištník na dobré úrovni, to je potom vyslovený koncert
Jméno: LoganStoppable 4. 6. 2008, 17:17:55 delete
e-mail:
 
2 Killer

Wizardry VIII doporučuju, je to dost hardcore RPG staré školy.Naštěstí se mi ho podařilo sehnat origo v češtině, ale nikdy se mi nepodařilo to dotáhnout do konce.Tam máš atributů takový přehršel že i veterán občas má co dělat s vyvažováním skupiny,dovednosti.
GoldenLand mám též, ale má to podivnou atmosféru - co o to, hratelnost je víc jak dobrá, ale obtížnost je občas nevyvážená.Nedostal jsem se přes jedno místo a pak jsem to zabalil.Asi rozjedu ještě někdy.
LionHeart - no...k tomu toho moc nemám, hrál jsem chvilku ale bylo to takový neslaný - nemastný, spíš doporučuju Icewind Dale nebo Baldurs Gate, dokonce i Arcana, pobavíš se víc.Koncept hry je zajímavý, ale ve sktučenosti je to "trošku" jinak. Ale každý má jiný názor.
Jméno: Radikk 4. 6. 2008, 16:39:51 delete
e-mail:
 
4Kiklop:
čuz, tak tenhle problém jsem měl taky, našel jsem si jinej patch a pak to normálně fungovalo. Zkus to přeinstalnout, třebas máš i blbej crack.
Jméno: Kiklop 4. 6. 2008, 16:03:56 delete
e-mail:
 
Lidi potreboval bych pomoc, nemuzu porad rozjet Might and Magic VII na XP, nainstaluju patch a stejne mi to nejede a nazacatku instalace mi to ukazuje failed pameti a directx
Jméno: Johnny 3. 6. 2008, 16:34:02 delete
e-mail:
 
Já myslím že Lionheart je český. Hrál jsem ho asi tak do půlky, ale magie je tam na dvě věci, tak to teď zkouším s lukem
Jméno: KILLER 3. 6. 2008, 15:45:55 delete
e-mail:
 
Elemir: Tak z tvého výčtu her mě zaujalo: GoldenLand, Lionheart, Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor a Wizardry 8. První tři jmenované jsou sehnatelné (i s češtinou) jenom Wizardry 8 se mi nějak vyhýbají (asi je zkusím v angličtině). Moc díky za tipy!
Jméno: Radikk 3. 6. 2008, 14:47:09 delete
e-mail:
 
Ahoj všem, máte někdo zkušenost s pařbou MM na Vistách Ultimate 64 bit??? Pokud ano prosím o nějaké shrnutí. Zda do toho jít nebo ne. Chci pařit MM6 - MM9.
Předem dík.
Jméno: spellcross 3. 6. 2008, 14:18:00 delete
e-mail:
 
elemire nic proti ale já takové hra nesnáším (např.Neverwinter Nights, gothic, world of warcraft) sice jsem graficky dokonalé a m ožnosti jsou skoro nekonečné ale přímo nenávidim jak jsou udělány kamery (pohled hrdiny)
Jméno: Elemir 2. 6. 2008, 22:39:54 delete
e-mail:
 
Trochu bych oponoval. Gothic 3 je bezpochyby výborná hra. Obzvláště Myrtana je skvěle provedená. Je to přesně to, co jsem si vždy v hrách přál a co mi např. chybělo na Morrowindu (ty nekonečné sopečné planiny mě jen deprimovaly). Mám rád plno zeleně kolem sebe a tu volnost, kterou Gothic nabízí. Bohužel mě na něm vadil právě systém boje a to odloučení od běžného života na kontinentu. Gothic 3 je jednou z mála her, kde jsem se rozhodl pro trénink lučištnických dovedností. Tou první byl právě Morrowind, ale to jen proto, že Morrowind bylo první RPG, kde jsem si konečně mohl vyzkoušet všechny možné dovednosti s lukem. U Gothicu 3 to však byla nutnost, protože v divočině bylo o život si k tělu připustit kdejakého vlka nebo jinou potvoru. Kupodivu fyzický boj je zde dost podceněn a až ke konci hry jsem zjistil, že daleko výhodnější je trénovat magii. Co se toho odloučení týče, tím mám na mysli tu anonymitu Bezejmeného. Chyběla mi tam sounáležitost s děním v jednotlivých vesnicích a vše se posouvalo jen od úkolu k úkolu. Jakmile jsem některou z vesnic osvobodil, jakákoliv komunikace s obyvateli se značně omezila. Čekal bych, že se objeví nějaké nové úkoly, ale nepřišlo nic. Je mi jasné, že příběh si to žádal, ale přeci jen bych uvítal po staru nějaké to přidružení ke konkrétní "gildě". Od počátku to pak totiž inklinuje ke zlaté střední cestě a tím i k příslušnému konci. Škoda, že si vývojáři nedali trochu více záležet. Možná by totiž stačila menší mapa, ale lépe propracovaná. Když jsem prolézal hory na západě, tak jsem našel mnoho míst, které jen zely prázdnotou a přitom mohly být tak krásně využity. Tohle vše mi tam chybělo, ale neberte to nijak špatně, Gothic 3 je opravdu skvělá hra, jenom jsem si toho přál až příiš a proto to malé rozčarování.
Jméno: Ramesse III. 2. 6. 2008, 21:11:07 delete
e-mail:
 
4raven: Ghotic 3 je výborná hra, oproti předchozím dílům hodně vylepšená. Najdeš tam snazší ovládání, skvěle propracovaný děj, neskutečně obří mapu, kde si můžeš v podstatě dělat co chceš, a především exelentní hudbu, které může konkurovat pouze soundtrack k Lineage.
Jméno: Ramesse III. 2. 6. 2008, 21:08:45 delete
e-mail:
 
4Elemir: Hraničářka? A co ty víš? Možná, že by se holky... no, nebudeme to radši rozebírat Ale můj paladin si nestěžoval
Jméno: raven 2. 6. 2008, 17:50:03 delete
e-mail:
 
jeste k tem hram...docela podobny jsou Ghotic 1 a 2... trojku sem jeste nevidel ale predpokladam ze to bude neco podobnyho
Jméno: anonymní uživatel 2. 6. 2008, 16:30:37 delete
e-mail:
 
Jméno: KILLER 2. 6. 2008, 15:27:51 delete
e-mail:
 
anonymní uživateli: Citát z Elemirova manuálu:

"Abyste se mohli do Arslegardu přepravit, musíte nejprve umřít. Pokud máte u sebe Písmo osudu, budete vpuštěni dovnitř. Pokud ne, Hanndl vás transportuje na začátek Temného průchodu, kde máte najít Wyrdy a vyžádat si od nich své Písmo osudu. Wyrdy vás však odešlou pro Kámen řádu, který musíte zanést na podstavec ve Verhoffinových ruinách. Na stole za vámi se pak Písmo objeví. Kámen řádu obdržíte jako výhru na shromáždění v Guberlandu. Je třeba vyhrát šest cen z her a ty pak vyměnit za kámen."
Jméno: anonymní uživatel 2. 6. 2008, 15:16:51 delete
e-mail:
 
Jak se mam dostat do asgleradu nebo jak se to vlastně jmenuje
Jméno: anonymní uživatel 2. 6. 2008, 14:22:04 delete
e-mail:
 
jo dikec ja myslel že hořet nesmí
Jméno: Elemir 2. 6. 2008, 13:14:20 delete
e-mail:
 
Neni zač.
Jméno: rada 2. 6. 2008, 13:13:39 delete
e-mail:
 
dekuji za to arcomade
Jméno: Elemir 2. 6. 2008, 13:13:18 delete
e-mail:
 
Svého času jsem zkoušel rozehrát Realms of Arkania, což se vyskytuje na řadě abandonware stránkách a na Bonuswebu je stažitelná i čeština Podobně i Eye of Beholder. Dále třeba trilogie Ishar nebo standardně Wizardry, ale jak je to u obou s češtinou nevím. WinXP tu neni zas takovou překážkou, protože je beztak potřeba DOSBoxu, což ti asi taky vyhovovat nebude. Na víc her podobných MaM už si jinak nevzpomínám. Řekl bych, že MaM už byli poslední. Před pár lety snad ještě vyšli i nové Wizardry (tuším 8), ale už jsem je nikde neviděl prodávat.

V případě izometrického pohledu pak můžu ještě doporučit Golden Land, Pool of Radiance nebo Lionhearth (poslední dvě už se schánějí hůře).
Jméno: KILLER 2. 6. 2008, 12:00:30 delete
e-mail:
 
Elemir: Rok výroby pro mě není důležitý, hlavní je hratelnost, dále by se to mělo odehrávat ve "středověku", měla by být sehnatelná čeština a měl bych to být schopen rozchodit na Win XP SP2. Fallout mě moc nezaujal, ale Planescape Torment si pořídím. Díky za tip. Znáš něco takového z pohledu první osoby?